Filtracja

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Filtracja

Postautor: Saiqpat » 23 czerwca 04, 12:01

Witam!! W zbiorniku o wymiarach 60x25x30 mam filtr aquel fan-mini. Niestety nie daje sobie zbytnio rady, tzn trzeba go bardzo czesto czyscic a i to jak czysci pozostawia wiele do zyczenia. Sprawdzal sie mi jak mialem akwa 15 l :) Zastanawiam sie czy lepszym rozwiazaniem bedzie filtr kaskadowy, czy filtr wewnetrzny aquela TurboFilter do ktorego link znajduje sie tu: http://www.aquael.com.pl/pl/akwarystyka ... php?id=295.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Filtracja

Postautor: Hawk » 23 czerwca 04, 12:44

hmm.. zeby umiescic kaskadowy musialbys trwale wyciac odpowiedni otwor w pokrywie, w obydwoch mozna umiescic wklad filtracyjny taki jak np. ceramika czy w razie potrzeby wegiel aktywny, Ja bym bral aquela TurboFilter. Jest on bardziej "przystosowany" ;) do akwa, majac mozliwosc np. ukierunkowania wylotu wody, szkoda tylko ze jego wielkosci nie podali bo wyglada na spory :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Elmo » 23 czerwca 04, 13:24

Witam :)

Fan Mini jest żeczywiscie lipny ale .... prz to że ma śmieszną powierzchnie filtrującą tanim kosztem mozna mu zrobić upgrade :) zapodam foty w dziale sprzet sam przerobilem sobie takiego aqualea do zbiornika 40L i jest duza roznica . Ale jak chcesz wymienic filtr na nowy to też wybrałbym wewnętrzny dla kaskady trzeba wyciąc pokrywę niestety , Ja osobiście wole Atmany od Aquaeli wedłog mnie są cichsze i wydajniejsze a pozatym na aquaalach sie przejechalem ale to moje zdanie :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtracja

Postautor: Saiqpat » 23 czerwca 04, 15:37

Problem z pokrywa odpada bo jej nie posiadam, przykrywam akwa szyba a nad nia mam umieszczona odpowiednia swietlowke. Co do TurboFiltra to ma wielkosc ok 25 cm ale podobno wystarczy miedzy kubelkiem a gabka dac kolanko i bedzie gabka w pozycji poziomej. Elmo chetnie zobacze jak przerobiles swojego Fana:D Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Idzikowski » 24 czerwca 04, 13:29

Przede wszystkim nalezy pamiętać, że kupuje się filtry o oczko wyższe niż zaleca producent. Proponoałbym do tego awka albo jakąś sporą kaskadę Hagen Aqua Clear bo są najlepsze z kaskad lub porządna pompkę wewnętrzną np. coś takiego jak robi Eheim z przegródkami aby mozna było włożyć tam jakiś materiał filtracyjny bo zdecydowanie poprawi to biologię w filtrze.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtracja

Postautor: Saiqpat » 24 czerwca 04, 15:30

www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Idzikowski » 24 czerwca 04, 15:41

Sam nie wiem, ja kaskada gorzej sprząta pod względem czysto mechanicznym w porównaniu do wewnętrznego. Tzn Uważam, że ta kaskada będzie OK, włóż tam gąbki i ceramike (tylko nie wkładaj węgla).

Ale tak naprawdę ciężki wybór. Mógłbym tu godzinami pisać za TAK i za NIE, ale jednak sam musisz teraz zdecydować już. Oba są OK. Co prawda w mniejszym akwa ten wewnętrzny nie będzie zbyt fajną ozdobą :?

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtracja

Postautor: Saiqpat » 25 czerwca 04, 12:31

Dzieki za rade, wezme chyba kaskade. Zastanawiam sie tylko czy zostawic dodatkowo tego aquellka do napowietrzania?? Jesli tak to w ktorym miejscu w stosunku do kaskady go ustawic??
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Idzikowski » 25 czerwca 04, 16:06

Myślę, że najlepiej ustaw go w przeciwnym rogu akwa, wtedy prócz napowietrzania zapewni ci to dobry obieg wody w akwa gdyż kaskada sama z siebie niestety nie powoduje ruchu specjalnego wody. Tylko młóci powierzchnie jednak ten Aquel jak dasz po przeciwnej stornie to powinno być super. :ok:

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtracja

Postautor: Saiqpat » 27 czerwca 04, 21:32

dziekuje bardzo za pomoc. Filtr juz dziala:) Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości