Odmulacz

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Odmulacz

Postautor: Kornelia » 10 kwietnia 05, 16:49

Może to się wydać głupie pytanie ale mój mąż kupił odmulacz Adori niby taki co nie trzeba wymieniać wody a jedynie wysysa i spowrotem oddaje tą samą do akwarium. Kupił jeszcze do tego napowietrzacz i :oops: no cóż jedyne co można z tym zrobić to puścić bąbelki :D

Czy może ktoś wie jak to działa bo nie ma opisu?!
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Odmulacz

Postautor: ciosek » 10 kwietnia 05, 17:37

podłaczasz rurke od napowietrzacza do odmulacza (powinno być u dołu jakieś wejście na silikonowy wężyk) właczasz napowietrzacz i zanurzasz, jezeli leca bąbelki wewnątrz rury no to poźniej tylko delikatnie w podłoże, i bąbelki będa unosić wode do góry żeby ją potem przelać do tego pojemniczka na górze gdzie jest gąbka ;).

Opisz budową tego odmulacza, to nie jest przypadniek rura z jednej strony (u dołu) zakończona "dzwonem" a na górze ma taki jakby pojemniczek z gąbką?

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Odmulacz

Postautor: Kornelia » 10 kwietnia 05, 17:59

Jakwygląda hmmmm
u góry jakby wejście na rurkę ale taką o dużej średnicy poniżej zbiorniczek z siateczką z tego zbiorniczka wychodzi następna rurka (z boku)do któtej jest przyłączony jakby cienki pręcik (także z boku) i do niego podłączyłam wężyk bąbelki owszem były ale nic nie ciągło nawet zanużyłam całkowicie odmulacz w wodzie i to rowniez nic nie dało nie umie zrobić tak zwanego ciągu w rurce

[ Dodano: 2005-04-10, 18:04 ]
ten dzwonek jest jakby u góry

[ Dodano: 2005-04-10, 18:13 ]
http://www.amekon.pl/x_C_Dz__PND_295100 ... ZPT_N.html - ten odmulacz jest 2 pozycją na tej stronie

[ Dodano: 2005-04-10, 21:48 ]
Czy naprawdę nikt mi nie pomoże :(
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Odmulacz

Postautor: aajaa » 11 kwietnia 05, 06:15

Może brzęczyk masz za słaby, ja też kupiłam taki odmulacz :) Dużo czasu trzeba poświęcić żeby coś tym zdziałać. Musisz podłączyć brzęczyk do tej cieniutkiej rurki , rozciągnąć i włożyć odkurzacz do akwa i poruszać tym troszkę po dnie jak podniesie się brud to rurka powinna go zaciągnąć. Siła ciągu jest za mała żeby wciągać żwir , ale brudy się wciągają. Tylko trzeba sporo czasu poświęcić żeby efekty były widoczne.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odmulacz

Postautor: Elmo » 11 kwietnia 05, 11:23


Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Odmulacz

Postautor: Kornelia » 15 kwietnia 05, 21:50

aajaa, - brzęczek mam dość silny - muszę sie jednak namulić nim odmule :)


Elmo, - dzięki poczytałam szkoda tylko że wcześniej kupiłam to badziewie :( teraz poprostu będzie musiał zarobić na siebie (odmulacz oczywiście) :)


Dzięki za porady. Pozdrówka
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Odmulacz

Postautor: aajaa » 17 kwietnia 05, 09:16

Ja tego odmulacza użyłam chyba ze dwa razy, powróciłam do odmulania przy okazji podmiany wody, szybciej i efektywniej :D

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości