Szkło 6x19l

Awatar użytkownika
pikola96
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 3 lutego 10, 18:59
Lokalizacja: Ruda Śląska

Szkło 6x19l

Postautor: pikola96 » 29 czerwca 17, 20:21

Cześć
Postanowiłem poniekąd spełnić swoje marzenie i założyć takie oto akwarium:
Akwarium 150x35x30cm podzielone na 6 małych komór 25x25x30cm i jedną 150x10x30cm. Łącznie ok 160l.
Widok z góry:

https://zapodaj.net/c0e281fc9af69.jpg.html

Myślę o tym projekcie już od dawna, rozmawiałem już ze szklarzem i zrobi mi to bez problemu, nawet w przystępnej cenie.
Pozostaje mi na tym etapie spytać się was o jakieś sugestie tzn: Co wyrzucić? Co dodać? O czym po prostu mam pomyśleć żeby potem nie żałować?

Najważniejsza, w tej kwestii jest filtracja. Docelowo nie będzie wymiany wody miedzy małymi komorami bezpośrednio, a miedzy jedną dużą i pozostałymi. Chciałbym w każdej dodać filtr podżwirowy, tzn kratkę i wężyk zbierający wodę. Do tej części będzie zawór, żeby nie prowadzić takiej filtracji cały czas, a tylko wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. Główna filtracja to będzie taka: główny wlot w tylnej komorze, a do komory będzie się wlewać woda z powierzchni, tzn środkowa długa ścianka działowa będzie o ok 4 cm niższa od pozostałych. Te 4 cm zrobię z jakiejś siatki. Początkowo chciałem tylko 6 prostokątnych otworów na całej długości, ale jest to nie opłacalne i ciężkie do wykonania. Dodatkowo u szklarza każdy otwór 5 zł także idzie na tym zaoszczędzić, wystarczą tylko te niezbędne. Poniżej ścianka działowa, otwory na środku - wlot wody do zbiorników.

https://zapodaj.net/ae4461603cce7.jpg.html

Co myślicie?
Z góry dzięki za wszystkie pomocne rady.
Jak coś nie spieszy mi się - dom w którym będzie stało dopiero się buduje ;)
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 17, 23:07 przez pikola96, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Szkło 6x19l

Postautor: Mattija2 » 29 czerwca 17, 21:14

Popraw fotki, nie działają.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Szkło 6x19l

Postautor: jurkin » 30 czerwca 17, 00:07

Jeżeli instalujesz jakiś filtr, nie ważne jaki, to ma działać non stop, nie można go włączać wyłączać jak się chcę, w ten sposób z niego będzie więcej szkody niż pożytku.
A tak z ciekawości, co tam będziesz trzymał?

Awatar użytkownika
pikola96
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 3 lutego 10, 18:59
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Szkło 6x19l

Postautor: pikola96 » 30 czerwca 17, 12:48

Miałem na myśli zawór przełączający z głównego na podżwirowy, bądź częściowo z obydwóch.
Robię to pod bojowniki plus krewetki: może amano, może redki (dużo kryjówek to się utrzymają).

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Szkło 6x19l

Postautor: Hunter » 1 lipca 17, 16:45

Filtr podżwirowy to fajna sprawa, pod warunkiem, że działa non-stop i na zasadzie tłoczenia wody, a nie zasysu. Wtedy się nie zamula.
Zastanawia mnie jednak po kiego grzyba ten długi zbiornik? Zrób 6x 25x35cm i po jednej dziurce w każdej bocznej szybie na przemian góra dół, żeby była względna cyrkulacja wody. Całość obsługiwane kubełkiem z wylotem w pierwszej komorze i zasysem w ostatniej.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości