Zestaw CO2

namzahelg
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 marca 16, 17:25

Zestaw CO2

Postautor: namzahelg » 1 marca 16, 17:44

Witam, planuję kupić jakiś zestaw C02, butle mam. Nie mam w tej kwestii doświadczenia (bo jedynie co miałem z dozowaniem CO2 w akwarium wspólnego to bimbrownia, ale to był krótki epizod :D ) więc pojawiło się trochę pytań.

1. Jak to jest z tym wyłączaniem/zostawianiem na noc? Wiem, że jest wiele różnych opinii na ten temat, ale głównie chodzi o to czy to ma sens, czy nie szkodzi rybkom i czy rzeczywiście przy wyłączaniu co2 na noc skoki ph są duże. Z tym wiąże się to czy kupować elektrozawór czy nie :D

2. Po drugie jaki zaworek zastosować. Czy tego tupu : LINK, czy tego: LINK. Ogólnie to ceną się zbytnią nie różnią, ale np. w zestawie ze złączkami i nyplami na plantagarden(gdzie chciałbym kupić właśnie w zestawie ze względu na między innymi 5 lat gwarancji) cena zestawu z tym lepszym zaworkiem jest ponad 50zł większa. Jest sens dopłacać? Wyreguluję porządnie to tym tańszym?

3. Czy warto kupować te zestawy z plantagarden?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zestaw CO2

Postautor: Hunter » 1 marca 16, 21:27

1. Tak, skoki pH szkodzą rybom. Skoki pH zależą od ilości rozpuszczonego CO2, zatem napowietrzanie, ruch tafli wody i inne czynniki wytaczające CO2 z wody potęgują skoki.

2. Camozzi. Każdy inny to niepotrzebny wydatek. I tak ostatecznie będziesz używał Camozzi :D

3. Na PG mają kilka zestawów z tego co kojarzę. Wiesz po co dają 5 lat gwarancji? Bo tam nie ma co się zepsuć. Dlatego śmiało szukaj używki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

ploplo144
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 12 marca 13, 13:41
Lokalizacja: Wisła

Re: Zestaw CO2

Postautor: ploplo144 » 1 marca 16, 21:42

Hunter pisze:1. Tak, skoki pH szkodzą rybom. Skoki pH zależą od ilości rozpuszczonego CO2, zatem napowietrzanie, ruch tafli wody i inne czynniki wytaczające CO2 z wody potęgują skoki.


Czyli jak się nie planuję komputera to lepiej na noc zostawić? I nabijać butle częściej?

namzahelg
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 marca 16, 17:25

Re: Zestaw CO2

Postautor: namzahelg » 1 marca 16, 21:52

Dzięki za odpowiedź ;)

1. Tak, skoki pH szkodzą rybom. Skoki pH zależą od ilości rozpuszczonego CO2, zatem napowietrzanie, ruch tafli wody i inne czynniki wytaczające CO2 z wody potęgują skoki.


Czyli olać elektrozawór jak nie będę kontrolował ph całą dobę?

Hunter pisze:2. Camozzi. Każdy inny to niepotrzebny wydatek. I tak ostatecznie będziesz używał Camozzi :D


Heh, czyli jednak coś "precyzyjnego" za 13 zł nie może być precyzyjne :)

Hunter pisze:3. Na PG mają kilka zestawów z tego co kojarzę. Wiesz po co dają 5 lat gwarancji? Bo tam nie ma co się zepsuć. Dlatego śmiało szukaj używki.


Porozglądam się :)

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zestaw CO2

Postautor: Hunter » 1 marca 16, 22:09

ploplo144 pisze:Czyli jak się nie planuję komputera to lepiej na noc zostawić? I nabijać butle częściej?

Różnie bywa. W tym hobby nie ma utartych schematów :P Komputer jest najrozsądniejszym i najdroższym rozwiązaniem. Warto sobie sprawdzić testami kropelkowymi w zawężonym zakresie jak to wygląda rano, wieczorem i w ciągu dnia.

IMO taniej chyba kupic większą butlę, dozować 24h i napełniać ja rzadziej, niż pierdzielić się z tymi elektozaworami, które lubią się zacinać. Grzeje sie to okropnie, czasami topi i dodatkowe Watt pobiera ;p
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomal
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 18 grudnia 15, 08:14
Lokalizacja: Chorzów

Re: Zestaw CO2

Postautor: Tomal » 2 marca 16, 07:51

namzahelg pisze:Czyli olać elektrozawór jak nie będę kontrolował ph całą dobę?

Ja mam bez elektrozaworu, dozuje całą dobę. Mam zbiornik 112l więc nie ma co kombinować z elektroniką. Trzeba tylko na początku liczyć bąbelki i obserwować kondycję ryb :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zestaw CO2

Postautor: barttsw » 2 marca 16, 08:02

namzahelg, idz do sklepu spawalniczego kup tam butle i reduktor
na alegro cambozzi zawor przeciwzwrotny zlaczki nyple

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości