Filtr do 160l

Awatar użytkownika
RafalS578
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 15 września 15, 14:29
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Filtr do 160l

Postautor: RafalS578 » 30 listopada 15, 18:48

Witam. Jaki filtr kaskadowy polecacie do akwarium 160l? Mam aquael turbo 500 i mi wystarcza, ale zaczyna trochę hałasować.

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 64584.html
Co myślicie o tym?
Nie oceniaj książki po okładce

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Filtr do 160l

Postautor: KAMYK32 » 30 listopada 15, 19:01

Filtrację dobieramy pod obsadę,a nie pod litraż ;-) ,ale ten hw da radę nawet przy lekko brudzącej .Jak za taką kasę wybór jak najbardziej ok .

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: Filtr do 160l

Postautor: anigh » 30 listopada 15, 19:50

RafalS578 pisze:Witam. Jaki filtr kaskadowy polecacie do akwarium 160l? Mam aquael turbo 500 i mi wystarcza, ale zaczyna trochę hałasować.

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 64584.html
Co myślicie o tym?


Kaskada a kubeł to różnica.
Do 160l kaskada już słabo się nadaje.


Co do kubła, który podałeś jest dużo ale: wysoki pobór prądu, wysokie ryzyko, przypał z gwarancją. Czy warto dawać 150zł za filtr i bardzo dużo za prąd, czy lepiej od razu dać około 200zł za coś z lepszej półki i oszczędzić nieco na prądzie?

Drugie pytanie, co jeśli filtr zacznie przeciekać? To nie jest obcy temat przy filtrach zewnętrznych, nawet najlepszym zdarzają się usterki. Co wtedy zrobisz? Czy masz pewny punkt gwarancyjny?

Filtry najlepiej kupować w pewnym źródle, watro dołożyć trochę niż później pierniczyć się z gwarancją. Niektórzy go chwalą niektórzy nie ale skąd masz pewność że trafisz akurat na wadliwy model

Awatar użytkownika
RafalS578
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 15 września 15, 14:29
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Re: Filtr do 160l

Postautor: RafalS578 » 30 listopada 15, 21:17

To jaki konkretnie filtr polecacie?
Nie oceniaj książki po okładce

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do 160l

Postautor: abiba » 30 listopada 15, 21:38

Konkretnie to polecam HW-302

W.g mnie wybór świetny :
względnie małe zużycie energii tylko 2W węcej od EHEIMA prof
odpowiednia pojemnośc na złoża
bezawaryjny
dobry serwis
długa gwarancja
ponadto polecam sprzedawcę z linka który podałeś - niejednokrotnie coś tam kupowałem

anigh: po co to biadolenie skoro nie jesteś w stanie wskazać alternatywy

zaproponuj coś z wyższej półki za 200zł

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Filtr do 160l

Postautor: jurkin » 1 grudnia 15, 08:44

To ja też chętnie się pisze na kubełek z wyższej pulki za około 200zł. z gwarancją, dobrym serwisem i poborem prądu poniżej 18W :mrgreen: do 160l rzecz jasna :mrgreen: anigh polecisz coś?

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: Filtr do 160l

Postautor: anigh » 1 grudnia 15, 19:52

Pewnie. Nie chodziło mi o wyższą półkę ogólnie tylko coś wyższego w jakości stopniem od HW. Za 210 zł udało mi się wyrwać Aqua Szut silent 4 i sobie chwalę. Na pewno jakość wykonania lepsza niż te chińczyki, gwarancja 3 lata, pobór prądu mniejszy. Fakt faktem, nigdy u mnie HW nie było więc nie mogę go dogłębnie ocenić ale Szuta polecam ;) Zero problemów z nim.
Polska marka, należy do Aquael, Aquael każdy może polecić. Nawwet jak im wyślecie sprzęt po gw do naprawy to naprawią. Mój kubeł zepsuty z mojej winy naprawili w 3 dni łącznie z wysyłką. Oczywiście nie mówię już o naprawie Szuta tylko minikani.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do 160l

Postautor: abiba » 1 grudnia 15, 20:03

anigh pisze:pobór prądu mniejszy.


Przecież ma większy pobór.

No to przy okazji wskaż te lepsze strony Twojego wyboru bo jak dla mnie to jakieś nieporozumienie

PS
na szybko porównanie zużycia energii kilku filtrów :

----------------------Q [l/h]---P [W]---P/Q- [W/1000l]
Eheim profesional---950-----12-------12,63
Eheim profesional--1050-----16-------15,24
JBL--------------------900-----15-------16,67
Unimax 250-----------650-----11------16,92
HW-302--------------1000-----18-------18,00
JBL---------------------700-----13------18,57
Aqua silent 4----------600-----13,8----23,00
JBL------------------- 1500-----35------23,33
Unimax 500----------1500-----36------24,00

Jak widać liderem jest Eheim a tuż po nim HW-320 - proszę zwrócić uwagę że np unimax 250 nie zastępuje w pełni HW-302 a większy model też jakoś trudn porównać

Można zrobić dokładne testy /porównania ale gołym okiem widać że "hińczyk" na tle konkurencji nie ma czego sie wstydzić

żeby nie było - zmierzyłem właśnie :
napiecie zasilania : 234V
natężenie prądu : 67mA

wyliczona moc : (P=U*I) 15,7W

(miernik uniwersalny klasa 2,5)

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: Filtr do 160l

Postautor: anigh » 1 grudnia 15, 21:10

Nie mam Hw, nie dam rady go wytestować. Ty nie masz Szuta, też nie dasz rady nic zdziałać. Jednak więcej negatywnych opinii jest właśnie po stronie Hw. Nie chcę się sprzeczać, ale opinie użytkowników na różnych forach o czymś świadczą. Rzeczywiste pomiary W to całkiem inna sprawa. Każdy pisze co mu się chce na opakowaniu. Nie mówię, że Szut jest idealny, każdy ma jakieś wady i zalety. Po opiniach innych w 100% śmiem twierdzić, że jakość materiału zdecydowanie lepsza w Aqua.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do 160l

Postautor: abiba » 1 grudnia 15, 21:27

anigh pisze:Nie chcę się sprzeczać, ale opinie użytkowników na różnych forach o czymś świadczą.


O niczym - w wiekszości przypadków jest to zwykłe kopiowanie opinii ( tak ja w Twoim przypadku) a np na jednym z forów jest test tego filtra i już od początku widać u autora uprzedzenie bo to chiński produkt ale ostatecznie po jakimś czasie autor zamieszcza coś jakby przeprosiny
anigh pisze:Każdy pisze co mu się chce na opakowaniu

Z pewnością aqael i aquaszut bo jak udowodniłem chińczyk jest lepszy od aquaela i aquaszuta ( zresztą też wyposażone w chińskei silniki)
anigh pisze:Po opiniach innych w 100% śmiem twierdzić, że jakość materiału zdecydowanie lepsza w Aqua.


Na Twoim miejscu nie śmiałbym sie wypowiadać w ogóle na ten temat

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: Filtr do 160l

Postautor: anigh » 1 grudnia 15, 22:27

Ależ kolego, nic nie udowodniłeś. Jedyne co robisz, upierasz się przy swojej niby racji. Nie miałeś w rękach nigdy szuta i tak go krytykujesz. Nigdy go pewnie na oczy nie widziałeś. A ja wręcz przeciwnie, mam wzrokowe porównanie obu kubłów (znajomy ma), więc moja wypowiedź ma chociaż jakąś podstawę. To, że Tobie pasuje nie znaczy że jakościowo jest idealny. Daj sobie wmówić, że każdy filtr ma wady, nie podniecaj się tak swoją nieomylnością. Nawet eheimy mają wady. Będziemy kontynuować ten temat jeśli już obejrzysz szuta i zobaczysz go podczas działania. Teraz nie mamy o czym rozmawiać, pozdrawiam :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do 160l

Postautor: abiba » 1 grudnia 15, 23:01

anigh pisze:Nie miałeś w rękach nigdy szuta i tak go krytykujesz.


Ja krytykuję ten filtr?? ja krytykuję Ciebie i obalam mit o energochłonnosci HW-302 oraz podwazam Twoją opinię o mozliwości oszczedzeniu na pradzie wybierając inny filtr .
Oprócz tego nie wydaje sie aby zaproponowany filtr nadawał sie do tego akwarium a nawet jeśli to z uwagi na jego skromniejsze parametry nie może stanowić ekwiwalentu dla proponowanego HW-302 .

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Filtr do 160l

Postautor: slaeer » 5 grudnia 15, 10:45

Koleha ma hw i na dzialanie nie narzeka, jakosc materialow jednak szalu nie robi.

Co do tabelki z filtrami mamy jeszcze cos takiego jak jbl 1501e wydajnosc 1400 l, pobor mocy 20.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Filtr do 160l

Postautor: abiba » 5 grudnia 15, 18:06

Tak sobie właśnie kombinuję ... :
może zrobić wątek z testami sprzetu (np filtrami) gdzie można by zamieszczać wyniki testów filtrów wg z góry ustalonej procedury .
Ustalmy warunki przeprowadzenia testów i każdy kto ma ochotę przeprowadzi testy w.g ustalonego reżimu a tabelka z wynikam będzie edytowana przez ochotnika moderatora .
Pozostaje ustalenie metodyki owych testów a materiał zgromadzony (jak przewiduje) będzie bezcenny dla przyszłych inwestorów

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Filtr do 160l

Postautor: KAMYK32 » 6 grudnia 15, 07:39

abiba pisze:Tak sobie właśnie kombinuję ... :
może zrobić wątek z testami sprzetu (np filtrami) gdzie można by zamieszczać wyniki testów filtrów wg z góry ustalonej procedury .
Ustalmy warunki przeprowadzenia testów i każdy kto ma ochotę przeprowadzi testy w.g ustalonego reżimu a tabelka z wynikam będzie edytowana przez ochotnika moderatora .
Pozostaje ustalenie metodyki owych testów a materiał zgromadzony (jak przewiduje) będzie bezcenny dla przyszłych inwestorów


Pomysł super ;-) mam nadzieję,że wypali.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości