maly problem - da sie cos zrobic?

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: AnUBiS » 30 marca 05, 18:36

Mam taki maly problem ktory denerwoje mnie od dosyc dlugiego czasu ale nie wiem co zrobic... :? juz gdzies o tym wspaminalem... ale nie moge znalesc tego tematu :? a i nie dostalem odpowiedniej odpowiedzi... nie wiem czy wy tez tak macie i czy to jest norma... ale wole zapytac... problem polega na tym ze mam filtr Aquael Fan-2 z napowietrzaczem... wydajnosc mam usttawiona na max... filtr rozbija powietrze w celu latwiejszego rozpuszczenia go w wodzie... problem w tym... ze robi to tak dobrze... ze niektore pecherzyki powietrza sa tak malutkie... ze zamiast wyplywac na powietrze... rozchadza sie po akwarium... robiac wrazenie lekko metnej wody... :? Dodatkowo babelki powietrza te wieksze osiadaja na powierzchni wody tworzac taka malutka pianke, ktora jak sadze zaslania troche swiatlo :? Moglbym zmniejszyc wydajnosc... ale czy wtedy napowietrzanie i filtracja beda wystarczajace? :? i czy to rzeczywiscie pomoze? :?
Jesli nie wiecie o co chodzi to w ostatecznosci moge sie postarac o jakies zdjecie ale nie wiem czy na nim bedzie cos widac :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: august8 » 30 marca 05, 23:48

sprubuj dać filtr pod samą powierzchnią wody i wyłączyć napowietrzanie ruch wody przy powierzchni zapewni odpowiednie natlenienie i nie będziesz miał problemu z mętną wodą
pozdr August

Spinja
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 1 marca 05, 20:40
Lokalizacja: Siekierki - Warszawa

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Spinja » 31 marca 05, 00:30

Mam ten sam filtr w naszych 112 l. Ja nastawiam z kolei na minimum, a i tak mnie wkurza zbyt silny, moim zdaniem, ruch wody (ryby mi płoszy i rośliny "poziomuje").
Bąbelki powietrza osiadają tylko na spodzie unoszącego się korzeniska. Ale nie zaobserowałam zjawiska mętnienia wody, o którym Ty piszesz.

Ustawiałam za to wylot napowietrzacza w różnych kierunach, żeby a) nie powodował takiego ruchu wody, b) nie ścinał niemalże roślin, c) nie płoszył ryb, d) jednak napowietrzał. I narazie mam ten wylot ustawiony wzdłuż tylnej ściany akwa, ale i tak bąble docierają natychmiast pod boczną ściankę! Na minimalnym ustawieniu! :( Heh. I tak źle, i tak niedobrze...

Co inni na to?
100 l. ogólne rybowo:
7 danio pręgowanych welonowatych
8 razbor klinowych
18 neonów inessa
3 fałszywe kosiarki
1 otosek
3 różne stare kiryski
10 krewetek Red Cherry
glon Euzebiusz

60 l. krewetkowo w planie - KUPIÊ zbiornik

Awatar użytkownika
Gosl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 30 marca 05, 11:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Gosl » 31 marca 05, 09:43

Mam ten sam problem :( mam akwarium dopiero od 3 dni(jestem zupelnie poczatkujaca) i moj filtr Fan-mini robi takie drobne babelki,ze cala woda wyglada jakby plywaly w niej jakies brudy.Wlasnie cwicze rozne ustawienia i polozenie-moze cos zadziala.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Suonko » 31 marca 05, 10:21

Ja w małym akwa ustawiłam wylot filtra równo z lustrem wody i wyłączyłam napowietrzanie. Strumień wody i tak zasysa trochę powietrza, a sam ruch wody powoduje natlenienie.

Filtr mam Aquaszut Junior Plus przerobiony na Bio z wkładem z keramzytu i Zeos, plus standardowe gąbki. Jakoś działa, ale czasami woda na moment mętnieje. Wtedy włączam na maxa napowietrzanie na 1-2 dni i jest ok. Mętnienie znika.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Spinja
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 1 marca 05, 20:40
Lokalizacja: Siekierki - Warszawa

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Spinja » 31 marca 05, 11:21

Suonko, czy to na pewno dobry pomysł z całkowitym wyłączaniem napowietrzania?
Czy ktoś tak Ci doradził? Napisz o tym więcej - argumenty itd.

Pozdro
100 l. ogólne rybowo:
7 danio pręgowanych welonowatych
8 razbor klinowych
18 neonów inessa
3 fałszywe kosiarki
1 otosek
3 różne stare kiryski
10 krewetek Red Cherry
glon Euzebiusz

60 l. krewetkowo w planie - KUPIÊ zbiornik

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Suonko » 31 marca 05, 11:27

Spinja pisze:Suonko, czy to na pewno dobry pomysł z całkowitym wyłączaniem napowietrzania?
Czy ktoś tak Ci doradził? Napisz o tym więcej - argumenty itd.


Mój kolega, zresztą właściciel jednego z największych internetowych sklepów zoologicznych i zapalony akwarysta w jednym, powiedział mi, że i tak woda napowietrza się przez ruch lustra wody. Wzięłam sobie to do serca ... W małym akwa napowietrzanie wyłączyłam i ustawiłam filtr tak, jak pisałam wcześniej. Natomiast w dużym akwa mam kubełek Fluval204 i on wcale nie ma tego urządzonka do napowietrzania, mam dyszę tak ustawioną, że woda poprzez ruch zasysa trochę powietrza i robi przy wylocie mały wir. Od kilku miesięcy tak to wszystko działa i rybki są zdrowe :)
Jak sobie pomyślę, jak mnie wkurzały te fruwające po całym akwa bąbelki powietrza ... Fuuuujjj Nie chcę do tego wracać.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: AnUBiS » 31 marca 05, 15:57

No no :D dalem filtr na powierzchnie wody i wylaczylem go wiec babelki zniknely :D
Mam nadzjeze ze tak jak powiedziala Suonko ze napowietrzanie poprzez ruch wody bedzie odpowiednie ;) :P
Mialem tez problem z tym ze filtr uginal mi roslinki poprzez ruch wody... filtr znajduje sie na lewej bocznej scianie i teraz wzdloz niej skierowalem kierunek ruchu wody i roslinki sie nie gna :D :P ;)
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: maly problem - da sie cos zrobic?

Postautor: Dave » 1 kwietnia 05, 15:29

Juz wiele razy mowilem, ze nie wazne sa babelki, a ruch tafli wody. Jestem pewnien, ze napowietrzanie bedzie rownie dobre. Gdyby tak nie bylo ludzie nie kupowali by kaskad, ktore przeciez nie wtlaczja powietrz pod wode.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości