Zestaw CO2

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 25 kwietnia 14, 20:42

Witam,

nie jestem pewien czy odpowiedni dział ale w zasadzie chodzi o sprzęt, zatem...

Kompletuję sobie graty do mojego pierwszego, małego holendra czyli 80x40x40 (128L) i zastanawiam się teraz nad sprzętem do CO2.

Przyznaję, nigdy nie miałem holendra i nigdy nie miałem systemu CO2 w zbiornikach jakie przerabiałem.

Nie chcę zestawu DIY tylko skompletować jakiś zestaw z dostępnych na rynku, jednak nie chcę sprzętu w cenach ADA :) Ewentualnie jakiś zestaw JBL ProFlora jeśli warto, dodam, że mam zawsze rabat w jednym sklepie w Szczecinie i to u nich będę kupował więc zawsze jest szansa na dobrą ceną osobnych klocków lub zestawu.

Druga sprawa, w JBL ProFlora w kilku zestawach widzę te butle jednorazowe, w tych droższych są wielorazowego użytku. Jaki jest sens jednorazowe sprzedawać oprócz kwestii ceny oczywiście?

Trzecia kwestia co potrzebuję aby zbudować dobrej jakości zestaw co2?

Mój budżet to powiedzmy w tej chwili 600zł ale mogę dodać te 200zł.

Proszę o pomoc. Dzięki.

Pozdrawiam.
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 25 kwietnia 14, 22:08

Nie rozumiem po co Ci zestaw JBL...
Skoro na allegro wpisujesz zestaw CO2 i za około 350 zł masz zestaw razem z elektrozaworem :P
Zastanów się.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zestaw CO2

Postautor: Dawid » 25 kwietnia 14, 22:19

Tak jak dex pisze bierz normalny zestaw jaki znajdziesz na allegro do 500zł to masz exclusiv z elektrozaworem i butlą dużo większą niz 1,5kg bo chyba 5kg czy 4 kg starczą na ohhhohooh :)

A jak możesz wydać i więcej jak 600zł to są tam nawet i inne cuda jak komputer Ph ;-)
Obrazek

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 25 kwietnia 14, 23:44

Ooooo proszę, to mi się podoba. Ale poszperam jeszcze.

http://allegro.pl/zestaw-co2-300n-pelna ... 33615.html

Dzięki.
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 26 kwietnia 14, 09:03

Mi się za to nie podoba :)
Ten reduktor to jakaś pomyłka.
http://allegro.pl/maxi-plant-zestaw-co2 ... 72958.html szukaj raczej czegoś takiego.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 26 kwietnia 14, 16:19

deXter spokojnie, mam jeszcze czas, wertuję neta. Owszem zestaw nieco taniej wyjdzie jak osobne klocki, ale czy, np. warto dopłacić do elektrozaworu Aqua Medic i kupić jakiś zestaw bez niego w komplecie? Aqua Medic kosztuje ok. 215zł.

Reduktor owszem, dyskusyjny ale Wy tu jesteście fachowcami, dlatego Was pytam. To będzie mój pierwszy Holender mam nadzieję, że nie ostatni. Nie śpieszę się z niczym.

PS: dzięki za wskazówki i link :)
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 26 kwietnia 14, 16:36

Reduktor ten co ja dałem jest lepszy od tego co Ty dałeś.
Co do elektrozaworu u siebie posiadam polecam, ale jaki nie wiem bo mi się nie chce szukać firmy :P polecane są CLA czy jakoś tak. zaworki Camozzi i tak dalej :)

Szukaj i podsyłaj, przy okazji też weź pod uwagę jakie my mamy zestawy, a my w większości kupujemy to co Ci podesłałem :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zestaw CO2

Postautor: Dawid » 26 kwietnia 14, 17:14

http://allegro.pl/reduktor-co2-z-rotame ... 94462.html

Dex to pytanko ja mam taki reduktor. Jak kupowałem zestaw ponad 3 lata temu to taki miałem i jest. Nie używam zaworka precyzyjnego bo na tym ustawiam jaki chcę ;-)

Pytanie moje jest takie bo nie ukrywam, że myślę nad elektrozaworem czy mając taki reduktor mogę sobie go podłączyć zaraz za reduktorem czy zaworek precyzyjny musi być ?

Czy praca elektrozaworów jest głośna? nie wiem czy to brzęczy? pewnie przy wł/wył. coś tam słychać ;-)

Ps. dalsze zdjęcia w moim linku ukazały mi że można podłączyć elektrozawór heh :)
Obrazek

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 26 kwietnia 14, 17:16

I za taką pomoc Tobie dziękuję :)

Tak, oczywiście szybko złączki będą, elektrozawór też musi być. Tak reduktor w zestawie, który ja podałem niezbyt ciekawy, ten od Ciebie o niebo lepszy, zgadzam się.

Tak jak wspominałem wertuję i czytam wszystko co mi wpadnie na różnych forach :)

PS: możesz podesłać zdjęcia Twojego co2? Ewentualnie temat muszę Twój odnaleźć.
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 26 kwietnia 14, 18:26

Wiesz co ja nie mam nic super.
Butla, reduktor jak podałem, na sztywno podłączony z elektro i zaworkiem precyzyjnym.
Do tego szklane rurki i dyfuzor aktualnie szklany.

Dawid zazdro, że Ci się jeszcze działa ten dyfuzor bez szwanku bo ja czytałem dużo tematów o tym, że one niemiłosiernie przepuszczają.
Elektro przynajmniej mój chodzą cicho, słychać tylko pyk przy włączaniu i wyłączaniu.

Co do konieczności posiadania zaworka precyzyjnego to nie ma takiej potrzeby jeżeli ustawiasz bez niego to elektro będzie działać przecież.
Co do łączenia wszystkiego to imo tylko na sztywno, a jedyna szybko złączka powinna być za zaworkiem :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Zestaw CO2

Postautor: KAMYK32 » 26 kwietnia 14, 20:25

Podczepię się Ot tak ;-) na sztywno to z reguły idealne połączenie.Osobiście byłem na "miękkim" i co się okazało?2x szybciej CO2 znikało.Morał prosty :mrgreen: ,a i dodam,że te SUPER I HIPER gadżety akwarystyczne to tylko chwyty i marketing na które radzę mniej zwracać uwagę ;-)

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zestaw CO2

Postautor: Androctonus » 27 kwietnia 14, 13:58

@KAMYK32 - kolego co masz na myśli pisząc super i hiper gadżety akwarystyczne? Jestem zielony w temacie CO2 i im więcej czytam, tym bardziej głupieję. :mrgreen:

Bo z jednej strony to co deXter mi podesłał ma sens, ale nie wiem czy nie warto kupić jakiegoś zestawu bez elektrozaworu, a ten dokupić osobno np. od AquaMedic'a cena ok. 215zł, ciekawe czy różni się od elektrozaworu JBL'a dodawanego do zestawów ProFlora lub do kupienie osobno za kwotę ----> http://www.rybarium.pl/jbl-proflora-elektrozawor.html

Konkludując, chłopaki mi wybili z głowy zestawy ProFlora (mimo, że bardzo lubię JBL), wpisując frazę w allegro - "zestaw co2" wyskakuje nam od groma ofert, jedna lepsza od drugiej.

Zastanawiam się czy warto samemu złożyć taki dobrej jakości zestaw, oczywiście bez komputera (nie stać mnie aż na takie wydatki) czy polegać na gotowcach, które często nie są wiele warte.

Czy byłby ktoś tak miły i podesłał taki wg. niego odp. składak z części dostępnych na allegro czy jakimś 1 sklepie akwarystycznym?

Będę wdzięczny jako, że nigdy nie miałem styczności ze sprzętem co2 w akwarystyce.

Dzięki Wszystkim.

Pozdrawiam.
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zestaw CO2

Postautor: Dawid » 27 kwietnia 14, 14:14

To po kolei jak chcesz składać :)
Butla, reduktor, zaworek precyzyjny, elektrozawór, wężyk, zaworek przeciw zwrotny, licznik bąbli, opcjonalnie szklane kolanko, wężyk i dyfuzor ;)

W sumie w każdym zestawie będziesz miał szklany zaworek przeciw zwrotny= ja wymieniam od razu na zwykły plastikowy( wymieniam raz na miesiąc)

Powiedzmy, że co byś nie wybrał będzie dobre ;-)
Ja w zaworkach precyzyjnych, elektrozaworach nie pomogę ;-)

Cena takich zestawów różni się bo może butle są różne jak pisałem 1,5kg, 4kg, 5kg :)

http://aquaflor.pl/category.php?id_category=33

Ja brałem tutaj blisko mam. Teraz widzę już takich zestawów nie ma są jakieś dziwne reduktory nieznane mi ;-)

Ja bym brał to jak bym miał kupować. Ile ludzi tyle opinii. Wszystko wyjdzie w praniu czy zaworek i elektrozawór są dobre. Będzie coś nie tak odsyłasz i kupisz inny ;-)
Pierwszy z brzegu wybrałem, ale żeby miał taki reduktor co pisał Dexter ;-)

http://allegro.pl/maxi-plant-zestaw-co2 ... 72958.html
Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Zestaw CO2

Postautor: KAMYK32 » 27 kwietnia 14, 17:22

Miałem na myśli sterowanie komputerem,zestawy za bajońską kasę i.t.p. rzeczy.Myślę,że warto zainwestować tylko w porządny zaworek precyzyjny,dyfuzor + ewentualnie reduktor(choć nie koniecznie),a reszta ma działać i tyle ;-) po co przepłacać jak efekt i tak będzie taki sam.Resztę opisał kolega dawid.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Zestaw CO2

Postautor: deXter » 27 kwietnia 14, 18:53

Ja się zastanawiam po co płacić 400 zł za reduktor, skoro można kupić spawalniczy i do tego zaworek precyzyjny...
Co do dyfuzora polecam kupić coś dobrego ja mój będę chyba wymieniał....
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości