Rysa (zadrapanie) na dnie akwarium. Czy to groźne?

pio386
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 16, 21:11

Rysa (zadrapanie) na dnie akwarium. Czy to groźne?

Postautor: pio386 » 28 listopada 16, 22:01

Witajcie, to mój pierwszy wpis na tym forum. Mam taki pewnie głupi problem, ale chciałbym się poradzić osób o większym doświadczeniu w akwarystyce. Posiadam akwarium 25 l. dla bojownika. Na dnie zbiorniczka, od zewnętrznej strony zauważyłem dość długą (jakieś 5 cm) rysę. Właściwie jest to zadrapanie, może niezbyt głębokie, ale wyczuwalne pod paznokciem. Wygląda to tak:
https://zapodaj.net/81e36b1bb9adb.jpg.html

I teraz pytanie - czy to może być groźne? Akwarium było już zalewane na próbę na kilka dni i nic się złego z nim nie działo. Zastanawiam się tylko czy za jakiś czas po prostu dno nie strzeli. Oprócz tego zadrapania jest jeszcze parę innych, no ale są to malutkie ryski. Można to tak zostawić, czy lepiej nie ryzykować? Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Rysa (zadrapanie) na dnie akwarium. Czy to groźne?

Postautor: Peter007 » 28 listopada 16, 22:18

Nic mu nie będzie. Podłóż jakiś styropian czy karimatę, żeby całe dno się równo opierało i nie było żadnych naprężeń i śpij spokojnie ;)
W drodze ku Tanganice

pio386
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 16, 21:11

Re: Rysa (zadrapanie) na dnie akwarium. Czy to groźne?

Postautor: pio386 » 28 listopada 16, 23:06

Dzięki za uspokojenie :) Oczywiście mam matę z polietylenu, grubość 5 mm, ale jak trzeba to podłożę dwie pod akwarium.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rysa (zadrapanie) na dnie akwarium. Czy to groźne?

Postautor: slaeer » 29 listopada 16, 02:46

Spokojnie wystarczy.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości