Zestaw dla początkującego

Keldorn
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 15, 23:17

Zestaw dla początkującego

Postautor: Keldorn » 19 września 15, 23:32

Witam,
To mój pierwszy post (temat) na tej stronie, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do mojej osoby. Do rzeczy: żona wpadła na pomysł, żeby dodać mieszkaniu uroku w postaci akwarium z rybkami (nie za dużo rybek i nie za duże rybki, byle były kolorowe - podobały jej się neony, pawie oczka itp.). Fakt faktem, że zawsze chciałem mieć coś takiego, ale nigdy w sumie się do tego bardziej nie zmobilizowałem. Oczywiście jestem zupełnie zielony w tym temacie, więc prosiłbym o poradę. Znalazłem na allegro zestawy z "full wyposażeniem" (w opisie aukcji powinna być jeszcze grzałka 50W z termostatem i kontrolką działania, bo pytałem sprzedawcy czemu jej brakuje - powiedział, że podczas wystawiania przypadkiem pominął - na innych jego aukcjach jest w opisie) i teraz mam pytanie, czy jeden z tych zestawów byłby wystarczający pod względem jakościowym oraz pod względem wyposażenia dla kogoś tak początkującego jak my. Z góry dziękuję za pomoc.

http://allegro.pl/akwarium-60-profil-po ... 74486.html

http://allegro.pl/akwarium-72l-profil-p ... 52426.html

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: Draku » 20 września 15, 07:37

lepiej kup bez wyposażenia bo ten filterek i grzałka są mega słabe,
sam osobiście mam akwa 72l 60x30x40 i w zestawie miałem chińska grzałkę z termostatem przez którą prawie ugotowałem ryby by termostat nie działał a filterek miałem też chiński jakiś z przepływem ciut większym jak ma ten z twojej aukcji,

w podsumowaniu więc polecam kupic akwa 60x30x40 z kopułą z doświadczenia polecam proste bo te z panoramą zniekształcają obraz i przy pracy w akwarium bardzo to drażni i ja osobiście już nigdy nie kupię akwarium z panoramą TYLKO PROSTE! a kolejna sprawa to zobaczysz kupisz 72l i będzie Ci mało po jakimś czasie tak jak mi i teraz męczę się zeby te akwarium troche postało bo szkoda mi go wywalać a sprzęt mam już kupiony do 126l więc jak masz miejsce to kup sobie 126l tylko 20cm dłuższe, a możliwości jakie daje Ci te akwarium jest mega większe,

co do sprzętu kopułę weź sobie 2x18T bo są też wersje z 1 świetlówką, jest to i tak słabe, ale na początku kariery nie musisz się bawić we własne dobre oświetlenie,
grzałka to tylko firma EHEIM, jest najlepsza może ma swoją cene, ale każdy akwarysta powie Ci że jest z niej zadowolony sam mam taką 100W za którą płaciłem okolo 90 zł, ale naprawde warto
co do filtra nie pomogę bo zwyczajnie się nie znam, ale też napewno firma eheim jest najlepsza, ale filterek można innej firmy, jest tu sporo chłopaków którzy są mega doświadczeni więc napewno któryś Ci coś doradzi
Obrazek

jonio36
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 września 15, 22:52

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: jonio36 » 21 września 15, 18:37

Kup wsio osobno.Pokrywę najlepiej AQUAELA lub DIVERSA.WROMAK jest beznadziejny. Podłożę ja mam np. JBL manado JBL MANADO 10L. Konfekcjonowane podłoże dla roślin .Ja je mam w swoich 25literkach i jestem baardzo zadowolony.Żadnych nawozowych substrató nie dawałęm.Mam valisynerię z tych najniższych,cryptokorynke 2 odmiany,roślinki rosną super na tym podłożu.Możę wadą jest jego lekkość ale idzie przeżyć.filterek AQUAEL TURBO FILTER 500 FILTR WEWNETRZNY DO 150L ,gąbeczka i pojemnik na ceramikę.
Jeśli w domu masz ciepło to po cholerke grzałka.Ja nie używam,temp 24min w okresie letnim 26-27. dział u mnie do 3 tyg.

kremol
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 10 września 14, 20:38

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: kremol » 22 września 15, 19:44

JBL to podłoże jałowe. Więc nie sugeruj sie że rośliny super będą w nim rosły ,

anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Re: Zestaw dla początkującego

Postautor: anigh » 24 września 15, 15:35

Zgaduję że filtr z Hanza. Też mam akwarium kupione w takim zestawie. Grzałka się przepaliła a filtr robił wirówkę w akwarium dosłownie! Od razu trzeba było kupić filtr i grzałkę. Do takiego akwarium, ja mam 72litry sprawdził się Aquael Turbo Filter 500. Może Ci go doświadczeni nie polecą, jednak u mnie sprawował się super. Grzałkę nawet nie wiem jaką mam i działała bo teraz już nie jest mi potrzebna.

Jeśli masz patrzeć na to z drugiej strony, kolega wyżej ma rację. Profil zniekształca dlatego proste są o wiele lepsze. Należy też patrzeć na pokrywę bo świetlówka 1x18W nic nie zdziała, ja właśnie mam pokrywę z Wromaka z taką świetlówką. Na szczęście roślinnego akwarium nie mam, więc nie przeszkadza mi to. Co do jakości, jak dbasz, tak masz. Mój Wromak ma 4 lata już około i żadnych pęknięć, odbarwień, po 4 latach dopiero spaliła mi się świetlówka fabryczna.

Jeśli dodać parę słów o filtrze. Zapewne kupisz wewnętrzny, ponieważ stwierdzisz, że zewnętrznego się nie opłaca do tej pojemności. Dodam od siebie, że po czasie filtr wewnętrzny trzeba czyścić coraz częściej i częściej... Aż prawie codziennie. Jako człowiek zabiegany ja nie mam tyle czasu, żeby wsadzić ręce chociażby na 10minut do akwarium więc polecam filtr zewnętrzny. Znacznie większa wygoda. W moim 72 super daje radę Aquael Minikani 80. Ogólnie polecam Aquaela bo gwarancji może im pozazdrościć każdy. Wymieniają uszczelki nawet jak wina jest po Twojej stronie a jak nie masz gwarancji to filtry też naprawiają.

Co do reszty - mata, siatka nie ma to większego znaczenia. Po prostu polecam tak jak mówi reszta kupić tańsze akwarium nie w zestawie i kupić osobno filtr i grzałkę bo zmarnujesz tylko pieniądze. Mowię to ja, człowiek który ma takie akwarium i tą grzałkę i filtr w domu, nie koloryzuję jak inni, którzy nawet nie mieli z tym styczności. Pozdrawiam ;-)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości