Pomoc

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Pomoc

Postautor: pawelk141 » 25 kwietnia 15, 22:41

Witam mam mala zagwozdke. Chodzi o to ze kiedys musialem na szybko kupic napowietrzacz i kupilem aquaela apr 300. Na poczatku chodzil ciuchutko ale teraz jest masakra. Jako ze mam Tropheusy ktore potrzebuja duzo tlenu zastanawiam sie czy kupic napowietrzacz czy jakis mocny filtr wew. Co poradzicie? Czytalem ze zamiast napowietrzania wystarczy dobry filtr wew. Czy np zamiast mojego aquaela moge uzyc filtra wew aquael circulator 1500 lub aquael turbo 1500? Czy bedzie on napowietrzal mi akwa na podobnym poziomie co moj brzeczek? Akwarium 140cm dl jakby cos

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: Pomoc

Postautor: Brajanero » 25 kwietnia 15, 22:44

Tak skieruj wylot filtra tak aby poruszał taflą wody ,to w zupełności wystarczy .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Pomoc

Postautor: KAMYK32 » 26 kwietnia 15, 07:37

pawelk141 pisze: Czy bedzie on napowietrzal mi akwa na podobnym poziomie co moj brzeczek? Akwarium 140cm dl jakby cos

Będzie o niebo lepiej jeżeli ustawisz tak napisał Brajanero ;-) osobiście polecam turbo2000,ale jeżeli ten wew. ma służyć tylko do napowietrzania to wystarczy sam falownik(cyrkulator).

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: Pomoc

Postautor: pawelk141 » 26 kwietnia 15, 09:20

Głownie zalezy mi na napowietrzaniu bo woda sie dobrze filtruje przez sumpa ale jeśli już bede kupował to moge troche dołożyć zeby dobrze napowietrzał i spełniał role mechana, którego na razie mi brakuje

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc

Postautor: Greek » 26 kwietnia 15, 10:36

pawelk141 pisze:Głownie zalezy mi na napowietrzaniu

Zatem tak jak koledzy wyżej wspomnieli. To że lecą bąbelki to nie znaczy, że woda się natlenia.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

tołdi

Re: Pomoc

Postautor: tołdi » 26 kwietnia 15, 12:53

Czy np zamiast mojego aquaela moge uzyc filtra wew aquael circulator 1500 lub aquael turbo 1500? Czy bedzie on napowietrzal mi akwa na podobnym poziomie co moj brzeczek?

Jeśli nie lepiej ;-) Tylko ważne jest abyś ustawił wylot filtra na taflę wody,albo zamontuj deszczownicę,jest to ważne o tyle,że to ruch powierzchni tafli wody powoduje natlenienie.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Pomoc

Postautor: deXter » 27 kwietnia 15, 19:41

Oprócz ruchu tafli wody pamiętajcie też, że ruch wody w akwarium się liczy.
2 akwaria mi już zakwitły bo mimo dużego przepływu na filtrach woda stała ;]
Więc czasem warto zadbać o bąbelki, aby zobrazować sobie co się dzieje z wodą w akwarium :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Pomoc

Postautor: Alina_33 » 28 kwietnia 15, 11:49

Ja zawsze mam deszczownię tak założoną, że pluje na tylną ścianę, tak że jest taka jakby górka, wał z wody przy ścianie, woda mimo to krąży, co widać przy powierzchni. Można nawet coś lekkiego rzucić do wody i zobaczyć czy będzie pływało dookoła akwa, czy nie... :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości