Osprzet

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Osprzet

Postautor: majka_kicia » 11 czerwca 04, 10:18

Witam

Ja mam bojownika w 15l kuli. Nie mam zadnego osprzetu.
1) Czy kupowac mu jakis osprzet??
Mam zamiar kupic mu grzalke, ale filtr tez potrzebny. Mam metlik w glowie. Pomózcie!! :niewiem:
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
delta
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 czerwca 04, 23:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Osprzet

Postautor: delta » 11 czerwca 04, 19:58

Kup akwarium (nawet 50 L - małe), a w kuli posadź jakiś ładny kwiatek doniczkowy.
delta

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Osprzet

Postautor: Aigel » 11 czerwca 04, 20:40

W kuli najladniej wyglada kaktus, a jak chcesz koniecznie tam trzymac bojownika to filtr, grzalka i kula musi byc zamknieta
Obrazek

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: Idzikowski » 11 czerwca 04, 20:54

Tak...zgadzam się...w kuli posadź roślinki i nie męcz rybki. Kup jej akwa nawet te 30 litrów, ale z pełnym osprzętem tzn grzałka, filtr, napowietrzanie no i pokrywa z oświetleniem. :ok:

... Miejmy nadzieję, że kule wypadną z obiegu jak najszybciej a oszołomów je kupujących z bojownikami i welonami będzie coraz mniej ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Osprzet

Postautor: Nikita^^ » 11 czerwca 04, 22:13

Idzikowski........(Tomek brzmi lepiej :) ) dzieki za okreslenie".... a oszołomów je kupujących z bojownikami i welonami będzie coraz mniej ... " kiedys takim oszolomem a raczej oszolomką bylam i ja:) :oops: bojownik w kuli byl taki otepialy ze myslalam ze zdechnie,meczyl sie zajebiscie szybko zmadrzalam i oddalam go kumplowi:) Teraz tez mam bojownika ale w akwa 80l ze skalarami i chyba nie jest mu tu zle :mrgreen:
Nikita

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: Elmo » 12 czerwca 04, 08:35

Tak jak powiedziala nikita , zazwyczaj jest poprostu tak ze ludzie kupujący rybkę w kuli , raz ze sie kąpletnie nie znają , dwa ze chce juz miec rybke , trzy ze to jest "low cost" , sam ostatnio bylem swiadkiem w sklepie jak "mama z synkiem" kupila bojownika i kule hmm.... nie wiem, kubek do picia mam chyba większy nie wiem czy ta kula miała wiecej niz 1,5 l , moim zdaniem kule na upartego mogly by zostac (co nie oznacza ze je popieram) ale tylko te "duze" czyli ok 15 l , no tylko ze taka kosztuje z 100 zł chyba z oswietleniem a za takie pieniadze mozna kupic akwa 30 z pokrywa :)

Ps . jak patrzylem na tego bojownika w worku i obok na tą kule ah .. biedna rybcia ........

Pozdrowka Artur

Kisiunia
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 29 maja 04, 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: Kisiunia » 12 czerwca 04, 09:12

a jednak grzałka ?! mówiłam bo filtr na taką malutką kule to sie kupowac nie opłaca. :zly1:

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: Osprzet

Postautor: BaT » 12 czerwca 04, 09:22

JA na początkach akwarystyki trzymałem małe rybki (gupiki mieczyki) w kuli, a właściewie w przezroczystej doniczce
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: majka_kicia » 13 czerwca 04, 16:12

Dobra postaram sie kupic mu akwarium jak najwieksze. Osprzet jak rozumiem rowniez. Mam jeszcze jedno pytanie do ostatniego zdania.
1)Czy bojownik zdechnie w kuli bez zadnego osprzetu?? (pytam sie z ciekawosci)
Dzieki za te odpowiedzi i sorki ze dlugo nie odpisywalam.

Pozdr.
Dzięki za wszystkie rady.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: Idzikowski » 13 czerwca 04, 16:27

Wiesz....tak naprawdę to nie zdechnie bo to labityntowiec więc brak tlenu mu wisi i powiewa ;), ale trzymanie rybki w kuli chyba, że miałby faktycznie taką dużą kulę z osprzętem, inaczej to niedość, że bezsensu bo to męczenie ryby. Dopiero co wróciłem ze sklepu akwarystycznego byłem pojeździłem po sieci Cacadu i w jednym była MEGA PROMOCJA........... KUPUJĄC ZESTAŁ - KULA(5 litrów, a raczej mniej)+FULL WYPOSARZENIE DOSTAJESZ GRATIS BOJOWNIKA. Jeszcze nie widziałem by sklep taką promocję urządzał i sprowadził taką ilość bojowników. Jak było tam 100 sztuk tego biednego żyjątka to spokojnie....na dodatek każdy osobno w kubeczku plastikowym o pojemności połowy kubka do pisia herbaty zamknięty i ustawione w Mega Piramidkę....no barbarzyństwo...dlaczego pomimo wejścia do Unii normany co do wielkości akwarii w stosunku do ryb nie są przestrzegane bo prawo napewno nie pozwala trzymać ryby wcale nie małej bo bojownik do najmniejszych nie należy a raczej do średnich (mówię o różnych popularnych bez jakichs tam wielkich pielęgni), w kubeczku o pojemności 100-150ml wody. No przecież cos strasznego...szkoda tylko, że ten popyt wcale nie zanika bo przyjdzie jakiś kmiot i to kupi .... żenada poprostu ... wchodzi synek czy córka z rodzicami a tu patrz mamo ja chcę rybkę taką patrzą, że zestaw tylko 49zł to mówią weźmiemy i kolejny zwierz zakatowany w ...... kuli o zaje****** wielkiej pojemności. Dlatego nawołuje do wszystkich na forum aby nie kupowali czegoś takiego bo to G, a nie żadna promocja....
Jeżeli macie bojownika w kuli to wy**** tą kulę i kupcie mu coś co nazwać akwarium można a nie kulę, w której co najwyżej to se możecie pelargonie sadzić z nadzieją, że wam coś tam urośnie...

Naszczęscie porządne sklepy nie praktykują czegoś takiego i naszczęście, niektórzy się znają i dbają o to co sprzedają a nie jak te kmioty pracujące w całych sieciach jak Cacadu co byle sprzedać i **** na to co się dzieje, ze zwierzami...........................................

Nie wiem jakie jest wasze zdanie na temat czegoś takiego, ale moje jest takie i sie nie zmieni a im wszystkim:

:zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :czacha: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2:


Ps. Trochę zlazłem z tematu sorki ale odpowiedziałem definitywnie na wszystkie pytania jakie kiedykolwiek mogą się pojawić na tym FORUM dotyczące BOJOWNIKA W KULI !!!!!

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Osprzet

Postautor: ciosek » 13 czerwca 04, 21:26

Ech... prawda smutna ale tak jest :(. ale powiem wam jeszcze lepszą akcję, widziałem w sklepie jak jakas pani z "synusiem" kupili kule... a do tego, JESIOTRA... normalnego JESIOTRA... takiego co w oczku o sporej pojemności powinno sie go trzymać... ludzie paranoja, ona już wychodzi z kulą i rybką, ja zaczepiłem ją przy wyjściu i mówie, proszę pani... chyba coś się pomyliło, to ryba do oczka... która w naturalnych warunkach osiąga ogromne rozmiary... a typeska popatrzyła na mnie jak na wariata uśmiechnęła się popędziła synka i wyszła, zwątpiłem :(.
Jeżeli chodzi o JAKIEKOLWIEK żyjatka w kuli (wyłączając żywy pokarm) to w stuprocentach popieram wypowiedż Tomka, (bo po nazwisku to tak głupio :P).

P.S dodam... że kula byłą jedną z większych, około 10 litrów, aż się nóż w kieszeni otwiera :zly: :zly: :evil: :evil: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: :zly2: ----> dla wielbicieli kul.
to był taki malutki OFFTOPIC

moja rada, kup mu jakieś fajne szkiełko, chociażby 30-40 litrów, nie wyjdzie cię dużo drozej, a bojowniczek w porownaniu z tym co miał bedzie miec raj, możesz mu dokupic parterek troche i dorobić się maluszków :)

P.S w kuli ładnie wyglądają jeszcze cukierki :) mniam
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 04, 18:05 przez ciosek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osprzet

Postautor: majka_kicia » 14 czerwca 04, 09:45

Własnie wogóle ta kula mi sie bec, rozwalila ale bojownik jest w malej kuli 3l, ale dzis ide chyba po akwa bo nie moge patrzec jak on sie meczy!! :cry:
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Osprzet

Postautor: Hawk » 14 czerwca 04, 10:50

3 L :?: :?: :!: :!: Jezu Chryste zmiluj sie nad tym Bojownikiem!
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości