Karmnik - jaki wybrać?

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Slamdunker » 29 marca 12, 21:36

Jaki karmnik automatyczny polecacie?

Chodzi o to, żeby była możliwość ustawienia na minimum 3 krotne karmienie na dzień, precyzyjne ustawienie ilości i żeby karmnik się nie zapychał od wilgoci. Czy kupować karmniki sery albo eheima za ponad 100zł czy może zaufać niejakiej firmie resun i innym no name?

Szukałem na forum informacji na temat karmników, ale ku memu zdziwieniu niewiele znalazłem. Czy naprawdę nikt z Was nie chodzi do szkoły ani pracy i macie czas na karmienie ryb 3 - 4 razy w ciągu dnia? ;]

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: deXter » 29 marca 12, 21:39

A kto karmi ryby 3-4 razy dziennie?
Ja to robię raz an tydzien i jest ekstra ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Hunter » 29 marca 12, 21:40

Slamdunker pisze:Czy naprawdę nikt z Was nie chodzi do szkoły ani pracy i macie czas na karmienie ryb 3 - 4 razy w ciągu dnia? ;]


A po co tyle razy karmić? Rano przed wyjściem czasami sypnę płatki, a po południu/wieczorem jakieś mięsko, albo inne płatki. Nie przekarmiaj ryb, bo to gorzej niż jakby głodowały ;)

Edit:
Kuba, wyprzedziłeś mnie :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Slamdunker » 29 marca 12, 21:56

Ej no nie róbcie se jaj... ;] Kiedyś, gdy zaczynałem zabawę z akwarium i byłem pochłonięty akwarystyką (przynajmniej w teorii, bo z praktyką było gorzej) to wszędzie pisali i panował ogólny światopogląd, że ryby najlepiej tzn. najzdrowiej dla nich karmić jak najczęściej jak najmniejszymi dawkami. A Wy mi tutaj piszecie, że karmicie raz na tydzień ( tutaj się w ogóle zastanawiam czy użytkownik o nicku deXter ironizuje czy na serio ?) albo dwa razy na dzień w co już jestem w stanie uwierzyć.

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Doody » 29 marca 12, 21:59

Może i Dex to ekstremista ;-)
Ja karmię raz dziennie, i raz w tygodniu głodówka (w dniu podmiany).
Ale jak wyjeżdżam na weekend to nie karmię.
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: deXter » 29 marca 12, 22:12

No jak mnie nie ma 5 dni w domu i widze akwarium 2 dni to jak sądzisz jak karmię ryby ;>
dex to wariat :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
D_J
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 31 stycznia 11, 17:12

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: D_J » 29 marca 12, 22:31

Ja karmię jak mi się przypomni, że w końcu należałoby coś sypnąć. Najwyżej ryba zje glona :P
Już rok na forum : )
Tak wiem błędy stylistyczne :P

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Slamdunker » 29 marca 12, 23:03

A ja i tak se kupie ten karmnik, bo uważam że lepiej karmić 3 razy dziennie małymi porcjami :). No i w ogóle dzięki karmnikowi karmienie będę miał z głowy, jedynie żywy i mrożony pokarm od czasu do czasu osobiście pofatyguję się podać swoim podopiecznym ;].

Arek30
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 14 marca 12, 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Arek30 » 30 marca 12, 07:12

Slamdunker pisze:A ja i tak se kupie ten karmnik, bo uważam że lepiej karmić 3 razy dziennie małymi porcjami :). No i w ogóle dzięki karmnikowi karmienie będę miał z głowy, jedynie żywy i mrożony pokarm od czasu do czasu osobiście pofatyguję się podać swoim podopiecznym ;].


Dawanie papu to sama przyjemność, zgraja zbiera się jak tylko pochodzę do szyby, najlepszy moment żeby popatrzeć na ryby. Mam karmnik JBL używam go tylko kiedy jadę na 2-3tyg na wakacje i w tym czasie nikt zaufany nie może nakarmić, Kolega ma tego ehema http://allegro.pl/eheim-3581-karmik-automatyczny-tanio-i2232062975.html jest zadowolony właśnie od niego odkupiłem ten JBL, jak na razie raz się przydał.
Pozdr.
A.K.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Hunter » 30 marca 12, 07:23

Slamdunker pisze:A ja i tak se kupie ten karmnik, bo uważam że lepiej karmić 3 razy dziennie małymi porcjami

To zależy... Przykładowo Pan M. Łabaj w swojej książce "Gupik pawie oczko" pisze, że młode ryby należy karmić często i małymi proporcjami, a dzienne zapotrzebowanie na pokarm to 20% masy ciała, natomiast ryby duże należy karmić raz a porządnie ;) a dla nich dzienne zapotrzebowanie to tylko 1% masy ciała.

Młode mają szybszą przemianę materii i potrzebują więcej energii do wzrostu.

Oczywiście karmnik kupić sobie możesz, ale weź pod uwagę, że płatki to nie najlepsze jedzonko, więc tak czy inaczej będziesz musiał się dość często fatygować np do zamrażalki po mięcho ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arek30
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 14 marca 12, 19:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: Arek30 » 30 marca 12, 08:06

Hunter pisze:
Slamdunker pisze:A ja i tak se kupie ten karmnik, bo uważam że lepiej karmić 3 razy dziennie małymi porcjami

To zależy... Przykładowo Pan M. Łabaj w swojej książce "Gupik pawie oczko" pisze, że młode ryby należy karmić często i małymi proporcjami, a dzienne zapotrzebowanie na pokarm to 20% masy ciała, natomiast ryby duże należy karmić raz a porządnie ;) a dla nich dzienne zapotrzebowanie to tylko 1% masy ciała.

Młode mają szybszą przemianę materii i potrzebują więcej energii do wzrostu.

Oczywiście karmnik kupić sobie możesz, ale weź pod uwagę, że płatki to nie najlepsze jedzonko, więc tak czy inaczej będziesz musiał się dość często fatygować np do zamrażalki po mięcho ;)


Chyba że ma 100% roślinożerna obsadę, :)
Pozdr.
A.K.

szarik
Ryba
Ryba
Posty: 112
Rejestracja: 24 marca 11, 21:25

Re: Karmnik - jaki wybrać?

Postautor: szarik » 2 kwietnia 12, 21:36

Posiadam bębenkowy z klapką, ale nietrafiony zakup moim zdaniem, pokarmu nie wysypuje w równych porcjach, na urlop wystarcza;)
Ja akurat z karmienia mam frajdę i czasami wrażenie że rybki mnie rozpoznają i za nic nie podłączył bym na stałe automatu
-----------------------------------------------

-----------------------------------------------

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości