Zestaw CO2

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Zestaw CO2

Postautor: KAMYK32 » 27 kwietnia 14, 19:06

Dokładnie ;-) na aledrogo sporo tego jest za niezłą kasę.

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 28 kwietnia 14, 18:03

Czytam i czytam :)

Czy może mi ktoś w przystępny sposób wyjaśnić, w życiu nie chcę i nie będę kupował akcesoriów ADA ale dlaczego ich szklane elementy kosztują "aż" tyle? Inny materiał, marka czy twórca marki, musi mieć pewien pułap swoich produktów? :)

Analizuję wszystkie zestawy i elementy osobno co są dostępne na allegro.

Jedno jest pewne, butla 1,5kg może 2kg mi wystarczy w zupełności. Pierwszy holender będzie w zbiorniku z sygnatury czyli w 128L. Kiedyś może z 200L holendra.

Miałem 200L ale sprzedałem, musiałem parę cm wygospodarować na gadżety mojej drugiej połówki :)
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zestaw CO2

Postautor: Dawid » 28 kwietnia 14, 18:29

Jakość i precyzja wykonania + marka i dla tego tyle to kosztuje. Najlepiej to opisać tak, że nie jest to sprzęt dla zwykłych zjadaczy chleba ;-)

Ps. W każdym hobby tak jest ;-)
Obrazek

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 28 kwietnia 14, 19:22

Wiem, Dawid wiem. W moim drugim hobby też tak jest.

Co do ADA, te małe akwaria, któreś zresztą miałeś fakt wygląda obłędnie ale mimo wszystko uważam, że przeginają z cenami, a może to tak wygląda w PL, a na zachodzie ceny przystępniejsze :)
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zestaw CO2

Postautor: Dawid » 28 kwietnia 14, 20:07

Cena jest narzucona chyba z góry po prostu my zarabiamy w polskich złotych :)
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 28 kwietnia 14, 21:43

Ma być sztos kupujesz ADA, ma być gorzej robisz sam zamawiasz u nas podobne akcesoria :)
Niestety każde hobby ma jakąś markę, która kosztuje miliony, a ludzie to chcą.
Widzisz ja nie widzę sensu zestawów do CO2 na jednorazowe naboje, a ADA sprzedaje te zestawy.

Ich filtr też mi się jakoś super nie podoba bo to to samo co Eheim z lat 90 tylko ADA robi z nierdzewki ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 28 kwietnia 14, 22:34

Super w temacie jesteście zorientowani! Gratuluję :) (poważnie bez sarkazmu) :)

Jednak Eheim nie kosztuje tyle ile samochód, a ADA kubełki kosztują więcej jak moje Polo III :D

Mimo wszystko kupiłbym Eheim, a ADA niestety.

To prawda, każda dziedzina, która wiąże się się z naszymi pasjami ma marki z absolutnego TOPu, a później poziom hi, mid i low :) To fakt.

Nie powiem podobają mi się szkiełka ADA ale ceny zabijają, Dawid jako użytkownik ADA M napisał o jakości ale jak widziałem akwaria full OW z mojego lokalnego sklepu akwarystycznego to różnice były ale minimalne, znowu kupując ADA mamy 101% pewności oryginalności i jakości, kupując w PL zbiorniki OW możemy zostać oszukani, czy faktycznie dostajemy to za co zapłaciliśmy :(

Szklane akcesoria ADA kosztują krocie, w zasadzie za kompletne CO2 na ADA mógłbym kupić fajną furkę :D jakiegoś klasyka, LS400 :D
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 28 kwietnia 14, 22:39

Szkło jak szkło nigdy tanie nie było, ale pinceta za 200-300 zł to imo już masakra.
Kurde z drugiej strony nóż do sushi, którym cięło mi się idealnie to koszt około 500 zł, nożyczki dobre fryzjerskie to też koło 300-400 zł niska półka więc ta rozmowa jest o tym kto co lubi.

Jedni lubią ADA inni Toma Barra i jego EI, które jest tanie, a skuteczne.
Kto co lubi :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

MarcinM.
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 11 marca 10, 12:26
Lokalizacja: Żory

Re: Zestaw CO2

Postautor: MarcinM. » 30 kwietnia 14, 08:14

deXter pisze:Reduktor ten co ja dałem jest lepszy od tego co Ty dałeś.
Co do elektrozaworu u siebie posiadam polecam, ale jaki nie wiem bo mi się nie chce szukać firmy :P polecane są CLA czy jakoś tak. zaworki Camozzi i tak dalej :)

Szukaj i podsyłaj, przy okazji też weź pod uwagę jakie my mamy zestawy, a my w większości kupujemy to co Ci podesłałem :)


Potwierdzam to, co napisał deXter. Ten reduktor jest bez porównania lepszy, niż ten z pierwszego zestawu z tego wątku. Z tym pierwszym od początku miałem problemy ze szczelnością, do tego wydawał jakieś dziwne dźwięki (coś jakby chrobotanie), że o precyzji regulacji nie wspomnę.
Jeżeli mógłbym jeszcze coś doradzić, to zainwestowałbym w jakiś "aktywny" reaktor CO2, czyli łopatkami rozbijającymi gaz. Dwutlenek węgla jest dużo lepiej rozpuszczany w wodzie, a co za tym idzie zużycie CO2 jest dużo mniejsze. Mam na myśli coś w tym stylu:
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 30 kwietnia 14, 12:10

O ile stosujemy filtr zewnetrzny :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 5 maja 14, 00:19

deXter pisze:Szkło jak szkło nigdy tanie nie było, ale pinceta za 200-300 zł to imo już masakra.
Kurde z drugiej strony nóż do sushi, którym cięło mi się idealnie to koszt około 500 zł, nożyczki dobre fryzjerskie to też koło 300-400 zł niska półka więc ta rozmowa jest o tym kto co lubi.

Jedni lubią ADA inni Toma Barra i jego EI, które jest tanie, a skuteczne.
Kto co lubi :)


Fakt, instrumenty do pielęgnacji roślin od ADA mają delikatnie pisząc chyba nieadekwatną cenę do jakości/funkcjonalności.

Przykładowo łopatka do chyba formowania podłoża od JBL'a kosztuje ok. 50zł, a od ADA 350zł? Ekhm... istotnych różnic nie wychwyciłem...
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości