Test grzałki AQUAEL COMFORT ZONE GOLD (100 W)

Awatar użytkownika
jedikk1
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 14 września 11, 13:43

Test grzałki AQUAEL COMFORT ZONE GOLD (100 W)

Postautor: jedikk1 » 11 grudnia 12, 08:34

Witam,

Mam przyjemność zaprezentować wyniki testu razem z moimi uwagami o grzałce Aquael Comfort Zone Gold o mocy 100W, zapraszam do czytania.

Informacje techniczne:
Moc: 100W
Długość: 27,3 cm
Wielkość akwarium: 60-100 l
Cena: 58,74 zł
Dodatkowe cechy: styki pokryte złotem

Pierwsze wrażenie - 5/5
Po otrzymaniu grzałki - bardzo dobre, opakowanie przykuwa uwagę, co ważniejsze, jest przemyślane, szklana grzałka nie jest włożona luzem, tylko przymocowana do kartonowego wnętrza, zmniejsza to ryzyko związane z uszkodzeniami podczas transportu. Sama grzałka prezentuje się elegancko, wyciągając sprzęt z opakowania spodziewałem "zwykłej" grzałki, tymczasem ujrzałem coś, co prezentuje się lepiej niż duża część konkurencji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakość wykonania - 4/5
Wydawałoby się, że grzałka jest solidna, mocne szkło, dobrze trzymające przyssawki, przemyślane pokrętło termostatu, jednak co do jakości mam kilka zastrzeżeń. Po pierwsze górna plastikowa pokrywa, która nie została poprawnie przymocowana do grzałki lub po prostu się od niej oderwała (Pokrywka nie jest możliwa do zdjęcia z grzałki, tylko odrobinę się rusza). Być może to mały drobiazg, jednak sądzę, że może wpłynąć to na decyzję klienta z zamiarem kupna grzałki akwariowej, klient może dojść do wniosku że sprzęt jest nieszczelny i wkładając go do swojego akwarium mogą wyniknąć pewne problemy, tym samym zdecyduje się na zakup innej grzałki. Oczywiście po przetestowaniu stwierdziłem, że produkt jest szczelny, jednak moim zdaniem należy przykładać dużo uwagi do takich szczegółów, chcąc budować solidną markę.

Kolejną rzeczą jeśli chodzi o jakość wykonania jest mocowanie przyssawek. Uchwyt z tworzywa sztucznego na dwie przyssawki wydaje się być delikatny oraz przy niewłaściwym mocowaniu w nim grzałki, łatwy do uszkodzenia. Kto nie zwróci uwagi na ten uchwyt a dokładniej na to, że bezpieczniej jest go montować wsuwając od dołu na grzałkę, a nie wciskając na 'trzask', może po prostu ten uchwyt połamać, przynajmniej takie miałem wrażenie jak sam tak na początku zrobiłem.

Poza wspomnianą delikatnością mocowania, należy mu się duży plus, ponieważ możemy łatwo wyciągnąć grzałkę z akwarium bez wyjmowania przyssawek.

Zdjęcie mocowania:
Obrazek

Wspomnę jeszcze o diodzie sygnalizującej pracę grzałki. W pierwszej chwili bardzo spodobał mi się jej wygląd, cała czarna otoczka wokół "wydartego" przezroczystego napisu ON, sugerowało to, że podczas pracy zapali się tylko napis ON, nie jak w innych grzałkach - po prostu okrągła dioda. Trochę byłem rozczarowany, jak się okazało, że podczas pracy grzałki nie sam napis się podświetla, lecz przez czarną powłokę bardzo dobrze widać diodę, szkoda, ja osobiście lubię takie smaczki, ale w końcu to tylko grzałka, nie ma co przesadzać.
Oprócz tych uwag, nie mam żadnych innych zastrzeżeń, patrząc na grzałkę mamy wrażenie, że produkt jest dobrej jakości.

Kolor - 5/5
Co tu dużo pisać, czarny, ładny, jeśli grzałkę można nazwać gustowną - to AquaEl Comfort Zone Gold jest gustowna. Spora część dostępnych na rynku grzałek według mnie wygląda po prostu tandetnie, produkt firmy AquaEl wyróżnia się na tym tle, jest bardzo estetyczny.

Wymiary - 5/5
Jak widać na zdjęciu niżej, na którym porównuję dwie grzałki, AquaEl Comfort Zone Gold oraz tani chińczyk, widać że przy tej samej mocy grzałka AquaEl'a jest mniejsza, za co jak najbardziej należy się plus.

Obrazek

Sugerowana cena - 4/5
... która wynosi niecałe 60 zł, jest to cena zadowalająca, nie jest to mało, ale patrząc na ceny innych grzałek, nie można również stwierdzić, że jest to droga grzałka. Mogę spokojnie powiedzieć, że jest to cena sprawiedliwa, grzałka jest warta takiej kwoty.

Instrukcja obsługi 5/5
Instrukcja w 7 językach, w tym języku polskim, wszystko dokładnie wyjaśnione - jak należy i jak nie należy instalować oraz eksploatować grzałkę, dodatkowo znajdziemy tu kilka ilustracji, tabele podpowiadające nam, jaką moc grzałki wymaga nasze akwarium (również widoczne na opakowaniu), zdecydowanie na plus.

Eksploatacja - 4,5/5
Czyli najważniejszy aspekt. Grzałkę po opłukaniu i zainstalowaniu, zgodnie z instrukcją, włożyłem do akwarium, po 15 minutach podłączyłem do sieci. Temperaturę kontrolowały dwa szklane termometry, grzałka zainstalowana została w miejscu o dużym przepływie wody, na początku temperatura na grzałce została ustawiona na 26 stopni. Grzałka zaczęła pracę. Po pewnym czasie skontrolowałem temperaturę, wynosiła prawie 27 stopni. Stopniowo ustawiałem grzałkę na niższe temperatury, 25, potem 24, by finalnie pokrętło wskazywało 23 stopnie C, temperatura wody utrzymywała się potem cały czas na poziomie 24 st. C. W trakcie testów otwierałem okno na kilka godzin by wyziębić pomieszczenie, dzięki pracy grzałki temperatura wody nie spadała poniżej ustawionego poziomu. Zgodnie z instrukcją, mówiącą że dokładność grzałki wynosi +/- 1 st. C, dodatkowo biorąc pod uwagę błąd termometrów, jakie użyłem do testu, stwierdzam, że grzałka działa bez zarzutu. Przez pełen okres testowania nie wystąpiły żadne problemy związane z temperaturą wody, więc spokojnie mogę powiedzieć, że grzałka się sprawdza. Warto dodać, że samo pokrętło regulacji temperatury, z przedziałem od 18 do 32 st. C, jest bardzo wygodne i przeskakuje dokładnie o 1 stopień w jedną lub drugą stronę, w zależności jak chcemy zmienić temperaturę, przyjemnie działa.

Obrazek
Obrazek

Podsumowanie i ocena końcowa - 4,5/5
Chciałem zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które przy samej eksploatacji nie mają praktycznie żadnego wpływu na funkcjonowanie grzałki, i moja ocena jest jak najbardziej pozytywna, ciężko było znaleźć PRAWDZIWE wady tego sprzętu, mamy do czynienia z bardzo dobrą grzałką więc wszystkim z czystym sumieniem mogę ją polecić, moja ocena to 4,5/5.

Zalety: Estetyka, dobra jakość wykonania, wygodna regulacja temperatury, wyczerpująca instrukcja wraz z obrazkami, mocne przyssawki, dwa lata gwarancji, bezpieczne opakowanie.

Wady: Ruszająca się górna pokrywa, sposób mocowania przyssawek wydaje się być podatny na złamania, ale nadrabia funkcjonalnością

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 13, 16:09 przez jedikk1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Test grzałki AQUAEL COMFORT ZONE GOLD (100 W)

Postautor: Marcinus » 1 stycznia 13, 14:06

jedikk1, jak tam Twoja grzałka ??

Moja padła po ponad miesiącu :( :( wracam dzisiaj do domu, a temperatura w baniaku: 21*C a na grzałce 25*C, na szczęście ryby dają radę.
Właśnie wyleczyłem się z produktów Aquaela, a miałem takie wielkie nadzieje związane z tym produktem :(

Awatar użytkownika
jedikk1
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 14 września 11, 13:43

Re: Test grzałki AQUAEL COMFORT ZONE GOLD (100 W)

Postautor: jedikk1 » 9 stycznia 13, 16:08

Dobrze, że nie zagotowała Ci całości, lepiej chyba żeby przestała działać niż zaczęła świrować. Mi kiedyś stara grzałka prawie ugotowała skalary grzejąc im wodę do ponad 30 stopni...

Moja grzałka obecnie jest poza akwarium, robiłem mały porządek ze sprzętem w akwarium i dla grzałki się miejsce nie znalazło, ale odkąd baniaka nie oświetlają świetlówki temperatura wody spadła do 23 stopni więc chyba znajdzie się dla niej etat.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości