Załąmana filtrami...

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Załąmana filtrami...

Postautor: Aliena » 26 lipca 14, 23:24

Powiem króko, zachęcona opiniami na necie kupiłam eheim wewnętrzny do akwa 80 l, był wielki jak stodoła, ale mam welony i potrzebuję nadfiltracji,
to klęska i porażka, poniewz nie dosc, ze wciaz sie odklejal od szyby i wpadal na dno, to bardzo szybko przestawal napowietrzac, mycie nic nie dalo, a teraz w ogole przestal chodzic, ledwo co sie tam saczylo i w nerwach go wawalilam do smieci,

wrocilam do nedznego filterka hailea , ktory co kilka dni przestaje napowietrzac, a w ten upal mozna sobie wyobrazic co sie dzieje, jak wracam do domu, filtr nie chodzi, a ryby ledwo zipią! Dlaczego to g......jedno i drugie przestaje dzialac ????

Wczoraj kupilam aquael wewnetrzny oczywiscie, taki od 60 do 100 l i nie wiem, co to bedzie...

Prosze o rade, co robic? bo kubelka nie mam jak i gdzie postawic, akwa stoi na szafce IKEA z szufladkami ;/ przy okazji czy ona utrzyma akwarium hailea wieksze, ktore planuje kupic, jakies 120 l?

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: Sance » 27 lipca 14, 06:12

Kup kaskadę;). Lepsza niż wewnętrzny gorsza niż kubełek ale nie zabiera miejsca w akwarium.
Spróbuj z FZN1 akwaryści chwalą ten filtr

Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: Fatty » 27 lipca 14, 09:47

Sance pisze:Spróbuj z FZN1 akwaryści chwalą ten filtr


owszem, ale do tego litrażu większy - ja do 100 l, mam FZN3 - dawał radę również przy welonach, śmiga od 2009 r, mimo iż dostałam z roztrzaskanym rogiem i był klejony.
Are you sure, you want to exist?


Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: Aliena » 27 lipca 14, 23:58

Dzieki, Dziewczyny, ale kupiłam aquael i do mnie jedzie, nie moge zewnetrznego, mam pokrywe na zawiasach,

pytanie dlaczego te filrty przestają działać, co robię źle :/

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: Sance » 28 lipca 14, 05:51

Aliena, A czyścisz cały filtr łącznie z wirnikiem? Ostatnio znajomy dzwonił pożyczyć filtr bo jego się zepsuł....Okazało się że na ośce, wirniku i w środku całego napędu miał tyle syfu że po prostu przestał się kręcić. Pomijając fakt że wszystko umyli płynem do naczyń....

Btw nie jestem dziewczyną ;)

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: Aliena » 28 lipca 14, 12:37

:) no fakt, przepraszam :)

tak, myję wirnik :) i faktycznie tam się zbiera syf :) dobre z tym płynem do naczyń :D

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: slaeer » 28 lipca 14, 15:40

Na logikę przestaje napowietrzać ponieważ znacząco zmniejsza się przepływ. Trzeba czyścić, niestety jeżeli ryby mocno brudzą trzeba to robić częściej, ewentualnie jakiś wkład gąbkowy o szerszych oczkach, ale nie wiem czy to się nie mija z celem. Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w coś mocniejszego z regulacją przepływu wody. Wiadomo, że coś za coś większy filtr więcej zajmuje miejsca w akwa, kaskada byłaby dobrym rozwiązaniem może da się coś pokombinować z tą pokrywą.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Załąmana filtrami...

Postautor: deXter » 28 lipca 14, 15:41

Oprócz wirnika jeżeli chce się mieć babelki trzeba też dokładnie umyć zwężkę i kruciec na który nakłada się wężyk powinno pomóc.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości