światelko do akwa -pomoc

zimensik
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 05, 08:57

światelko do akwa -pomoc

Postautor: zimensik » 23 kwietnia 05, 15:36

czy ktos moglby mi powiedziec jak zrobic oswietlenie do akwarium
chodzi mi o to ze w pokrywie juz jest swietlowka tyle ze za mala musze dolozyc nowa
najlepiej co bym potrzebowal do zrobienia i schemat jak to zrobic
prosze poradzcie mi jak to zrobic
akwa mam narozne 57x57x40 76l brutto
w pokrywie swietlowka philips 2pinowa 11W
jaka musze miec jeszcze swietlowke
moze znacie e-sklep gdzie kupie wszystkie potrzebne graty do wykonania tego oswietlenia

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: światelko do akwa -pomoc

Postautor: dadi321 » 24 kwietnia 05, 22:11

idz do najbliższego sklepu a jeszcze lepiej hurtowni ze sprzętem elektrycznym i tam zapytaj na pewno dadzą ci co trzeba tylko powiedz że to do akwarium i musi być bryzgoszczelne natomiast jeśli chodzi o zapłonniki ja stosuję te ze swietlówek kompaktowych zakup takiej świetlówki to obecnie ok 4zł trzeba tylko kupić o takiej mocy jaką jarzeniówkę chcesz zastosować wybebeszyc kompaktówkę zapłonnik jest w tej białej części nad gwintem taka okrągłapłytka z elektroniką podłączyć twoją rurę zamiast kompakta i masz zapłonnik elektroniczny który odpala lampę bez mrugania i znacznie wydłuża jej żywotność powodzenia

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: światelko do akwa -pomoc

Postautor: kuba!!! » 25 kwietnia 05, 07:40

witam.
Stateczniki 15-30zl szt. - zalezy jaka moc
zapłonniki 3zl szt
oprawa na zapłonniki 3zl szt
oprawka na swietluówke 3zl szt
jesli chcesz dołozyc swietlowke to kupujesz 1 statecznik 15W za 15zl + zaplonnik + oprawa na niego + 2x oprawa na swietlówke no i przewody i kostka
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości