Zestaw CO 2

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO 2

Postautor: deXter » 27 marca 15, 20:01

Ty się upierasz, że coś jest niemożliwe to użyłem ironii bo co innego miało tu sens?
Uważasz, że nalałem wody do butli sam ;>
Doody też? Taka rozrywka na wieczór?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

BLASE 2501
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 27 kwietnia 14, 19:04
Lokalizacja: z nikąd

Re: Zestaw CO 2

Postautor: BLASE 2501 » 29 marca 15, 15:15

Dobra dajmy spokój ironia za ironia wyrażam własne poglądy nie wszyscy muszą sie z nimi zgadzać ale równie dobrze posłuchać innych argumentów

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Zestaw CO 2

Postautor: Doody » 30 marca 15, 14:09

Tu chodzi o prostą fizykę. Gaz się kończy i jego ciśnienie spada do ciśnienia atmosferycznego. Z tą małą różnicą, że w butli mamy nie powietrze ale CO2, który nadal dość dobrze rozpuszcza się w wodzie. W wyniku tego procesu woda kieruje się wężykiem w kierunku butli "pożerając" znajdujący się w nim gaz. Nawet gdyby butla napełniona była powietrzem i stała pod zbiornikiem woda napełniała by ją do pewnego czasu na skutek parcia słupa wody w zbiorniku. Ponieważ CO2 nadal się rozpuszcza butla wypełni się całkowicie (może zostanie trochę miejsca gdyż gaz nie jest czystym dwutlenkiem węgla).
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zestaw CO 2

Postautor: Sance » 30 marca 15, 20:05

Skoro butla nie napełnia się wodą wytłumacz mi proszę BLASE 2501, jak to jest że znajomy poszedł z butlą 2kg do nabicia i weszło tylko 500g? gdy spuścili co2 z butli gość wykręcił zawór i wylał ponad litr wody. Skropliła się z gazu? czy może zębowa wróżka ją wlała?

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestaw CO 2

Postautor: misiek1784 » 1 kwietnia 15, 19:52

Posiada ktoś z was komputer ph w swoim zestawie co2? Pomocna rzecz czy raczej zbędny bajer??

leszcz
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 14, 10:09

Re: Zestaw CO 2

Postautor: leszcz » 2 kwietnia 15, 20:25

Woda zawsze się cofa , w czasie przerw , jak zawór odetnie co2 , lub jak skończy się gaz.
Miałem z tym problem . Szklany dyfuzor ze spiekiem ceramicznym jaki miałem założony wypełniał się wodą .Nawet gdy miałem założone dwa zawory zwrotne. Bardzo długo trwa wypchanie wody z dyfuzora ceramicznego i bardzo szybko dyfuzor zatyka się i jest do wyrzucenia. Nie poradziłem sobie z tym nawet jak zastosowałem trzy zawory zwrotne dobrej jakości , woda w dyfuzor wepchała się zawsze. Teraz mam reaktor i spokój .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości