Światło nocne

Alive
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 23 grudnia 13, 22:54

Światło nocne

Postautor: Alive » 27 września 14, 13:42

Witajcie, chciałem zapytać czy tak zwane "światła nocne" - najczęściej ledowe mają jakiś wpływ na roślinność w baniaku? (glony i kondycja roślin), bo zastanawiam sie nad zakupem takiego oświetlenia: (żeby baniak cieszył też oko nocą :))
http://www.akwarystyczny24.pl/oswietlen ... -2728.html

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Światło nocne

Postautor: deXter » 27 września 14, 14:17

Nie kupuj tego i daj rybom "spać"
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Światło nocne

Postautor: KAMYK32 » 27 września 14, 14:23

Alive pisze:Witajcie, chciałem zapytać czy tak zwane "światła nocne" - najczęściej ledowe mają jakiś wpływ na roślinność w baniaku? (glony i kondycja roślin),

Raczej nie ;-)
Alive pisze:bo zastanawiam sie nad zakupem takiego oświetlenia: (żeby baniak cieszył też oko nocą :))

Twoje oko będzie cieszył z tym oświetleniem(może),ale jeżeli masz tam jakąś obsadę to będzie się tylko niepotrzebnie stresować ;-) sam mam takie ustrojstwo i teraz sobie tylko niepotrzebnie wisi w akwa :mrgreen: .

Alive
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 23 grudnia 13, 22:54

Re: Światło nocne

Postautor: Alive » 27 września 14, 14:25

KAMYK32 pisze:
Alive pisze:Witajcie, chciałem zapytać czy tak zwane "światła nocne" - najczęściej ledowe mają jakiś wpływ na roślinność w baniaku? (glony i kondycja roślin),

Raczej nie ;-)
Alive pisze:bo zastanawiam sie nad zakupem takiego oświetlenia: (żeby baniak cieszył też oko nocą :))

Twoje oko będzie cieszył z tym oświetleniem(może),ale jeżeli masz tam jakąś obsadę to będzie się tylko niepotrzebnie stresować ;-) sam mam takie ustrojstwo i teraz sobie tylko niepotrzebnie wisi w akwa :mrgreen: .


Właśnie czytałem gdzieś, że takie totalne gaszenie światła dla ryb jest gorsze niż te nocne światła, bo przecież w naturalnym środowisku nie gaśnie do 0 światło..?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Światło nocne

Postautor: deXter » 27 września 14, 15:01

Ani nie wali niebieskimi diodami po oczach :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Światło nocne

Postautor: KAMYK32 » 27 września 14, 16:37

To sie nazywa swiatlo przejsciowe ;-) co do ciemnosci to pod woda raczej nie jest tak jak na powierzchni :razz:,ale jak chcesz to sobie zakladaj .

owsianka
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 8 listopada 13, 12:32
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Światło nocne

Postautor: owsianka » 27 września 14, 22:31

Jeszcze nie byłem w tropikach, ale myślę że w nocy to ryby i rośliny w rzekach tam mają ciemno.

rapidmasta
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 25 września 14, 16:35

Re: Światło nocne

Postautor: rapidmasta » 28 września 14, 19:54

Może tak. ryby tak samo jak i ludzie śpią ;) chyba że się mylę :)
zadaj sobie pytanie czy lubisz spać przy jakimś źródle światła, nie ważne czy białe zielone czy niebieskie.
Jak dla mnie światło nocne jest tylko i wyłącznie po to by cieszyć oko właściciela zbiornika.

goro5
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 13:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Światło nocne

Postautor: goro5 » 29 września 14, 21:47

Ja mam akwarium w pokoju, w którym spędzam dużo czasu. Gdy gaśnie dzienne w zbiorniku ciemnica, nic nie widać. Żal mi było, bo po robocie nie zdążyłem oka nacieszyć. No to kupiłem "świetlówkę" RGB. Póki siedzę wieczorem to świecę delikatnie, piękna poświata. Gdy idę spać.to gaszę wszystko. Świetlówka ma ta zaletę, że można pilotem regulować natężenie światła. Osobiście polecam.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Światło nocne

Postautor: deXter » 29 września 14, 23:54

goro5 pisze:Gdy idę spać.to gaszę wszystko. Świetlówka ma ta zaletę, że można pilotem regulować natężenie światła. Osobiście polecam.

Tak natężenie światła jest bardzo ważne, bo a akwarium ma panować półmrok, a nie naświetlanie niebieskimi LEDami :D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości