Przykrywa do 112l i oswietlenie

Adasko
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 13 grudnia 17, 23:50

Przykrywa do 112l i oswietlenie

Postautor: Adasko » 18 grudnia 17, 21:03

Witam. Mam standardowe oświetlenie t8 2x18w 6500k dodatkowo odblysniki. Czy takie standardy są odpowiednie czy zmienić na coś lepszego? Dodatkowo chciałbym zmontować jakąś belkę Led przy nich ale z oddzielnym wlacznikiem. Czy mógłby mi ktoś polecić coś odpowiedniego i praktycznego co do tych 2 żarówek i belki Led? Chcę założyć nowe akwarium, nie restart tylko akwarium po ok 7 latach przerwy. Nie wiem czy to istotne ale będę mial też co2 z butli. Pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc. Cu

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przykrywa do 112l i oswietlenie

Postautor: Hunter » 18 grudnia 17, 22:03

Dobór sprzętu zależy od oczekiwań. Pytasz o oświetlenie, a to jeden z głównych czynników odpowiadających za wzrost i kondycję roślin. 2x18W wystarczy na mało wymagające rośliny i ich wolny wzrost, ewentualnie jakiś biotop. Jeśli oczekujesz czegoś więcej po roślinach to warto zwiększyć moc światła.

Może wstaw foty akwariów różnych projektów, żebyśmy wiedzieli co chcesz osiągnąć i do czego konkretnie dążysz. Wtedy będzie łatwiej dobrać sprzęt.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Adasko
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 13 grudnia 17, 23:50

Re: Przykrywa do 112l i oswietlenie

Postautor: Adasko » 18 grudnia 17, 22:30

Bardzo podoba mi się ten baniaczek i na nim będę się wzorowal(przepraszam za link jeżeli jest niezgodny ale korzystam z telefonu w tej chwili)
http://www.krewetkomaniak.pl/wp-content ... kiaplc.jpg

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przykrywa do 112l i oswietlenie

Postautor: Hunter » 18 grudnia 17, 23:15

Ładny baniak i nie będzie stosunkowo trudny do odwzorowania.
Trawnik to Ponikło maleńkie - są różne odmiany, wyższe i niższe. Lewy róg z tyłu to Limnophila aromatika. Tuż za plażą, pomiędzy kamieniami to Staurogyne repens najprawdopodobniej, tuż za nią Blyxa japonica. Reszty nie kojarzę, bo zdjęcia są troche rozmazane, ale tył lewa strona proponuję Limnofila sessiflora, ta kępa zielona w centralnej części akwarium można uformować z Hemianthus Micranthemoides (duży Heniek). Najbardziej kapryśna roślina z ww, to Ponikło maleńkie.

Technicznie wykonalne. Na pewno światła będzie za mało, więc proponuję wymianę na belkę LED. Około 51-54szt diod 1W Power Led będzie z zapasem. Butla CO2 oczywiście obowiązkowo + pełne nawożenie micro i macroelementami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości