Pokrywa nie działa.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Pokrywa nie działa.

Postautor: Wilkołak » 11 marca 17, 06:39

Cześć.

Wczoraj zrobiłem restart 240l, bo miałem białe robaki z którymi nie mogłem sobie poradzić inaczej jak restartem.
Po całej robocie założyłem pokrywę i wszystko było ok.
Rano wstaję i chcę włączyć pokrywę, a ty się nic nie włącza. Kilka razy pstryknąłem włącznikiem na kablu i nic.
Jak wyciągałem wtyczkę z kontaktu, to mnie trochę prąd (bardzo lekko) poraził. Nie wiem o co chodzi, bo się nie znam a do środka nie zaglądam.
Pokrywę kupowałem jakoś 2-3 miesiące temu, teraz szukam gwarancji.

Pokrywa to Wromak 100x40. PROSTA CZARNA PRODUKTU:ACV103PRODUCENT:WROMAKMODEL:ABSKSZTAŁT:PROSTAKOLOR:czarnaMATERIAŁ:ABS/PCVDŁUGOŚĆ:100 cmSZEROKOŚĆ:40 cmSZEROKOŚĆ BOKU:25 cmRODZAJ OŚWIETLENIA:T8MOC BELKI:2x30WLICZBA BELEK:1ŁĄCZNA MOC:60WRODZAJ BELKI:wbudowanaDŁUGOŚĆ BELKI:-DŁUGOŚĆ ŚWIETLÓWKI:900 mmDŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO:1,5 mNAPIĘCIE ZASILANIA:230VAC / 50Hz

ta. http://akwaria.robizoo.pl/pokrywa-100x4 ... omak-p4063

Kali
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 16, 11:19

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: Kali » 11 marca 17, 19:29

Jak się nie znasz to wszystkie rady i próby pomocy będą bezsensowne. Jedynie sprawdź podłączając jakieś inne urządzenie na 100% sprawne do tego samego gniazdka czy jest tam wogóle napięcie. Jeżeli jest to zawołaj kogoś kto choć troszkę się zna to Ci napewno pomoże. Zapewne to jest bzdura.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: barttsw » 11 marca 17, 19:57

ja powiemtak Kupiłeś wromaka czego sie po tym spodziewałeś po wszystkich forach jest pisane by omijac wromaka z kilometra
wiec miej do siebie pretensje
pokrywy sa robione na statecznikach magnetycznych ktore nie sa produkowane i nie maja dopuszczenia do ruchu jedym miejsce dopuszczenia sa Spawalnie po za tym nie moga byc stosowane

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: abiba » 11 marca 17, 20:02

barttsw pisze:ja powiemtak Kupiłeś wromaka czego sie po tym spodziewałeś po wszystkich forach jest pisane by omijac wromaka z kilometra
wiec miej do siebie pretensje
pokrywy sa robione na statecznikach magnetycznych ktore nie sa produkowane i nie maja dopuszczenia do ruchu jedym miejsce dopuszczenia sa Spawalnie po za tym nie moga byc stosowane

bredzisz

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: Wilkołak » 11 marca 17, 20:07

Po powrocie z roboty, wziąłem pokrywę do garażu i rozebrałem całkowicie, zdjąłem świetlówki i tą górną zaślepkę prowadzącą do elektroniki. Tak jak myślałem, a miałem na to ok 7 gdz. w pracy, woda była (nie wielka ilość kilka kropli) tam gdzie jest statecznik.
Podłączyłem więc suszarkę do włosów i chyba z pół gdz. suszyłem, a potem pokrywę położyłem w pewnej odległości, ta stroną gdzie jest statecznik przy kaloryferze na ok 1gdz.
Następnie znów przykręciłem świetlówki i działa. :D
Po odłączeniu od prądu i ponownym demontażu świetlówek, zasylkionowałem te miejsca na zdjęciu.
http://i.imgur.com/6ZNximN.jpg (zdjęcie nie moje.)
Od strony świetlówek, jaki i elektroniki, a potem przykleiłem tą zaślepkę od góry. Odczekałem 1gdz. i położyłem na akwarium dla testu. Pokrywa świeciła od mniej więcej 15.00 do 18.00 i wszystko działa, teraz sprawdziłem kontrolnie i wszystko jest ok. :mrgreen: :mrgreen:

Kali pisze:Jak się nie znasz to wszystkie rady i próby pomocy będą bezsensowne. Jedynie sprawdź podłączając jakieś inne urządzenie na 100% sprawne do tego samego gniazdka czy jest tam w ogóle napięcie. Jeżeli jest to zawołaj kogoś kto choć troszkę się zna to Ci na pewno pomoże. Zapewne to jest bzdura.


Znaczy, nie znałem się na pokrywach jako takich ale już się trochę poznałem. A napięcie jest, bo pod tę samą listwę mam podpięty filtr i grzałkę.

barttsw pisze:ja powiemtak Kupiłeś wromaka czego sie po tym spodziewałeś po wszystkich forach jest pisane by omijac wromaka z kilometra
wiec miej do siebie pretensje
pokrywy sa robione na statecznikach magnetycznych ktore nie sa produkowane i nie maja dopuszczenia do ruchu jedym miejsce dopuszczenia sa Spawalnie po za tym nie moga byc stosowane


No nie przesadzał bym z tym, bo w 100l mam tez wromaka i nie miałem żadnych problemów. Ot jakaś felerna sztuka czy coś.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: barttsw » 11 marca 17, 20:41

abiba pisze:
barttsw pisze:ja powiemtak Kupiłeś wromaka czego sie po tym spodziewałeś po wszystkich forach jest pisane by omijac wromaka z kilometra
wiec miej do siebie pretensje
pokrywy sa robione na statecznikach magnetycznych ktore nie sa produkowane i nie maja dopuszczenia do ruchu jedym miejsce dopuszczenia sa Spawalnie po za tym nie moga byc stosowane

bredzisz

nie , bo mam z tym doczynienie na codzien

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: abiba » 11 marca 17, 21:33

to pewnie mi podasz podstawę prawną (?)

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: Pokrywa nie działa.

Postautor: Wilkołak » 26 marca 17, 19:11

Od momentu mojej reperacji, cały czas działa bez problemu. Świetlówki zapalają się od razu po włączeniu pstryczka na kablu. :mrgreen:

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości