Odprysk w szybie akwarium

Grandi
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 13, 19:35

Odprysk w szybie akwarium

Postautor: Grandi » 2 września 13, 09:28

Witam

Chciałbym zapytać, czy odpryski w szybie akwarium mają wpływ na jej wytrzymałość, czy macie z tym jakieś doświadczenia? Ostatnio zakupiłem zbiornik 96 l i przez nieuwagę delikatnie skruszyłem lewy dolny róg w przedniej szybie. Płatek szyby trzyma się silikonu, oddziela go od wnętrza spora jego warstwa. Przy kilku cm wody nic nie przeciekało i zastanawiam się, czy zalewać cały zbiornik?

Pamiętam, że kiedyś jako nastolatek miałem małe akwarium koło 30 l na biurku i pewnego dnia wskutek nieumyślnego uderzenia cała przednia szyba pękła na środku po skosie zygzakiem. Rodziców w domu nie było a przez pęknięcie delikatnie zaczęła wylewać się woda. Dobrze że silikon akwarystyczny był pod ręką- szybkie klejenie i udało się zatamować wyciek. Spoina trzymała potem jeszcze miesiącami, zanim zbiornik ostatecznie został usunięty. Tutaj mam niby tylko odprysk, ale litraż dużo większy. Stukałem w szybę i nic nie pęka.

Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odprysk w szybie akwarium

Postautor: mimo12 » 2 września 13, 13:31

Wyciągnij co ubite i zalep silikonem. Na pewno ciut bezpieczniej.

góral
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 24 grudnia 09, 16:21
Lokalizacja: Korbielów

Re: Odprysk w szybie akwarium

Postautor: góral » 2 września 13, 18:59

Luzik. Posmaruj dla pewności silikonem i śpij spokojnie:) ewentualnie badaj co jakiś czas czy jakaś rysa się nie rysuje i git:)
Góral:D

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Odprysk w szybie akwarium

Postautor: osama » 3 września 13, 17:45

Nic nie rób, nie ma prawa cieknąć.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Grandi
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 13, 19:35

Re: Odprysk w szybie akwarium

Postautor: Grandi » 7 września 13, 19:57

Dzięki za porady :) Akwarium zostało zalane wczoraj w nocy i rzeczywiście nic złego z miejscem, gdzie jest odprysk się nie dzieje.

Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości