Napowietrzacz

marvoj
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 10 lipca 04, 14:40
Lokalizacja: z domu

Napowietrzacz

Postautor: marvoj » 10 lipca 04, 18:15

Kupiłem niedawno napowietrzacz i rurkę z gombką do niego. Czy jest to lepsze niż normalne filtry wewnętrzne czy moż gorsze. :?: Mi osobiście wydaje się że więcej wody przepompowuje niż filtr wewnętrzny, chociaz moge się mylić :wink:
Najlepszy w Polsce jest wrocławski WTS

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Napowietrzacz

Postautor: Hawk » 10 lipca 04, 18:54

Hmm... Filtry gabkowe za zwyczaj sa stosowane w akwa kwarantannowych itp...
Filtry wew. noramlne sa bardziej wydajne niz te na brzeczyk, choc duzo zalezy od jego wydajnosci... Ja jedank stawaim na porzadny fitlr wewnetrzny.
poza tym jest on bardziej praktyczny np.:
przy czysczeniu po wylaczeniu brzezyka duza czesc odchodów spadnie na dno
w normalnym filtrze wew. tego efektu nie ma :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Napowietrzacz

Postautor: suncho » 10 lipca 04, 21:26

Wiesz........to tak jakbyś zapytał co jest lepsze motocykl czy samochód zależy pod jakim względem.piszesz ,ze wydaje ci się iż przepompowuje więcej wody od filtra wew. Są jednak filtry i FILTRY wewnętrzne filtry mogą być różne.Osobiście jednak sądze ,że dobry filtr wewnętrzny lub dobra kaskada są niezastąpione oczywiście jeżeli masz większe akwa potrzebny jest również kubełek :D

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napowietrzacz

Postautor: Idzikowski » 11 lipca 04, 17:07

Takie filtry używane były tak naprawdę w powszechenj akwarystyce wiele lat temu i teraz dostać tkai filtr to sztuka w sklepie. Jednak myślę, że odpowiedź jest prosta, taki filterek nie podoła tak zadaniu w akwa jak turbinka wewnątrz z duzą gąbką, nie ma szans choba, że brzęczyk przeznaczony do jakiegos naprawdę dużego akwa to wtedy może to jakoś filtruje jednak to nie to ... wewnętrznemu nie dorówna. :D

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Napowietrzacz

Postautor: tomeek7 » 12 lipca 04, 14:28

mysle ze nie roznia sie wydajnosci. Filtr gabkowy mam obecnie w 25l akwa i napowietrza super, w 130l bede mial brzeczyk
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napowietrzacz

Postautor: Elmo » 13 lipca 04, 10:40

Ah..... pamiętam jak widziaęłm kiedyś u mojego wujka było to z 15 lat temu miał 3 duze akwaria i pracowały tam same filtry gabkowe tyle że duuuuże i miały taki jakiś "dopakowany" napowietrzacz :lol: no ale wracajmy bo naszych czasów ... Ja też używam filtra gabkowego w kotniku 8L, a używam dlatego że kążdy inny (nawet te "mikro") poprostu wciąga narybek ... takie małe filterki moza z powodzeniem dostać , produkuje je nawet firma "Tropical" jak dla mnie w moim kotniku jest niezastapiony i do tego tani (7 zł) 8)

Pozdrowka :)

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Napowietrzacz

Postautor: tomeek7 » 13 lipca 04, 12:12

ja w moim kwarantanniku (25) mam filterek gabkowy Aquaszut Turbo 3W. Moze jest troche za duzy ale innego nie mialem a nie chcialem wydawac niepotrzebnie kasy
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napowietrzacz

Postautor: Elmo » 14 lipca 04, 11:05

Tomek ale ty masz "normalną" turbinkę z gąbką filtrującą :ok: a mu tu mowimy o sprzęcie znacznie prostrzym który do działąnia wymaga napowietrzacza - brzęczyka :wink:

Oto fotka przykładowego filtra parskająco - plującego :lol:

Model "Delfinek" i "Cristal" firmy Tropical
www.tropical.com.pl



Obrazek
Obrazek

Pozdrowka :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości