Filtr zewnętrzny do akwarium 300L

Pawi Król
Narybek
Narybek
Posty: 98
Rejestracja: 14 grudnia 08, 21:07
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska

Re: Filtr zewnętrzny do akwarium 300L

Postautor: Pawi Król » 12 marca 13, 19:37

leopard33, a możesz podać jaką ceramikę używałeś '' jako dobrą''

Awatar użytkownika
leopard33
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 922
Rejestracja: 4 października 08, 18:23
Lokalizacja: WaWa

Re: Filtr zewnętrzny do akwarium 300L

Postautor: leopard33 » 12 marca 13, 21:54

Pawi Król pisze:leopard33, a możesz podać jaką ceramikę używałeś '' jako dobrą''

"Dobra ceramika" to jest ta porowata, im bardziej tym lepsza, nie będę polecał konkretnych producentów bo każdy ma swoje preferencje, ja podam markę X a zaraz ktoś będzie starał się przebić że marka Y jest najlepsza. Jest tego sporo na rynku, są markowe i nie, przystępne cenowo i drogie, jest w czym przebierać. Są tylko dwa parametry cena i powierzchnia filtracyjna.
[42,5l]: Crystal Red, Red Cherry
[73,5l]: 1+3 Betta splendens
[243l]: 1+1Thorichthys maculipinnis, 1+1 Cryptoheros sp. 'honduras red point', 1+3 Ancistrus red

MarcinM.
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 11 marca 10, 12:26
Lokalizacja: Żory

Re: Filtr zewnętrzny do akwarium 300L

Postautor: MarcinM. » 13 marca 13, 09:20

Hunter pisze:A masz może rozeznanie w jakich cenach są części wymienne i jaka dostępność?
Rozglądam się za czymś do akwarium 300l, muszę wcześniej wiedzieć, bo widzę, że rozmiary takich filterków są spore, a szafeczka w planach mała :)


Przykładowe ceny częsci:
http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova ... 5e05048e0f

Bierz największy filtr, jaki Ci wlezie do szafki, albo zaplanuj większą szafkę ;-)
Im większy filtr, tym ma większe "moce przerobowe", a do tego może dłużej pracować bez czyszczenia.
Jeżeli zdecydowałbyś się na filtr Aqua Nova, to myślę, że w 300L dobrze by było zamontować największy z nich, czyli NCF-1500. Znaczy się jest jeszcze większy, tzn. NCF-2000, ale już kilkukrotnie spotkałem się na forach z negatywnymi opiniami na jego temat, no i do tego jest już sporo droższy, że od pobieranej mocy (50W) nie wspomnę.

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: Filtr zewnętrzny do akwarium 300L

Postautor: Dyzioo » 23 marca 13, 15:05

MarcinM. pisze:EDIT II: Odłączyłem od filtra lampę UV - wydajność wzrosła do 690 L/h

Z 1400 l/h na prawie 700 l /h czyli o połowę mniejsza wydajność co daje Ci 2 x pojemność akwarium na h. Na logikę to spora różnica


leopard33 pisze:Ja miałem tak, od dołu:
-koszyk 1 - ceramika, gąbka (z zestawu)

Czyli masz tu ceramikę mechaniczną a nie biologiczną - ja ją wywaliłem i dałem biologiczną ( chropowatą ) - we wszystkie kosze - a na rurce wlotowej oczywiście prefiltr z gęstej gąbki mam - przy średnich porach musiałem dużo częściej czyścić kubeł a tak dopiero po dwóch latach zajrzałem do niego a i tak z ciekawości niż z konieczności.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości