JBL 1501e

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 11 lipca 17, 16:51

Witam dziś dotarł do mnie ten filtr, co zamawiałem do 240l czyli JBL 1501 greenline i nie wiem, czy płakać czy się cieszyć.

Po powrocie z pracy, paczka czekałam na mnie w moim pokoju nie otwarta. Gdy ją rozpakowałem, wyjąłem białe pudełko, gdzie poza częściami do filtra, była też upchnięta lawa, wkład z torfu w kwadratowym pudełku, gratisowy dodatek jakaś buteleczka z czymś od azzoo, czyścik do szyb 15mm i jakiś biały kamienio-podobny wkład i słowo upchnięta bardzo do tego pasowało.

Wyjąwszy filtr, postawiłem go na podłodze i przystąpiłem do zdejmowania głowicy, gdy odłożyłem ja na bok, z postrzegłem że jeden z czterech bocznych zaczepów (siwych takich) które mocują głowice, jest odczepiony wraz z kawałkiem kubła od całości.

Od razu zrobiłem zdjęcia uszkodzenia i wysłałem prośbę o reklamację do sklepu, skąd zamawiałem ale nie wiem, czy coś to da, pierwszy raz miałem taki niefart.
Moim zdaniem, uszkodzenie to powstało dlatego że ktoś "bardzo mądry" kto pakował moje zamówienie, chyba chciał zaoszczędzić na kartonie i zamiast dać karton z filtrem, do innego większego kantora i tam dołożyć resztę zamówienia, upchną wszystko razem do kartonu od filtra.
Ewentualnie mógł dać jakiś mniejszy i przyczepić go do tego kartonu od filtra. Te dodatkowe rzeczy, zmieściły by się do pudełka pod butach. Ehhh :(

Nie wiem ile potrwa rozpatrywanie reklamacji, a ja już przełożyłem MIdikani 800 mój filt kubełkowy z 240l do 96l, bo myślałem że dziś odpalę tego nowego jbl-a.
W 240l mam tylko taką głowice, która czyściła jako mechanik.
Nie wiem czy bawić się w reklamację, czy zamówić sam kubeł na media (nie nowy filtr, tylko część zapasową) która na pewno była by do piątku.

A może jakiś klej i to skleić nie wiem. :niewiem:

To wygląda tak.
http://i.imgur.com/4YZaiKf.jpg
Ostatnio zmieniony 11 lipca 17, 18:16 przez Wilkołak, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: JBL 1501e

Postautor: barttsw » 11 lipca 17, 16:55

spisales protokół ? jak nie to lipa
i to nie wina pakowacza ale spedycji, bo rzucaja paczkami jak workiem ziemniakow

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 11 lipca 17, 17:07

Pisałem że mnie w domu nie było, jak odbierali za mnie paczkę. A ja ją rozpakowałem około 16.00, a listonosz był o 12.30 jakoś.

To mówisz, że czarno tą reklamację widzisz. :cry:

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: JBL 1501e

Postautor: barttsw » 11 lipca 17, 17:09

no to lipa :(
tak mialem ostatnio wysylalem belke spedycja rozwalila podobny przypadek do ciebie i nie uznali

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 11 lipca 17, 17:15

Dzięki za odpowiedź, poczekam do jutra i zobaczę co odpowiedzą. Jeśli nie uznają, to trudno zamówię zapasową część i git ale chyba już nie u nich.
Pierwszy raz zamawiałem w tym sklepie (i to nie jakiś no-name sklep, tylko dość poważny) i taka wpadka.

Albo skocze do mojego akwarystycznego w mieście i spytam się, czy by mi nie zamówili takiej części i odbierze w sklepie, poproszę o wypakowanie zamówienia w celu obejrzenia produktu.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: JBL 1501e

Postautor: barttsw » 11 lipca 17, 17:19

tak jest ze spedycjami podstawa protokól szkody :(

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 11 lipca 17, 18:07

Jeszcze spytam o jedna rzecz.
Jak bym w razie zamawiał tą zapasowa część, czyli dolną cześć filtra, ten kubełek na media do mojego JBL-a CRISTALPROFI GREENLINE e1501, to będzie ten kubełek.
https://www.clarias.pl/jbl-6011300-cp-e ... -1666.html

Pytam się, by po odebraniu części zapasowej nie zdziwić się, że głowica od tego jbl-a co mam nie pasuje do tego nowego kubełka.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: JBL 1501e

Postautor: barttsw » 11 lipca 17, 18:24

teoretycznie tak choc nigdy nie montowalem jbla
drogo cie wyjdzie ten filtr :P

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: JBL 1501e

Postautor: Peter007 » 11 lipca 17, 18:34

O klejeniu to lepiej nie myśl.
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 12 lipca 17, 16:57

Oto jak rozwiązał się mój problem.

Wczoraj po złorzenju reklamacji, czekałem dziś na jakąś odpowiedź. Bo sklep jest czynny w gdz.7.30-15.00.
Gdy byłem w pracy i miałem chwilę czasu, wszedłem na meila i była odpowiedź od sklepu.
Pani ze sklepu - Czy uszkodzeniu uległ tylko kubeł.
Ja - Odpisałem że tak.
Po czym, rozpocząć się dialog pomiędzy mą, a panią ze sklepu z działu zamówień itp. Ale nie będę spamił i was zanudzał. :)

Finał jest taki, że pewnie koło poniedziałku, przyjedzie do mnie kurier i przywiezie nowy kubełek. Ja tylko musiałem, dokupić sobie te siwe nóżki i zapinki co kosztowało mnie ok 90zł.
To będzie dołączone do paczki.
Za kuriera nie płacę, tylko za te akcesoria do filtra.

Gdy odbiorę paczkę od kuriera z nowymi częściami, te uszkodzone ma zabrać.
Już je spakowałem-uszkodzoną część filtra, tak że mucha nie siada, opłaciło się zostawiać pudła, folie bąbelkową i styropian z paczek.

Póki co jestem zadowolony.
To był mój pierwszy raz, jeśli chodzi o reklamację online i na szczęście, przebiegł pozytywnie dla mnie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: JBL 1501e

Postautor: kodzaj11 » 14 lipca 17, 04:09

Ja wiele razy skladalem reklamacje i "odpukac" jeszcze nigdy nie mialem problemow, oni tez walcza o klientow i dobra opinie swojej firmy a z ciekawosci co to za sklep?

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: JBL 1501e

Postautor: Wilkołak » 14 lipca 17, 16:55

Akwarystyczny 24.
Jeden z kilku w których kupuje, zakup fitra jbl-a 1501, był tam pierwszym zakupem, trochę z niepowodzeniem, ale jest już ok.
Części już w drodze, także w poniedziałek już będzie ok. Tak myślę. :)
Póki co polecam. :ok:

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości