Cichy filtr zewn. do akw. 200l

ataman
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 17, 20:33

Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: ataman » 28 listopada 17, 21:01

Witam,

Jaki filtr byłby najlepszym wyborem jeśli chodzi o aklwarium 200l, wielogatunkowe z pokrywą, mam na mysli wydajność, jakość i jak najcichsza pracę (będzie stał w sypialni). Myśle że w grę wchodza firmy: JBL, Aquael, Tetra, Eihem.
Drugie moje pytanie to: czy kupować filtr o wydajności sporo większej niz minimalna wymagana dla danego akwarium, bo chyba producenci lubia zawyżać te wydajności a rzeczywistość jest nieco inna.
Mam jeszcze jedno pytanie może głupie, jeśli tak to prosze o sprostowanie, w jaki sposób filtr zewnetrzny napowietrza wodę w akwarium z pokrywą skoro właśnie w przykrytym akwarium wymiana powietrza jest minimalna, więc co daje ruch tafli wody nawet przy użyciu deszczownicy ? Czy filtry takie posiadaja dyfuzory zasysające powietrze świeże ? Jeśli nie to co da samo mieszanie wody i wzburzanie jej tafli ?

Pozdrawiam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: barttsw » 28 listopada 17, 21:43

ataman pisze:Jaki filtr byłby najlepszym wyborem jeśli chodzi o aklwarium 200l, wielogatunkowe z pokrywą, mam na mysli wydajność, jakość i jak najcichsza pracę (będzie stał w sypialni). Myśle że w grę wchodza firmy: JBL, Aquael, Tetra, Eihem.
jak cie stac to eheim
lub aquael U-500 ale lepszym wyborem bylo by 2x U-250
ataman pisze:Mam jeszcze jedno pytanie może głupie, jeśli tak to prosze o sprostowanie, w jaki sposób filtr zewnetrzny napowietrza wodę w akwarium z pokrywą skoro właśnie w przykrytym akwarium wymiana powietrza jest minimalna, więc co daje ruch tafli wody nawet przy użyciu deszczownicy ? Czy filtry takie posiadaja dyfuzory zasysające powietrze świeże ? Jeśli nie to co da samo mieszanie wody i wzburzanie jej tafli ?
wlasnie sobie odpowiedziales sobie na pytanie ruch tafli wody

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: wespazjan » 30 listopada 17, 08:27

Pokrywa nie odcina dopływu powietrza, są otwory wentylacyjne zawsze.

Edit: chyba, że jednak nie zawsze? Bo zwątpiłam
Obrazek

ataman
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 17, 20:33

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: ataman » 30 listopada 17, 21:14

No właśnie ruch tafli wody ma sens i dobrze napowietrza w akwarium otwartym, ułatwia wnikanie i rozpuszczanie tlenu z powietrza w wodzie, ale przy pookrywie, nie ma nad akwarum swiezego powietrza bogatego w tlen, dlatego pytalem jaki sens ma ma ruch tafli wody w akwarium z pokrywa.
A co do sprzetu to czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie lupowac chinczyka chociaz niektorzy tez je sobie chwala

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: abiba » 30 listopada 17, 21:53

ataman pisze:... ale przy pookrywie, nie ma nad akwarum swiezego powietrza bogatego w tlen, ....

a co rozumiesz przez pojęcie świeże ? składem chemicznym niznacznie sie różni od tego zewnątrz . Włączenie oświetlenia powoduje nagrzewanie pod pokrywą a to wymusza konwekcje powietrza i dopływ porcji z zewnątrz .
ataman pisze:... kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie lupowac chinczyka chociaz niektorzy tez je sobie chwala

zwłaszcza że te renomowane korzystają z podzespołów chińskich :)
A jesteś w stanie z tych for przytoczyć przykłady opisu tragedii z udziałem chińczyka? bo wiele razy spotykałem tokowe z udziałem tetry lub np jbl-a

Ze wszystkich filtrów zewnętrznych własnie HW-302 a więc typowy przedstawiciel "chińszczyzny" jest najcichszym jaki poznałem i jestem do tego stopnia z niego zadowolony że w moim nowym projekcie powierzę mu ważną rolę (tymbardziej ze sypiam w tym pokoju)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: barttsw » 30 listopada 17, 21:58

ataman pisze:czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie lupowac chinczyka
totalna brednia miałe hw-302 na tanganice 420l i o niebo lepsze od p.......j tetry nie dosc ze cichszy to nie wylal tetry przy zbiorniku 800l nie pociagly 3 miesiecy

ataman
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 listopada 17, 20:33

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: ataman » 1 grudnia 17, 21:51

barttsw pisze:
ataman pisze:czytajac liczne fora dochodze do wniosku ze przy obecnej technice kazdy filtr renomowanej firmy bedzie dobry , byleby nie lupowac chinczyka
totalna brednia miałe hw-302 na tanganice 420l i o niebo lepsze od p.......j tetry nie dosc ze cichszy to nie wylal tetry przy zbiorniku 800l nie pociagly 3 miesiecy


No to teraz juz zupelnie jestem skolowany co do tych chinczykow.
Zaznaczam ze ja nie jestem autorem powyzszej "bredni", tylko powtarzam co gdzies przeczytalem. Im wiecej sie czyta tym wiekszy metlkk w glowie

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: barttsw » 1 grudnia 17, 22:05

kolego filtr hw przewyzsza takie filtry jak jbl,tetra,aquanowa tani i dobry

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: abiba » 1 grudnia 17, 23:13

Słuchaj kolegę barttsw - przecież to swego czasu był wróg nr.1 tych chiczyków . Musiał widać mieć solidne powody aby radykalnie zmienić zdanie .

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: barttsw » 2 grudnia 17, 10:15

abiba pisze:Słuchaj kolegę barttsw - przecież to swego czasu był wróg nr.1 tych chiczyków . Musiał widać mieć solidne powody aby radykalnie zmienić zdanie .

dokldnie zgadza sie bylem wrogiem tych filtrow ale sprobowalem i mam 3 zbiorniki na tych filtrach u klientow nawet twierdze ze one sa lepsze od eheima classic
tanie i dobre
osobiscie w nich wymienim weze ale reszta jak najbardziej ok

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Cichy filtr zewn. do akw. 200l

Postautor: Peter007 » 3 grudnia 17, 18:24

Albo wewnętrzny ferplast blumodular 3. Ludzie z powodzeniem używają go w baniakach 300l. Na olx były ostatnio nówki za 90zł
W drodze ku Tanganice

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości