Zakladanie nowego baniaka

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: remigiuszl » 10 marca 15, 16:35

Idź w mieście do jakiejkolwiek agencji reklamowe, albo drukarni wielkoformatowej i kup na wymiar folię monomeryczną, najlepiej matową, żebyś się w niej nie odbijał :)
Wyjdzie Cię najtaniej. (w granicach 15zł za m2 powinni Cię skasować, po 7 netto w hurtowni)
Osobiście używam matowej właśnie, żeby nie było refleksów przyłożonej do szyby i przyklejonej przezroczystą taśmą. W razie jak Ci zbrzydnie, łatwiej oderwać tasiemkę niż zrywać folię ze szkła, która jak się zathezuje przez lata to już bez opalarki ciężko działać.

Krzysiek.
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 14, 17:37

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Krzysiek. » 13 marca 15, 16:51

Zakupiłem w OBI czarną samoprzylepną okleinę za 20 zł 150,0 x 67,5 cm :D Teraz muszę zakupić gąbki do filtra, ceramikę, kilka korzonków i piach xd

Ktoś poleca jakiś fajny sklep z rzeczami wyżej wymienionymi? :D

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: misiek1784 » 13 marca 15, 20:04

Piach kupisz w obi tylko taki do piaskownic z atestem.

Abaddon84
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 lutego 15, 21:13

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Abaddon84 » 13 marca 15, 20:55

Dokładnie sam niedawno kupowałem bodajże 20 kilo za 9,99 :) a ziemia ogrodowa 10l za 4,99.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: abiba » 13 marca 15, 21:10

Jeżeli wolno mi wtrącić ad podłoża .

Odnoszę wrażenie że korzystnym zakupem będzie podłoże Romka Stafaniaka (jeśłi nie przekręciłem nazwiska)
Dostępne jest jest na allegro pod nickiem ROMSTER2.

Gość miesza sam komponenty którego istotnymi składnikami jest glina i węgiel drzewny.
Niby nic specjalnego bo wiele jest opisów przygotowania w necie ale pozostaje kwestia gliny .
Chodzież znana jest z fabryki porcelany i porcelitu a to dlatego że w okolicy są pokłady takiej (ponoć b.dobrej jakości) gliny .
Po restarcie mam w.g jego wskazówek zrobiony zbiornik i odnosze wrażenie ze jest stabilniejszy niż ten na bazie ziemi ogrodowej z NOMI - może na to mają wpływ jakies inne czynniki ale róznica jest .

Krzysiek.
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 14, 17:37

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Krzysiek. » 15 marca 15, 15:02

Cześć, jak wiecie muszę okleić panel filtracyjny na czarno aby tło było czarne, wiec czy oprócz spienionego PCV coś jeszcze polecacie? Wiadomo że to będzie w wodzie!

Krzysiek.
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 1 sierpnia 14, 17:37

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Krzysiek. » 17 marca 15, 00:32

Jakich wkładów byście użyli do filtra? Ja myślę o keramzyt oraz ceramika plus w komorze pompy torf w worku, co sądzicie?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Sance » 17 marca 15, 06:26

Lepsza będzie sama ceramika, po co mieszać?

peter10
Ryba
Ryba
Posty: 180
Rejestracja: 4 marca 10, 17:24

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: peter10 » 18 marca 15, 07:08

Sance pisze:Lepsza będzie sama ceramika, po co mieszać?


Po to że, bakterii są takie ilości i nie każda zamieszkuje taki sam materiał ale tego w internecie nie napisali.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Sance » 18 marca 15, 09:11

peter10 pisze:
Sance pisze:Lepsza będzie sama ceramika, po co mieszać?


Po to że, bakterii są takie ilości i nie każda zamieszkuje taki sam materiał ale tego w internecie nie napisali.



Nie zgodzę się z tobą. Bakterie kolonizacji pory w materiale filtracyjnym a ceramika ma ich po prostu więcej. Po co kombinować jeśli coś działa dobrze? Mowa tu o obcej jakości ceramice a nie o plastikowych kulkach z Chin.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: osama » 18 marca 15, 16:57

Sance pisze:Bakterie kolonizacji pory w materiale filtracyjnym a ceramika ma ich po prostu więcej.
I szybko się zapychają ;) Im większa powierzchnia filtracyjna, tym więcej bakterii może się na niej pomieścić. Im mniejsze pory, tym szybciej się zapychają obumierającymi bakteriami.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Sance » 18 marca 15, 19:00

Tyle że keramzyt w porównaniu do ceramiki nie ma tej powierzchni "prawie wcale".
Tak czy inaczej zostanie tylko tańszym zamiennikiem ceramiki ale powierzchnią filtracyjną nigdy jej nie dorówna.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: KAMYK32 » 18 marca 15, 19:19

Sance pisze:Tyle że keramzyt w porównaniu do ceramiki nie ma tej powierzchni "prawie wcale".
Tak czy inaczej zostanie tylko tańszym zamiennikiem ceramiki ale powierzchnią filtracyjną nigdy jej nie dorówna.

Stosuje keramzyt i te "cuda" 4 in 1-XXX razy większa powierzchnia filtracyjna i jedyne co mogę powiedzieć na + dla tych"cudownych" złoży to to,że portfel o wiele lżejszy po zakupie nich jest :razz: innej różnicy nie widzę :roll: .Więc jak ktoś chce się lepiej poczuć kupując te nie tanie złoża to czemu nie :ok: Ja już złotówki na nie nie wydam! bo niby po co skoro jest coś tak samo dobrego,kilkanaście razy tańsze.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: Sance » 18 marca 15, 20:08

KAMYK32 pisze:te "cuda" 4 in 1-XXX razy większa powierzchnia filtracyjna

Mam na myśli najzwyklejszą ceramikę która wcale nie jest droższa od keramzytu. np taka.
Obrazek

peter10
Ryba
Ryba
Posty: 180
Rejestracja: 4 marca 10, 17:24

Re: Zakladanie nowego baniaka

Postautor: peter10 » 19 marca 15, 07:08

Sance pisze:
peter10 pisze:
Sance pisze:Lepsza będzie sama ceramika, po co mieszać?


Po to że, bakterii są takie ilości i nie każda zamieszkuje taki sam materiał ale tego w internecie nie napisali.



Po co kombinować jeśli coś działa dobrze?


Po to żeby nie stać w ciemnocie i nie rozpowszechniać głupot. Zastosuj sobie sita Barenberga to zobaczysz co to "złoże bakteryjne". Zaraz ktoś mnie zjedzie "bo drogie".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości