Naświetlacz Led 20W

jarzabek3
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 17 lutego 12, 19:09
Lokalizacja: Bełchatów

Naświetlacz Led 20W

Postautor: jarzabek3 » 18 listopada 16, 10:03

Czy do akwarium o pojemności 30L będzie dobry naświetlacz Led 20W 2000Lm barwa ciepła? Teoretycznie planuję jakiś trawniczek plus roślinki drugiego planu. Pomysł zaczerpnięty stąd naświetlacz
Ostatnio zmieniony 18 listopada 16, 15:05 przez jarzabek3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: mimo12 » 18 listopada 16, 15:36

Zdrowo prześwietlisz zbiornik. Jak naświetlacz będzie miał rzeczywiste parametry zgodne z tymi na opakowaniu, to będzie niezłe solarium w zbiorniku. Raczej rośliny nie wydolą, nawet z nawozami i akwarium zostanie zajęte przez glony. Ale to tylko moja opinia. Jak ktoś bardziej doświadczony ze zbiornikami high- tech się wypowie, to będzie najlepiej.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: barttsw » 18 listopada 16, 15:43

Kolego barwa ciepła nie nadaje sie do roslin a tak jak kolega wyzej napisal to jest gruba przesada
druga kwestia nawozenie takiego zbiornika to nie realne jedynie ze ma byc to zbiornik bez ryb
zbilansowanie tego bedzie graniczylo z cudem

jarzabek3
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 17 lutego 12, 19:09
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: jarzabek3 » 18 listopada 16, 16:01

Raczej wątpię że naświetlacz będzie miał rzeczywiste parametry.Ten naświetlacz z przykładu kosztuje około 80zł i on może posiadać rzeczywiście takie parametry. Ja kupiłem tańszy. Ewentualnie mogę oświetlić nim większy zbiornik. Spróbować zawsze można.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: Hunter » 18 listopada 16, 17:17

A ja miałem dwa takie nad akwarium 45l i miałem w nim ciemno ;) Dosłownie ciemno. Za dnia nie było widać czy światło w ogóle się pali, a wieczorem w akwarium panował polmrok.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: abiba » 18 listopada 16, 21:32

Hunter pisze:A ja miałem dwa takie nad akwarium 45l i miałem w nim ciemno
wszystko zależy od rzeczywistych parametrów. Jak pisałem już gdzieś kiedyś nagminne jest instalowanie (celowo) nieodpowiednich/niedopasowanych modułów i przetwornic. Polecam wówczas wymianę modułu led na odpowiedni i wszystko hula jak się patrzy .
Ale wracajac do pierwszego postu : ten naświetlacz jeśli ma deklarowane parametry w połączeniu z barwą zwiastuje jedynie tragedię w zbiorniku.
Realne 10W 6500K zapewni światła pod dostatkiem

jarzabek3
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 17 lutego 12, 19:09
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Naświetlacz Led 20W

Postautor: jarzabek3 » 19 listopada 16, 08:49

Cóż, człowiek uczy się na błędach. Zobaczę co z tego będzie. Jeśli będzie za dużo lub za mało światła to zmienię źródło światła. A halogen na pewno w gospodarstwie się przyda ;).

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości