Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

brandys
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 23 września 12, 19:22

Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

Postautor: brandys » 18 lipca 15, 01:19

Witam.
Jestem w trakcie stawiania baniaka Juwel rio 125.
I j.w. w temacie mam dylemat jak to rozmieścić wlot i wylot w akwarium nigdzie nie mogę znaleźć jak to rozmieścić żeby była dobra cyrkulacja w akwarium.
Dodam że mam tło strukturalne płaskie.

Filter zewnętrznny Unimax 250.
Grzałka tetra 150

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

Postautor: Setrion » 18 lipca 15, 06:50

Fajnie by było jakbyś zrobił fotę z tego filtra .Kiedyś mi się obie o wzrok ten zestaw i o ile pamiętam am była pompa razem ze zintegrowana grzałka i to było zamknięte w plastikowym prostokątnym pojemniku. Jeżeli tak to za montuje to najlepiej w prawym tylnym rogu akwarium. Problem w tym ze za nic nie mogę sobie przypomnieć o tych włosach wylot jak one tam wyglądają. Ogólna zasada brzmi żebyś wylot ustawił tak aby wypływające woda poruszała lustrem wody
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

brandys
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 23 września 12, 19:22

Re: Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

Postautor: brandys » 18 lipca 15, 08:53

Obrazek

Z tym że wyciagnąłem ten filtr wewnętrzny bo mam z poprzedniego baniaka zewnętrzny unimax 250.

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

Postautor: Setrion » 20 lipca 15, 21:20

No to w czym problem wlot i wylot na tylnej szybie zbiorniczka lub na bocznych szybach z tym ze wtedy wylot z tej strony gdzie nie ma grzalki jezeli masz deszczownice no to na tylna szybe jezeli nie to wylot ustawiasz pod takim katem aby wyplywajaca wodo tworzyla ruch tafli
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Wylot, wlot filtra i umieszczenie grzałki

Postautor: abiba » 20 lipca 15, 23:27

Setrion pisze:wylot z tej strony gdzie nie ma grzalki


Wręcz odwrotnie - grzałka ma być umieszconna w mozliwie dużym strumieniu wiec albo wylot skierowany na grzałkę albo zasys za grzałką (aby zasysana woda obmywała grzałkę )
Termostaty w grzałkach akwarystycznych własciwie nie regulują temperatury wody ale temperaturę grzałki (poniewać termostat jest wewnątrz grzałki) i im wiekszy ruch wody wokół grzałki tym bardziej ustawiona temperatura termostatu odnosi sie do temperatury w akwariu i tym mniejszcza histereza wypadkowa układu

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości