Filtr do 230 l (?)

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Filtr do 230 l (?)

Postautor: Swamp » 8 lipca 04, 21:23

siemka wlasnie jutro mam wyplate i kupuje filtr do akwarium( tanganiki 230) ..i wreszcie odpalam ten baniaczek na dobre :D

mam zamiar kupic fzn-3 kaskade ,gdyz mam dosyc duze zaufanie do tych filtrow kaskadowych(mam pare fzn-2..chodza jak przeciąg od paru lat) a moje pytanie to czy w takich duzych akwariach to takie filtrowanie wystarczy?Fzn 3 jest do akwariumow do 300l ale..... i czy mocne falowanie lustra wody nie przeszkodzi pielegnica w codziennym zyciu.Falowanie moge latwo zmniejszyc o jakies 80%(montuja cos na styl tamy,falochronu- takie rozwiaznaie mam w akwariach z gurami,gdzy one akurat potrzebuja idealnie spokojnej powierzchni wody...).

Nie mam zamiaru kupowac wewntrznego filtra ANi tez dennego.Pozostaje opcja kaskad lub kubełka( ...Kubelek jest jak dla mnie jednak ciut drogi...).Czy ktos z was mial juz kasady w akwariumahc powyzej 200 l i jak mu sie spisywal?
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: Idzikowski » 9 lipca 04, 08:13

Do takich zbiorników już kaskada sama nie starczy. Musisz kupić sobie kubełek, a kaskada może być tylko dodatkiem.

Kaskada przy takim litrażu nie spowoduje porządanego ruchu wody w całym baniaku i nie będzie wystarczającego obiegu wody i nie będzie odpowiednio mocno zasysał całego syfu mechanicznego...no i nie ta pojemność wkładów filtracyjnych... Według mnie do takiego baniaka to już tylko kubełek.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: ciosek » 9 lipca 04, 08:44

Zgadzam się, ja mam 240l i mam kubeł FLuvala 304 MSF, gorąco go polecam, w ciągu 2-3 godzin zebral mi takie zanieczyszczenie z akwa że nie bylo nic w nim widac (po zastosowaniu nawozu w granulkach, za szybko sie rozpuscily i nie zdazylem ich przysypac zwirkiem) to bylo okolo godziny 20.00, poczekalem do rana a rano woda kryształ!!! na allegro znajdziesz ten filterek za 350 zl ale niestety podejrzewam ze nie ma chyba gwarancji, ale jak dobrz poszukasz to znajdziesz w podobnej cenie z 3-letnia (!!!) gwarancją. Filtr chodzi cichutko i jest ekstra.

GORĄCO POLECAM

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: Hawk » 9 lipca 04, 08:52

Z kubelków polecam Penn-Plax Cascade 1000, przeplyw 1000 l/h. Woda krystaliczna, miejsce na okolo 3-4 wklady jak sie uprzec. I pamietaj ze jest to filtr do wiekszego akwa bo bodajze do 400 l ale nadliftracja to plus :ok: Mozna go dostac za okolo 340-350 zł.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: Swamp » 9 lipca 04, 21:28

hm no ja wiem wiem ze kubelek jest najlepszy i wogule ...ale nie dla psa kiełbasa :D

hm j 300 - 400 to dla mnie za duzo jak na filtr do akwa :roll: ,przynajmnie po dzisiejszych zakupach :P

wyprubuje sobie kombinacje dennego z kaskada (polecil mi to dziosiaj ho0dowca naskalnikow)

ps:kaskada powoduje duzy ruch wody(wylot kaskady mozna latfo przerobic by otrzymac porzadany skutek)-

Poobserwuje co sie dzieje jesli jednak bedzie sie zle dzialo to kupie sobie jakis kubelek.Oka diznki troche mnei zasmuciliscie ale i tak dzinki :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: Idzikowski » 11 lipca 04, 17:02

Hodowca Naskalników ci polecił filtr denny >?!< Co za beznadzieja :D hodować naskalniki i miec tam gruby żwir przystosowany do filtra dennego...no comment :D

No właśnie kaskada w porównaniu do pomopki prawie nie powoduje ruchu wody...robi to tylko w danym miejscu gdzie opada woda i może wypłukiwać dno i całą resztę w tym miejscu jednak wadą jest ogólny zastuj wody w innych partiach akwa, lecz takto jest OK.

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Filtr do 230 l (?)

Postautor: BigFish » 15 lipca 04, 15:06

Jeśli szkoda ci kasy na kubełek to zrób sumpa. Wyjdzie ci taniej i z lepszą filtracją.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości