Akwarium 20L

Soyk
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 17, 19:17

Akwarium 20L

Postautor: Soyk » 20 października 17, 19:22

Witam, posiadam akwarium ok 20l. Nigdy jeszcze nie zajmowałam się n an poważnie hodowla rybek i chciałabym uzyskać jakąś pomoc w rozpoczęciu.
Jakie i ile rybek mogłabym tam wpuścić? Jaki sprzęt potrzebuje do takiego akwarium i czy w miarę możliwości mogłoby się obyć bez prądu? Dziękuję za każdą pomocna odpowiedź

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Akwarium 20L

Postautor: abiba » 20 października 17, 20:14

Hodowla ryb w 20l ? hmm może jakaś para endlerków lub drobniczki lub jakieś krewetki (choć to niekoniecznie ryby) .

Filtr musi być ale nie na prąd to nie widziałem nie słyszałem , bez światła ew może być ale to brawura . Jeśłi w kilka dni temperatura utrzyma sie na oczekiwanym poziomie ew. bez grzałki sie obędzie .

Pomijam kwestie trudności utrzymania takiego akwarium - trudność jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości akwarium więc przy 20l poprzeczka wisi nie najniżej

Soyk
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 17, 19:17

Re: Akwarium 20L

Postautor: Soyk » 22 października 17, 07:12

Myślę że temperatura byłaby ok, w mieszkaniu mam ciągle ok 25stopni, cieplolubna jestem ;)
Ktoś jeszcze coś poradzi?

Nie można dostać np filtra na baterie?
Ostatnio zmieniony 22 października 17, 11:36 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj opcji "edytuj"

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 20L

Postautor: Hunter » 22 października 17, 11:40

Nie, nie można. :?
Nawet nie wiem czy takowe są.

Proponuję zacząć od podstaw, czyli poczytaj wszelakiego rodzaju poradniki jak założyć akwarium. Od czego zacząć, co jest wymagane. Poradników jest pełno w sieci, książki w bibliotekach, artykuły w czasopismach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Akwarium 20L

Postautor: wespazjan » 22 października 17, 11:57

Jeśli pójdziesz z tym samym pytaniem do akwarystycznego to zapewne polecą Ci bojownika, mówiąc, że nie potrzebuje wcale filtra. Z góry mówię, że to nieprawda.

Jeśli boisz się podłączać prąd przy wodzie to nie musisz. To jest sprzęt przystosowany do pracy w wodzie i nie ma prawa wywołać żadnego spięcia czy stanowić jakiegokolwiek zagrożenia.
Jeśli Ty to wiesz, ale chcesz filtr na baterie, bo mama/teściowa/mąż czy ktokolwiek sieją panikę, że "olaboga, prąd i woda, wszyscy umrzemy" to im powiedz, że pralka i zmywarka też używają wodę i są pod prądem.
Jeśli boisz się o rachunki to 20l z oświetleniem ledowym i małym filtrem nie zrobi żadnej odczuwalnej różnicy. Jak współlokatorzy się sadzą to im zacznij zapisywać, ile razy zapomną zgasić światło w pokoju idąc do łazienki :p
Innego powodu, dla którego mogłabyś pytać o filtr na baterie nie umiem wymyślić :p
Anyway, jak mówili wyżej: akwarium całkiem bez prądu nie przejdzie.
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 20L

Postautor: barttsw » 22 października 17, 12:57

20l szklanka nadaje sie tylko na zbiornik do dolewki

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium 20L

Postautor: Hunter » 22 października 17, 14:59

I w mniejszych z powodzeniem można trzymać zwierzęta. Mamy fajny temat na forum z obsadami do nano-akwariów.
viewtopic.php?f=27&t=43416#p379713
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Soyk
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 17, 19:17

Re: Akwarium 20L

Postautor: Soyk » 23 października 17, 14:50

? Proszę jeszcze kogoś o odpowiedź

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Akwarium 20L

Postautor: wespazjan » 23 października 17, 16:44

a weszłaś w ten temat, który hunter podlinkował? Bo tam w zasadzie temat obsady takiego akwarium jest wyczerpany...
Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Akwarium 20L

Postautor: jurkin » 23 października 17, 21:50

Soyk pisze:? Proszę jeszcze kogoś o odpowiedź


A co chcesz usłyszeć (przeczytać)? że w nim można trzymać z dziesięć neonów, glonojada, l parę skalarow? nie na tym forum :D w temacie co kolega podlinkowal jest wszystko ładnie opisane, w necie tez jest dużo informacji o nanoakwariach, poczytaj, porozgladaj się co Ci się podoba, wtedy napisz tutaj o swoich pomyslach, to można będzie coś doradzić.
A rada ode mnie - kup większe akwarium, i to jak największe na jakie możesz sobie pozwolić.

Ps. Bez prądu się nie obejdzie, na przyklad filtr musi chodzić 24 g. na dobę.,, nawet w niedziele i święta :D

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości