grzałka ciągle grzeje

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

grzałka ciągle grzeje

Postautor: Draku » 23 maja 15, 17:14

Witam posiadam grzałkę 50 W z termostatem i kiedy mam włączony filtr to grzałka cięgle chodzi, raz podbiło mi nawet do 27-28 stopni... a mam ustawione na 24, jak wyłącze filtr to grzałka normalnie chodzi... co zrobić? wiem, że filtr nie powinien dmuchać na grzałkę ale przy 60 cm to jest prawie nie możliwe ...

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: slaeer » 23 maja 15, 18:07

A co to za grzalka ? Filtr nie powinien miec wplywu na termostat.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Greek » 23 maja 15, 19:03

Może masz schrzaniony termostat, spróbuj ustawić na 21 stopni i może wtedy otrzymasz żądaną temp.
Rozumiem to tak: masz filtr z jakimś napowietrzaniem, lecą Ci z niego bąbelki, a że pobiera on je z pomieszczenia, to mają niższą temperaturę i oszukują termostat? Jeżeli tak to zrezygnuj z tego "napowietrzania", bo to w ogóle niepotrzebne.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: abiba » 23 maja 15, 22:33

Zmiana przepływu przez grzalke zmieni również temperaturę w akwarium i wynika to choćby z zasady działania tego regulatora w grzalce,. skala na grzalce to raczej orientacyjna a jeżeli temperatury nie jesteś w stanie ustabilizować w ciągu kilku godzin to zmień grzalke a filtr to ma chodzić non stop

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Draku » 24 maja 15, 08:26

to znaczy ze nie muszę napowietrzać zbiornika?
neonki i kiryski dadzą rade bez tego ? czy napowietrzanie włączać np na iles godzin dziennie ?
ogólnie to ten zbiornik to katastrofa troche się pośpieszyłem i w sierpniu planuje restart, a po nowym roku zmiane na 112l, ale narazie muszę przetrwac z tym zbiornikiem, i powiedzcie mi czy filtr zewnętrzny jest lepszy od wewnetrznego, chodzi mi o ten wieszany na szybie. kubełkowy czy jak to się tam zwie, no i co wtedy z faktem napowietrzania wody...
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: kuba4410 » 24 maja 15, 08:38

Napowietrzanie zapewnisz przez ruch tafli wody. Ustaw wylot z filtra tak, żeby delikatnie poruszał taflą.
Filtr wieszany na szybie to kaskadowy. Tak, jest lepszy od wewnętrznego, bo jest w nim więcej miejsca na wkłady biologiczne. Ale jeszcze lepszy jest filtr kubełkowy ;)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Greek » 24 maja 15, 08:41

to znaczy ze nie muszę napowietrzać zbiornika?

Należy napowietrzać. Tylko, że te bąbelki wylatujące z filtra bezwiednie wydostają się do atmosfery, więc ich wpływ na natlenienie jest baaardzo nikły. Inaczej mówiąc - to nie jest napowietrzanie.
Draku pisze: i powiedzcie mi czy filtr zewnętrzny jest lepszy od wewnetrznego, chodzi mi o ten wieszany na szybie. kubełkowy

Wszystkie rozwiązania mają zarówno wady jak i zalety.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Draku » 24 maja 15, 08:52

Greek pisze:Wszystkie rozwiązania mają zarówno wady jak i zalety.


jak to zwykle bywa :) każdy kij ma 2 końce ;p ale najlepszy waszym zdaniem to jaki ? do tego zbiornika juz nie bede kupował nowego, wole uzbierac już większą kase na zaopatrzenie do 112

a w tym zrobie tak jak mówiliście, odłączę wężyk z powietrzem i przesunę filtr 1cm pod taflą wody i zobaczymy czy to coś pomoże


http://scr.hu/0e5w/6gsqu - tak bedzie ok ?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: KAMYK32 » 24 maja 15, 09:17

Greek pisze: - to nie jest napowietrzanie.

Zgadza się ;-) ,ale jest to znikome natlenianie wody :razz: odpowiedni ruch tafli wody poradzi sobie z tym XXX razy lepiej niż jakiekolwiek bąbelki.
Co do grzałki to porobiłbym testy ,ale nie w akwa. bo szkoda ryb w razie czego-chociaż nie sądzę,aby ruch wody w zbiorniku,aż tak ingerował w temp.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Draku » 24 maja 15, 09:25

bez kitu nie wiem czemu ale to nic nie pomogło... nie wiem czemu tak jest .. grzałka jest nowa a od samego poczatku tak sie dzieje.. i włączałem ją tylko przy mnie lub na noc bez filtra.. bo bałem sie że mi się ryby pogotują... chyba wezme położe tą grzałke na dno i zobacze jak to będzie ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Greek » 24 maja 15, 10:44

Ale co nie pomogło? Chciałeś, żeby Ci spadła temp. w pół godziny?
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: kuba4410 » 24 maja 15, 10:55

Draku pisze:włączałem ją tylko przy mnie lub na noc bez filtra..

Wyłączasz filtr na noc?

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Draku » 24 maja 15, 11:01

Greek pisze:Ale co nie pomogło? Chciałeś, żeby Ci spadła temp. w pół godziny?


spadła ? nie... chodzi mi o to zeby grzałka się wyłączyła .. i grzała normalnie...

kuba4410 pisze:
Draku pisze:włączałem ją tylko przy mnie lub na noc bez filtra..

Wyłączasz filtr na noc?


tylko gdy grzałka chodzi... tak wiem jest to niedopuszczalne ble ble ... ale wole wylaczyc na 2 noce w tygodniu filtr niz zeby mi sie rybki pochorowały z niskiej temperatury

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: kuba4410 » 24 maja 15, 11:21

Tymi dwoma nocami w tygodniu destabilizujesz całkowicie akwarium. Od destabilizacji też rybki mogą się pochorować, a nawet często zdechnąć. Masz filtr wewnętrzny czy zewnętrzny? :cons:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: grzałka ciągle grzeje

Postautor: Hunter » 24 maja 15, 11:23

Draku pisze:tylko gdy grzałka chodzi... tak wiem jest to niedopuszczalne ble ble ... ale wole wylaczyc na 2 noce w tygodniu filtr niz zeby mi sie rybki pochorowały z niskiej temperatury

Aha, czyli wybierając między śmiercią spowodowaną rozstrojeniem organizmu ryby, ktora jest zmiennocieplna i dostosuje swój metabolizm pośrednio do temp. wody, a powolną śmiercią spowodowaną podtruwaniem własnymi odchodami wolisz to drugie?

No super... Proponuję wyjąć grzałkę i filtr, ryby oddać a akwarium zanieść na strych.

Nowa grzałka to wydatek ok 25zł...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości