Lampa UV - stosowac ciagle czy ograniczac czasowo?

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lampa UV - stosowac ciagle czy ograniczac czasowo?

Postautor: cyklista » 5 kwietnia 12, 13:54

Oczywiście że 15 W to nie jest mało, sam mam lampę sterylizacyjną 30W która sterylizuje w 15 minut całe pomieszczenie do robienia leków. Włącznik umieszczony jest na zewnątrz żeby nawet przez sekundy nie przebywać w jej promieniach, po co się narażać jak nie ma takiej potrzeby. Dlatego jeśli już uv to najlepiej wbudowane w kubełek żeby nic nie świeciło na zewnątrz.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Lampa UV - stosowac ciagle czy ograniczac czasowo?

Postautor: Killifish » 5 kwietnia 12, 15:34

To co widzisz jakos poswiate w wezu jest juz wielokrotnie odbite, jesli masz wadliwa lampe to taki masz efekt-o tym pisalem. Ja poswiat nie mam.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Grazka1987
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 4 września 20, 10:50

Re: Lampa UV - stosowac ciagle czy ograniczac czasowo?

Postautor: Grazka1987 » 4 września 20, 11:00

Witajcie, ja mam w moim zbiorniku żółwia, 5 neonów czerwonych, 2 glonojady i 4 gupiki mi przywiozła szwagierka, bo jej się rozmnożyły, po ich wpuszczeniu zakwitła mi woda tak, że nic w akwarium nie było widać, zmieniłam filtr turbo na ultramaxa, ale efektów nie było genialnych, więc zaczęłam czytać i wydaje mi się, że gupiki mogły być chore, dlatego kupiłam sterylizator 11W też aquaela, wczoraj wieczorem został podłączony, dzisiaj woda ma delikatnie słomkowy kolor, ale nie jest mętna, a teraz pytanie: czy szykować wodę na podmianę z aqua savem i bacto activem? Czy zostawić tą wodę i wyłączyć sterylizator?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości