montowanie akwarium na szybko

teegan
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 10, 13:01

montowanie akwarium na szybko

Postautor: teegan » 12 listopada 10, 13:19

witam wszystkich
mam pewna sprawe i przedstawie najpierw sytuacje ;-) Moja kuzynka wyjeżdżała za granicę i dlatego musiała zlikwidować swoje akwarium. Na większość rybek znalazła chętnych ale chciała sobie zostawić dwa zbrojniki i dwa kiryski. Niestety przy przenoszeniu akwarium uderzyła o ścianę i cała tylna ściana pękła. Stwierdziła, że nie chce mieć żadnych rybek więc ja wzięłam cztery, które wcześniej wymieniłam. Tyle, że ostatnio hodowałam rybki jakieś 7 lat temu i ze sprzętu mam tylko pozostałości po tamtych a chciałabym zapewnić zbrojnikom i kiryskom jakieś lepsze warunki. Mam akwarium 40L, bez pokrywy (na wierzch kładłam szybę żeby woda tak szybko nie parowała), bez oświetlenia, bez roślin, w środku kilka kamieni żeby miały się gdzie rybki podziać, grzałka chyba aquael, do tego filtr kaskadowy (nie wiem jaką ma moc ale wiem, że zdecydowanie za słabo oczyszcza wodę, z napowietrzeniem problemów nie sprawia). I tu pojawia się kilka pytań z zastrzeżeniami.
1) Jaki filtr kupić?? Chcę żeby nie był zbyt drogi, nie chce już kaskadowego bo robi za dużo hałasu i już mam tego dosyć no i oczywiście najbardziej zależy mi na tym, żeby jak najlepiej oczyszczał wodę i żeby jak najdłużej pozostawała klarowna (jestem w domu raz na 2 tygodnie i tylko wtedy mogę ją zmieniać - przez ten czas rybki karmią rodzice ale na zmienianie wody się nie zgodzili)
2) Czy zrobić do tego jakieś oświetlenie?? Dodam, że mam w pokoju 3 okna z czego dwa są w dachu więc pomieszczenie jest raczej naświetlone
3) Czy powinnam zrobić im jakieś podłoże?? Zaznaczę od razu, że nie mam możliwości na częste dbanie o czystość w akwa więc chyba wygodniejsze byłoby dla mnie bez podłoża
4) Jaki pokarm wybrać żeby zadowolił i kiryski i zbrojniki no i idealnie by było gdyby nie brudził za bardzo wody - znów problem zmiany wody i oczyszczania

Na razie to by było na tyle. Z góry dzięki za pomoc i licze na jakieś rozwiązanie żeby rybkom żyło się lepiej ;-)

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: montowanie akwarium na szybko

Postautor: Lil Jon » 12 listopada 10, 20:47

teegan pisze:Mam akwarium 40L,

Na kiryski i zbrojniki to za mało. Potrzebujesz baniaka conajmniej 90 litrowego.
teegan pisze:Jaki filtr kupić?

Kubełek najlepiej. Polecam JBL e900, mam go prawie 2 lata i działa bez zarzutów, filtruje bardzo dobrze.
teegan pisze:2) Czy zrobić do tego jakieś oświetlenie??

Tak, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie standardowej pokrywy ze świetlówkami chyba, że umiesz sobie sama zrobić pokrywę.
teegan pisze:3) Czy powinnam zrobić im jakieś podłoże??

Akwarium bez podłoża niefajnie wygląda... poza tym twoje przydenne rybki kiryski lubią grzebać w podłożu.
teegan pisze:Jaki pokarm wybrać

Najlepiej zróżnicowany. Jakieś pokarmy roślinne w tabletkach. Mrożonki np. wodzień, artemia.
teegan pisze:mam tego dosyć
teegan pisze:nie mam możliwości na częste dbanie o czystoś
teegan pisze:znów problem zmiany wody i oczyszczania
teegan pisze:estem w domu raz na 2 tygodnie

Jeśli mam być szczery to dla Ciebie i dla ryb może być lepiej, abyś je oddała do sklepu, bo rybki z przymusu to nie jest dobry pomysł.
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

teegan
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 10, 13:01

Re: montowanie akwarium na szybko

Postautor: teegan » 12 listopada 10, 23:33

Chciałam oddać ale pan w sklepie powiedział, że takich nie przyjmie bo nie wie czy nie są chore. Nie wzięłam ich na stałe tylko na razie na przetrzymanie dopóki nie znajdę na nie kogoś chętnego a nie chciałabym żeby mi padły przez te kilka dni. Jak dla mnie to lepsze było takie rozwiązanie, że ja je biorę do siebie bo moi rodzice są tacy, że w sedesie by je pewnie spuścili :/ tak więc wybrałam dla nich mniejsze zło ;)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości