Hodowla Solowca

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Hodowla Solowca

Postautor: luki174 » 5 marca 16, 14:30

Witam!
Tak jak w temacie, czy ktoś z forumowiczów zajmuje się hodowlą larw solowca?
Chciałbym takową założyć i mam kilka pytań.
W 1 litrze silnie napowietrzonej wody rozpuszczamy 15-20g. soli kuchennej niejodowanej, dodajemy 1-3 g cyst artemii, napowietrzamy cały czas.
Czy później po tym, jak już się wyklują możne je jakoś przetrzymać, żeby co nieco podrosły? Jeśli tak, to w jaki sposób?
W jaki sposób oddzielacie niewyklute jajka(które mogę być problemem dla naszych podopiecznych) od larw?
Pozdrawiam ;)
P S Jeśli macie jakiś inny 'przepis' to proszę o radę :)
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hodowla Solowca

Postautor: slaeer » 5 marca 16, 20:38

Czytałem kiedyś artykuł w którym było opisane jak ktoś hodował artemie do postaci dorosłej która mu się rozmnażała, ale trzymał to w pojemnikach 40 l i nie zalecał mniejszych. żeby artemia podrosła trzeba ją karmić, a w litrowym pojemniku jest to raczej niemożliwe. Cysty możesz odessać wężykiem.

Sama hodowla jest dość kłopotliwa bo trzeba wodę cały czas napowietrzać i utrzymywać wysoką temperaturę co ma wpływ na wylęg. Gdy lęgłem je w ok 22 stopniach trwało to ponad 50 godzin, a wykluta ilosć była niezadowalająca temp. trzeba podnieść do około 28 stopni.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Hodowla Solowca

Postautor: luki174 » 5 marca 16, 21:29

slaeer, Dzięki za odpowiedź.
Czyli widzę, że nie jest to aż tak kolorowe, jak piszą :/
A więc pewnie pozostanę przy mrożonkach :D
Co myślicie na temat firmy KATRNEX?
Bo mam dostęp do pokarmu z ich firmy, ale nie wiem czy się opłaca?
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Solowca

Postautor: Hunter » 12 marca 16, 09:53

luki174 pisze:Co myślicie na temat firmy KATRNEX?

Kiedyś chwalono, potem czytałem jak narzekają - jak jest teraz to nie wiem :D
Nie tyle firma jest istotna co sposób przechowywania. Bywało tak, że mrożonki leżały na półce kolo lodówki pół dnia, nim ktoś w sklepie pokapował się, że należy je trzymać w zamrażalce :P

Jeśli chodzi o artemię to jest to "czysty" pokarm, w syfiastej wodzie nie będzie się rozwijać. Co innego na przykład ochotka, którą niestety niektórzy jeszcze karmią - to robaki z mułu, kumulują toksyny, przenoszą choroby więc tutaj warunki hodowli są jak najbardziej istotne. Jeśli chcesz stosować artemię KATRNEXu to polecam. Sam mam i jest OK.

Odnośnie wylęgu solowca z jaj, to dość istotne jest światło o którym nic wyżej nie wspomniano. Na jednym z forum spotkałem się z opisem hodowli artemii w jedno kubikowym zbiorniku zakopanym w ziemi. Żarówka paliła się 24h, napowietrzacz z kompresora z lodówki, szału z wylęgiem nie było, ale miał świeżą artemię na 2-3 razy w tygodniu. Część mroził na zimę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Hodowla Solowca

Postautor: mimo12 » 12 marca 16, 12:16

A ja artemii KATRINEXU nie polecam. Zawsze miałem domieszki tubifeksu czy czegoś podobnego. Nie kupuję już z tej firmy mrożonek. Pewniejszym pokarmem jest Ichtio Tropic.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości