Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: deXter » 5 lutego 14, 21:34

Skoro masz rośliny w dnie to po co je wyjmować aby podcinać im korzenie?
Przesadzanie to co innego, ale skoro roślina ma gdzieś rosnąć to po co w ogóle je ruszać?
Co do odmulania jak wam sie nudzi to to róbcie, ale skoro macie rośliny to nie widzę sensu. Podłoże to wielki filtr biologiczny zostawcie go w spokoju, a i z akwarium będzie łatwiej.

Już było parę tematów na forum, gdzie ludzie sumiennie wszystko odmulali i były problemy, a jak przestali to problemy znikły.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 5 lutego 14, 21:50

Ja jak kiedyś nie odmulałam, to mi cała obsada padła na grzybicę. To było lata temu, przy moim pierwszym akwarium, 55 l. Podmianki były raz w tygodniu, ale bez odmulania... Efekt... grzybica czy jakaś inna zaraza. Płetwy rybek wyglądały jak pruty materiał.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: deXter » 5 lutego 14, 22:05

Na pewno nie od tego. Bardziej podejdzie pogorszenie parametrów wody ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 7 lutego 14, 13:49

A co myślicie o tym?

http://allegro.pl/afi009-filtr-zew-hbl- ... 49109.html

Wiem, że to tani wynalazek, ale lepszy mi niepotrzebny. Najbardziej to się zastanawiam czy mi się na tył zbiornika by zmieścił. Baniak stoi 7,5 cm od ściany, teraz nie bardzo mogę rozszyfrować wymiarów tego ustrojstwa, 13x10x13, tzn, że on ma grubość 10 cm? Jeśli tak, to jakieś 3 można odjąć od grubości i mi się na styk by zmieścił.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: deXter » 7 lutego 14, 22:17

Mam w domu HBL 301 nadaje się to do akwarium z 20 litrów może ;]
Więc się zastanów poważnie nad tym.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: aquapsychol » 7 lutego 14, 22:23

Kaskada Aqaela FZK-2 po zamontowaniu odstaje od sciany jakies 8-8,5cm.W info producenta, było szer chyba 16 ale to chyba opakowanie tyle miało. Własnie ją kupiłem do identycznego baniaczka jak twój. Może da rade odsunąc ten cm.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 9 lutego 14, 12:00

Nie da rady. Mam nieprzekraczalne 7,5 cm od ściany. Takiego dużego baniaka przecież nie przesunę... Liczenie na to, że może się jakoś wciśnie, jest zwyczajnie bez sensu. No nic, to oleję sobie chyba tą kaskadę. Zbiornik mi się wyregulował, rośliny rosną, ryby żyją. Nie ma sensu na siłę pchać tej kaskady do zbiornika.

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: aquapsychol » 9 lutego 14, 17:34

Alina rozbudowa filtracji zawsze jest dobra :mrgreen: To może normalnie weź miarke idz do sklepu i niech ci otwierają pudełka. Coś na 100% wpasujesz.
____
P.s. Tobie tego nie proponuje , ale standardowy facet podniesie ci to akwarium zalane do połowy razem z szafką. Nie mówimy tu o niesieniu gdzies po schodach ale o przesunieciu o 1 cm. potem wlejesz wode, operacja na 10min.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 9 lutego 14, 22:13

Ten by mi się chyba zmieścił, jak myślicie, ile można by mu ująć na grubość po zamontowaniu? Drogiego filtra i tak nie kupię, a le ten wygląda na duży. Oczywiście te pseudo wkłady węglowe to gówno, ale reszta...? Nie wiem na czym by miała polegać reklamowana rewolucyjność tego filtra, ale wygląda ambitnie, tylko musiałabym zdemontować deszczownię, bo chcę mieć cały sprzęt po jednej stronie akwarium. Zresztą, to czy deszczownia jest potrzebna, gdy się ma kaskadę...?


http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kask ... 79316.html



EDIT:


Pytałam sprzedawcy, filtr mi się zmieści. Teraz odwieczne pytanie, "brać czy nie brać, o to jest pytanie". Teraz mi bardziej chodzi nie tyle o ten konkretny filtr, co o kaskady w ogólności. Skoro mój wewnętrzny Aquael Fan 2 daje radę, woda jest czysta mechanicznie, to czy jest sens inwestować w kaskadę? Czy to by pomogło w likwidowaniu NO3 np? Boję się, że to kupię, potnę obudowę, a pożytku z tego za dużo nie będzie.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: osama » 10 lutego 14, 15:54

Alina_33 pisze:Czy to by pomogło w likwidowaniu NO3 np?
Nie. Niby że jak?

NO3 likwidujemy przez podmiany, zarośnięte akwarium lub denitryfikację.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 10 lutego 14, 16:00

Acha. No to nie wiem naprawdę czy kupować kaskadę czy nie. Mam tylko 112 litrów, to nie jest jakiś duży zbiornik, z drugiej strony lepsza filtracja może by w jakimś stopniu akwarium pomogła, no sama nie wiem. Jeśli bym kupiła kaskadę, to zostawiłabym w zbiorniku filtr aquael fan 2, jego bym czyściła raz w tygodniu przy podmiankach, a kaskadę co jakiś czas, może co dwa czy trzy miechy.

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: aquapsychol » 10 lutego 14, 18:33

Niedawno zalałem akwarium(112l) dla kirysów, wystartowałem na zwykłym filtrze ale po 2 dniach zmieniłem go na kaskade. Akurat Aquaela dwójke, bo była tania a na kubeł brak mi tam miejsca. Powiem tak natleniac nie potrzeba bo jest fala, a dosypke robiłem z niepłukanego piachu. W 112l starczy ci jeden filtr.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 10 lutego 14, 23:31

Temat do zamknięcia, kupiłam kaskadę, tą z ostatniego linka. Droga nie była, a zawsze to zwiększenie powierzchni filtracyjnej. Myślę, czy na chwilę nie wyjąć filtra wewnętrznego i nie sprawdzić, czy kaskada da radę. Spodobała mi się wizja samej kaskady w zbiorniku, bo to tylko rurka, zamiast całego filtra. Jeśli będą pływały syfy w akwarium, albo się zbiornik zdestabilizuje to zawsze mogę aquaela włożyć z powrotem. Kaskada będzie wisiała na tylnej ścianie, więc jak dla mnie to może być nawet brzydko wycięta dziura w obudowie. Jedno tylko pytanie, jak rozumiem, kaskady podczas podmianki to nawet nie muszę wyłączać z prądu? Czy rura musi być cała zalana i tak czy siak trzeba go odłączać? Pytam, bo kiedyś mi ktoś mówił, że bakterie z filtra padają po paru minutach od wyłączenia, ale to było dawno, wiec mogłam coś pokręcić.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: deXter » 11 lutego 14, 12:35

Parę minut to przesada :)
Wyjmowanie filtra wew bez dojrzałej kaskady na pewno zdestabilizuje akwarium ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Filtr kaskadowy do 112 l vs plastkowa pokrywa

Postautor: Alina_33 » 11 lutego 14, 13:18

A jak długo kaskada powinna być włączona zanim wyjmie się wew, 3 tygodnie, tyle co dojrzewa zbiornik? A i jeszcze się raz zapytam, na czas podmiany wody kaskadę się wyłącza, czy niekoniecznie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości