Jaki sposób filtrowania???!!!

Awatar użytkownika
aigp
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 05, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Jaki sposób filtrowania???!!!

Postautor: aigp » 7 maja 05, 22:18

[shadow=orange][/shadow][glow=red][/glow]Proszę o pomoc w doborze systemu filtrowania wody w moim akwarium. Mam zbiornik 200x50x57 czyli około 500 litrów wody. W sklepach akwarystycznych opwiadają mi różne historie. Jak mówię, że chciałbym aby filtr był w rozsądnej cenie, to proponują mi Cascade 1500 lub fluval 404. Gdzie indziej znów mi powiedziano abym zastosował dwa filtry po brzegach akwarium. Jak czytam różne publikacje, to dowiaduję się, że akwaryści stosują tzw mieszanki, czyli filtr zewnętrzny kubełkowy do tego kaskada i niekiedy jeszcze filtr wewnetrzny. CZEKAM NA PORADY. ZALEŻY MI NA DOBREJ JAKOŚCI WODY ALE RÓWNIEŻ NIE UKRYWAM NA CENIE FILTRA BĄDŹ FILTRÓW.

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Jaki sposób filtrowania???!!!

Postautor: dadi321 » 8 maja 05, 11:07

polecam sump-a tani a jaka wydajność filtrowania żaden fabryczny filtr nie oferuje takiej powierzchni filtracyjnej ja mam akwa 360 l i właśnie taki filtr
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Awatar użytkownika
aigp
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 05, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki sposób filtrowania???!!!

Postautor: aigp » 8 maja 05, 11:28

A jak wykonać takiego sump-a? Proszę o jakieś linki ewentualnie zdjęcia. :?: :?: :?: :roll: :D
500 litrów, filtr cascade 1500 pen plax, filtr kaskadowy aquael, dwa napowietrzacze - kamień i rura 150 cm, 0świetlenie 4x30W, obsada: 2xpaletka, skalaryx7,bocja wspaniałax3, kiryski spiżowe i nanus, neon innesax200 i kilka glonojadów + 3 x gupik

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Jaki sposób filtrowania???!!!

Postautor: dadi321 » 8 maja 05, 13:34

sump jest to akwarium z przegrodami tyle że do takiego filtra trzeba mieć komin lub założyć przelew pudełkowy masz zdjęcie jak wygląda przykładowe wykonanie tutaj ale opisu musisz poszukać na necie na pewno sa bo nieraz je widziałem tutaj jest opis budowy sampa jednak nie polecam tak długiej rury powrotnej wody gdyż przy zaniku zasilania pompy może ona zassać wodę do sampa i zalać mieszkanie ja zakończyłem powrót powyżej lustra wody
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości