oświetlenie 50cm

lukasabat
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 16 lutego 09, 19:53
Lokalizacja: STW/KRK

oświetlenie 50cm

Postautor: lukasabat » 9 stycznia 16, 17:02

Witam serdecznie, ostatni post który tu pisałem był chyba w czasach mojego gimnazjum i ostatnie stojące szkło u mnie w domu też pochodzi z tamtego okresu.. i ciągle korciło mnie żeby na nowo tchnąć w nie życie, do rzeczy!
Posiadam akwarium 50x30x35 niestety wymiary marne bo dość wysokie a krótkie.. mam plan uruchomić swoje dawne akwarium jakimś możliwie niewielkim kosztem a chciałbym je zrobić pod dość wymagające roślinki stąd też standardowe 14W w pokrywie najzwyczajniej w świecie odpada. Szukam więc belek oświetleniowych, wszystkie na T5 2x24W zaczynają się w belkach 60cm więc 10cm dłużej aniżeli akwarium, pytania:
- czy wystająca belka 5cm po bokach będzie razić?
- widziałem belki o odpowiednich rozmiarach bazujące na ledach, ale tej mocy zdaje się być tyle co nic, orientuje się ktoś w tym temacie?
Przerabianie pokrywy raczej odpada, jestem marny w te klocki a montaż w pokrywie 50cm świetlówek 44cm może zakończyć się katastrofą.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i liczę na pomoc, z akwarium mi się nie spieszy ale wszystko ma być wycacane.

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: oświetlenie 50cm

Postautor: remigiuszl » 10 stycznia 16, 01:20

zwyczajnie pójdź w LEDy. Sam sobie dobierzesz barwę, ilość światła i długość czegkolwiek co tam wsadzisz. jeśli ominiesz technologię sprzed 10 lat, to możesz uprawiać pod ledami wszystko co tylko zapragniesz. Ludzie boją się ledów, po tych pierwszych paskach, które zraziły większość akwarystów. w tej chwili to inna bajka. niestety jak nie masz smykałki do lutownicy, to tanio nie będzie.
Szukaj diód LED (od najsłabszych) 5050, 2835, 5630.
Chyba, że jednak ktoś Ci pomoże z odrobiną aluminium i kawałkiem kabla, to idź w diody Cree.

lukasabat
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 16 lutego 09, 19:53
Lokalizacja: STW/KRK

Re: oświetlenie 50cm

Postautor: lukasabat » 10 stycznia 16, 09:42

Chętnie bym poszedł w Ledy ale jak pisałem w tym temacie jestem zielony, musiałby podjąć się tego ktoś chętny :D A chyba ciężko żeby ktoś taki się zgłosił, mam fajną ofertę 2x24W i te wystające 5cm po bokach mam nadzieję, że nie będą razić jeśli ugram cenę z przesyłką do 120zeta to myślę, że warto wziąć i nie kombinować gdyż z baniakiem chciałbym wystartować a nie czekać wieczność. Dzięki za pomoc!

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 50cm

Postautor: barttsw » 10 stycznia 16, 11:16

lukasabat pisze:T5 2x24W zaczynają się w belkach 60cm

sa T5 24W 44cm

lukasabat pisze:Przerabianie pokrywy raczej odpada, jestem marny w te klocki a montaż w pokrywie 50cm świetlówek 44cm może zakończyć się katastrofą.


niema filozofi wielkiej jest schemat polaczeń

lukasabat
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 16 lutego 09, 19:53
Lokalizacja: STW/KRK

Re: oświetlenie 50cm

Postautor: lukasabat » 10 stycznia 16, 19:41

barttsw, czytaj ze zrozumiem.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości