Dobór świetlówek sylvania

jarko_k
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 9 lutego 13, 15:50
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Dobór świetlówek sylvania

Postautor: jarko_k » 22 lutego 13, 20:29

Witam
Posiadam w swoim akwarium 180 litrowym (100x 40 x 50 h) 2 świetlówki sylvania aquastar 10000 K i daylightstar z uv filtrem 5000I obie po 30W . Czy jest to dobry zestaw dla roślin mało wymagających ? Np. mech anubias nuzaniec paproć krytpokoryna heniek reszty nie kojarzę . Słabo tzn. wolno rosną.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Dobór świetlówek sylvania

Postautor: deXter » 23 lutego 13, 01:48

A czego Ty się spodziewasz przy tak marnej ilości światła;?
zwiększ ilość światła, daj nawozy daj CO2 to podgonisz chwasty.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

jarko_k
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 9 lutego 13, 15:50
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Dobór świetlówek sylvania

Postautor: jarko_k » 23 lutego 13, 13:52

deXter pisze:A czego Ty się spodziewasz przy tak marnej ilości światła;?
zwiększ ilość światła, daj nawozy daj CO2 to podgonisz chwasty.

Co proponujesz? Musiałbym pokrywę przerobić, mam abs 2x30W. Dodatkowa 30W GROLUX wystarczy? Na więcej nie ma pod pokrywą za bardzo miejsca. Mam w piwnicy stara pokrywę od 100l więc bym części wykorzystał .
Może być?
Moje rośliny http://m.allegro.pl/przedmiot,zestaw-ro ... 67193.html
Daję też planta gainer classic i węgiel w płynie . Jestem po miesięcznej kuracji algexit akwa ma 2 miesiące. Filtry: 2 wewnętrzne aquael 1000l/h ,350l/h, i jbl e1501 mam od tygodnia . miałem wcześniej sporo problemów z glonami teraz sytuacja się unormowała ale rośliny słabo rosną. akwarium jest ok 80 ryb. neony bystrzyki amandy, kosiark4 glonojady, 1 bojownik, hokejówki, razbory klinowe, danio zielone, jarzence.
mam też około pięćdziesięciu ślimak helena. także kilka krewetek wcześniej było ich ponad 50 ale teraz zostało tylko kilka.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości