Flitr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Marcin De
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 sierpnia 17, 13:51

Flitr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Postautor: Marcin De » 25 sierpnia 17, 13:53

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum bardzo proszę o wyrozumiałość. W związku z tym, że posiadam trochę zdolności majsterkowych od kilku dni trapi mnie problem czy nie zrobić przypadkiem filtra kubełkowego własnej roboty z głowicą cyrkulacyjną typu np. Atman lub AquaEl. Mam zamiar założyć akwarium i jeżeli chodzi o filtr to właśnie nie mogę się pozbierać w decyzji czy kupić filtr kaskadowy AquaEl FZN-2, czy zrobić sobie filtr kubełkowy jak pisałem wcześniej z wykorzystaniem głowicy cyrkulacyjnej z takiego pojemnika, który znajduje się tutaj:

https://e.allegroimg.com/original/066df ... ebd59d7b8e

Jeżeli filtr kubełkowy z takiego pojemnika to znowu moje pytanie, czy pompę cyrkulacyjną umieścić na samym dnie, bo rozważałem umieścić ją na samej górze pod pokrywką, lub na zewnątrz tuż nad nią. Bardzo wszystkich proszę o pomoc w doradzeniu mi i wypowiedzeniu się w kwestii tego wątku. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Flitr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Postautor: mimo12 » 25 sierpnia 17, 14:33

Szczerze powiedziawszy, to bym się bał z takiego pojemnika. Zamierzasz go uszczelniać/zakleić na stałe?

Głowica w środku nie wydaje mi się dobrym pomysłem, bo zajmuje miejsce na podłoże dla bakterii denitryfikacyjnych.
Zostawiłbym głowicę w akwarium, a w pudle dał wlot z dołu, a wylot z góry albo na odwrót, a filtr umieścił mniej więcej na poziomie akwarium tudzież niewiele niżej, żeby głowica dała radę się przepchnąć przez złoże biologiczne i wysokość.
Można użyć też czegoś takiego: https://a.allegroimg.com/s400/01868d/5e ... 01fa48aa0a .
Można ją umieścić w wodzie albo poza.

Marcin De
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 sierpnia 17, 13:51

Re: Flitr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Postautor: Marcin De » 25 sierpnia 17, 22:25

Dziękuję bardzo za wypowiedzi/pomoc/opinie. Wybór padnie jednak na kaskadę AquaEl FZN-2. Widzę, że nie ma sensu bawić się w niepewny filtr kubełkowy. Lepiej kupić nowy i pewny.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Flitr kubełkowy własnej roboty (DIY)

Postautor: mimo12 » 26 sierpnia 17, 10:06

Z takich tańszych polecane są HW302 i HW303. Da to większe możliwości filtracyjne niż kaskada.


Edit. Poza tym, jak uszczelnisz pojemnik, to powinno być ok. Wystarczy wsypać wcześniej wkład filtracyjny, a potem płukanie go odbywałoby się na zasadzie shake'a.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości