akwarium dla bojownika 25-30 l

SheepHunterPl
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 28 lipca 15, 14:40
Lokalizacja: ok. Gorzowa

akwarium dla bojownika 25-30 l

Postautor: SheepHunterPl » 21 lutego 16, 10:26

Witam, zamierzam kupić drugie akwarium na moje biurko z przeznaczeniem dla bojownika.
oświetlenie już kupione
filtr mam jakiś chiński z przepływem podobno 300l/h, gąbke ma wielkości tic taców, i jakiś koszyczek z węglem czy co to.... wymienić go ? np na aquaela pat mini ? a może na inny filtr ?
(od razu mówię, że on był w zestawie z akwarium 60l i ja go nie kupiłem)

i jeszcze sprawa szkła..
u mnie w akwaystycznym 60zł z szybką nakrywową akwarium 30x30x30, no ale nie bardzo podoba mi się sposób w jaki go sklejono.
na allegro ładnie sklejony, też 27l za 70zł ale bez żadnej szybki nakrywowej, a mimo że mieszkam w dość ciepłym bloku, to i tak różnica temperatur mogła by mi zabić bojownika.
i nie wiem co tu robić...
kupił bym ten z allegro, ale teraz co zrobić z pokrywą ? a może jeszcze skąd indziej akwarium wytrzasnąć ? ew. może ma ktoś z was do odsprzedania w okolicy Międzyrzecza ?
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: akwarium dla bojownika 25-30 l

Postautor: Dhuz » 21 lutego 16, 10:50

Dla bojownika akwarium dłuższe, niż wyższe. Kostka 30cm ma akurat kiepskie wymiary, lepsze (i srogo tańsze) będzie już zwykłe 25-litrowe 40x25x25, a jak uda Ci się dostać niższe, a dłuższe/szersze to nie ma co się zastanawiać.

Filtr 300l/h dla jednego bojka może być (wiem, o który filtr chodzi i u mnie bez problemu dawał radę, aż przestał działać), ale zaplanuj sobie kupno kaskady FZN-1 w ciągu najbliższych miesięcy.

Zamiast pokrywy lepiej sprawdzi się szyba nakrywowa + lampka 'doczepna' AquaEla kilkuwatowa.

SheepHunterPl
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 28 lipca 15, 14:40
Lokalizacja: ok. Gorzowa

Re: akwarium dla bojownika 25-30 l

Postautor: SheepHunterPl » 21 lutego 16, 12:03

dziękuje za radę, kupię prostokątne,
a co do filtru. jest jakaś tańsza opcja ? (tak wiem akwarystyka jest dość droga, ale się pytam, bo jednak nie pracuję, więc i z kasą nie najlepiej)
jak nie to po prostu zacznę zbierać na ten filtr, i przełoże kupno akwarium na te pare miesięcy

a, i warto szukać używanego ?
Ostatnio zmieniony 21 lutego 16, 12:16 przez SheepHunterPl, łącznie zmieniany 1 raz.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: akwarium dla bojownika 25-30 l

Postautor: slaeer » 22 lutego 16, 20:52

Na olx mozna trafic naprawde tanio calkiem fajne rzeczy. Zamiast ciulac na nowe akwa poszukalbym wlasnie tam. Ostatnio np. kupilem szklo 50x25x30 z pokrywa za 80 zl. Szkielko bez zadnej ryski, jedynie oslona od zarowki troche kamieniem zaszla wiec musze przeczyscic octem. Filtr tez mozna tanio dostac. Nad kupnem uzywanego kubla bym sie zastanawial, ale wewnetrzny lub kaskada moze byc.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości