Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Daniel00
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 09, 14:21

Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Daniel00 » 1 marca 12, 18:45

Witajcie !
Mam ogromną prośbę do osób które posiadają filtry tetra. Mój zaczął mi przeciekać, chciałbym go oddać na gwarancji, ale niestety ją zgubiłem !
Mógłby ktoś mi na maila przesłać skan gwarancji do Tetry ?
Oczywiście może być wypłeniona ! Już się umówiłem z Panem w sklepie, że mi uzna ;) Bardzo Was proszę.
Podaję maila : daniel6589@o2.pl

Pozdrawiam i z góry dziękuję !
200 L- Roślinne
43L- morskie -piko-rafa

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: polak.krk » 1 marca 12, 19:28

Pisz do Aublet-a, to prawie ze przedstawiciel Tetry. :mrgreen: :twisted: :P
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Aublet » 2 marca 12, 16:12

polak.krk pisze:Pisz do Aublet-a, to prawie ze przedstawiciel Tetry. :mrgreen: :twisted: :P


Dowcipnyś :dzieki:


Tak, ale niestety nie mam na wierzchu żadnej gwarancji. Jestem po remoncie mieszkania i ... :niewiem: czasem efekty po remoncie są bliskie pożarowi ;) Gdzieś to wszystko jeszcze leży w kartonach w piwnicy :)

Proponuję, żebyś zadzwonił do dystrybutora w Polsce, i powiedział, że kupiłeś filtr (np przez internet) i nie dostałeś ani instrukcji ani gwarancji.
Chociaż z tego co mi się wydaje to reklamacja powinna być rozpatrzona na podstawie dowodu zakupu - ale nie wiem jak to jest w Tetrze, bo nigdy nie reklamowałem ;)

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Quest1981 » 2 marca 12, 19:39

Daniel00 pisze:Witajcie !
Mam ogromną prośbę do osób które posiadają filtry tetra. Mój zaczął mi przeciekać, chciałbym go oddać na gwarancji, ale niestety ją zgubiłem !
Mógłby ktoś mi na maila przesłać skan gwarancji do Tetry ?
Oczywiście może być wypłeniona ! Już się umówiłem z Panem w sklepie, że mi uzna ;) Bardzo Was proszę.
Podaję maila : daniel6589@o2.pl

Pozdrawiam i z góry dziękuję !


Jeśli masz paragon/fakturę/rachunek możesz skorzystać z rękojmi. Nie potrzeba karty gwarancyjnej. Sprzedawca chce kartę, bo wtedy wyśle filtr do producenta i sprawa z głowy. Ale on sam ma obowiązek przyjęcia reklamacji z tytułu rękojmi i jego sprawa jak sprawę rozwiąże. Przepisy są po Twojej stronie, nie daj się zbyć.

szczegóły

Odpowiedzialność z tytułu rękojmi jest odpowiedzialnością bezwzględną, gwarantowaną każdemu nabywcy przepisami Kodeksu cywilnego i ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego.

Jakiekolwiek ograniczenia bądź wyłączenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi są zakazane w sprzedaży konsumenckiej, której stroną jest konsument dokonujący nabycia towaru
niezwiązanego bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową. Wyłącznie przedsiębiorcy w relacjach między sobą mogą ustalać ograniczenia odpowiedzialności wynikającej z rękojmi.

Rękojmia stanowi zatem generalną zasadę ponoszenia konsekwencji przez sprzedawcę za wadliwość sprzedanego towaru. Sprzedawca będzie odpowiedzialny za wadliwość towaru bez względu na to czy ponosi on za nią winę, czy o istnieniu wad wiedział bądź miał podstawy do ich poznania.
Ostatnio zmieniony 2 marca 12, 19:45 przez Quest1981, łącznie zmieniany 2 razy.

Daniel00
Narybek
Narybek
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 09, 14:21

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Daniel00 » 2 marca 12, 19:43

Dzięki za odpowiedzi ale niestety nie mam paragonu ;) ogolnie sytuacja dość dziwna, i nie ma innego wyjścia :) ale skoro nikt nie może pomóc to trudno :) jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
200 L- Roślinne
43L- morskie -piko-rafa

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Kadav » 2 marca 12, 19:45

Nie lepiej zadzwonić do dystrybutora i przedstawić sytuację.

Na tetry ludzie narzekają, na serwis raczej nie :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
Quest1981
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 grudnia 08, 15:23

Re: Ogromna prośba do posiadaczy filtrów TETRA !

Postautor: Quest1981 » 2 marca 12, 19:48

Jeśli nie masz, to faktycznie sprzedawca robi Ci uprzejmość. :)
Może pomysł Kadava...

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości