Dyfuzor co2

krecik5
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 stycznia 05, 15:20

Dyfuzor co2

Postautor: krecik5 » 5 maja 05, 22:42

Witam.Widziałem że w niektórych sklepach i na allegro można kupić co2 w butlach 1000ml ale niestety nie ma do niego dyfuzora.Mam pytanko jak zrobić taki dyfuzor? jak to podawać do akwarium? i czy warto to kupować? Niestety narazie nie stac mnie na na profesjonalne co2 a skolei nie wiem czy warto wydać kase na tą opcje z allegro czy sklepu.Dzięki

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dyfuzor co2

Postautor: Saiqpat » 6 maja 05, 00:02

Witam, ja korzystam z takiej butli firmy MHK. Kupuje ja na gieldzie bo tam kosztuje 12 zl. Co do dyfuzora to zrobilem sobie ze strzykawki. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: Dyfuzor co2

Postautor: Giusss » 6 maja 05, 07:52

Ja kupiłem dyfuroz Drabinkowy i szczerze mówiąc odradzam go, jest duża strata CO2 przy nim :(

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Dyfuzor co2

Postautor: dadi321 » 7 maja 05, 12:39

niektóre butle jednorazowe maja dyfuzor jest nim nakrętka do której przyczepia się przyssawke i montuje dogóry dnem tuż pod poziomem wody w akwa napełnia się ją gazem i on powoli sie rozpuszcza strat praktycznie nie ma ale rozpuszczanie jest bardzo wolne chyba że skierujemy do tego dzwona strumień wody z filtra wówczas gaz rozpuszcza się bardzo szybko ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i tańszym niż butla jednorazowa jest bimbrownia opis w dziale DIY
360L z kominem 2Xhqi150W zwinniki , teczanka ,kosiarki,zbrojniki ,kiryski, barwniak czerwonobrzuchy
filtracja sump60l filtr wewnętrzny resun 3800L 2000l/h podłączony do filtra podżwirowego hagen PHkontroler lajon120 z regulacją temperatury

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości