Monotwanie napowietrzenia :(

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: AnDrEv » 10 czerwca 04, 11:04

Witam mam jeden problem nie wiem za bardzo jak zamontowac kamienie napowietrzajace poniewaz problem tkwi w tym ze przewody które doprowadzaja powietrze ciagle wychodza na wierzch :( nie wiem czym je dociazyc jestem ciekaw czego wy uzywacie zeby przewody trzymaly sie na dnie a nie wypływały poza kamienie :( bo za bardzo estetycznie to nie wyglada zastanawiałem sie nad owinieciem owych przewodów olowiem ale nie wiem czy nie bedzie mialo jakiegos wpływu na wode i rybki czy ołow nie zacznie wytwarzac zadych zwiazków co moze za szkodzic rybkom

Prosze o pomoc lub odnosnik do stronki jakies jak to wszystko zmontowac :) z góry dzieki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Aigel » 10 czerwca 04, 12:02

Ja jak napowietrzalem kamieniem robilem tak. Wezyk wchodzil do akwa przy laczeniu tylniej szybu z boczna, tam go kilkoma kroplami silikonu przymocowywalem, nastepnie wchodzil w zwir, i tylko na koncu wystawal kamien napowietrzajacy. Z tym olowiem to chyba nei za dobry pomysl.
Obrazek

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: majka_kicia » 10 czerwca 04, 12:07

Przepraszam za wtracenie sie, ale mam jedno pytanie. Oczywiscie popieram Cie Aigel w twojej odpowiedzi.
1) Czy do mego akwa 120l potrzeba kamienia napowietrzajacego?
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Elmo » 10 czerwca 04, 12:08

Ja robiłem tak .. węrzyk wchodzi w rogu akwarium przyczepiony jest przyssawką , na dole w tym samym rogu tez przyssawka przysypujez żwirkiem i jezeli kamien jest dosyc duzy do wystarczy jezeli nie to mozesz dac jeszcze jedna przyssawka przy kamienu potem zasypac zwirkiem ......

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: AnDrEv » 10 czerwca 04, 13:53

Czy w przypadku dobrego napowietrzenia mozna przecholowac z napowietrzeniem ?? Bo sie zastanawiam mam narazie filtr który napowietrza akwarium teraz dojda kamienie napowietrzajace i jeszcze osobna popka napowietrzajca do sciany 80 cm czy nie bedzie to za duzo i jakie moga byc tego kosekwencjie tak duzego napowietrzenia czy to nie zaszkodzi rybkom ??Według przysłowa co za duzo to nie zdrowo ?:) prosze o rade :)

Nikita^^
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 1 czerwca 04, 15:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Nikita^^ » 10 czerwca 04, 21:48

AnDrEv.......
.....poruszyles interesujacy mnie temat....nie bede sie powtarzala tylko poczekam az ktos raczy sie wypowiedziec na ten temat:) Czy mozna przecholowac z napowietrzaniem? :)
Nikita

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Swamp » 11 czerwca 04, 00:33

oczywiscie ze mozna,ze wszytkim da sie przecholowac.

Przecietne nasycenie tlenem w akwa wynosi 6 do 12 mg tlenu na litr.W akwariach z obfita roslinoscia i napowietrzaniem z kilku źrodeł moze on przekroczyc nawet 25-35 mg na litr wody.Moze to powodowac tzw chorobe gazowa:pod naskorkiem szczegolnie pletw,pokryw skrzelowych,w okolicy krtani,wzdluz lini bocznej i na oku tworza sie wtedy pechcerzyki gazowe o roznej wielkosci.Gdy te pecherzyki dostana sie do naczyn krwionosnych moga ,,zaczopowac,, tetnice no i rybka wtedy ginie ....
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Nixon
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 8 czerwca 04, 14:12
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Nixon » 11 czerwca 04, 07:25

Wezyk wchodzil do akwa przy laczeniu tylniej szybu z boczna, tam go kilkoma kroplami silikonu przymocowywalem, nastepnie wchodzil w zwir, i tylko na koncu wystawal kamien napowietrzajacy.



JA tam zawsze używałem innego rozwiązania .. zamiast silikonu przecinałem wężyk i łaczyłem go trójnikiem czy kal to się nazywa .. <takim plastikowym zozgałęziaczem>
Nie potrzebne otworki zalepiałem :)
__________________________________________________________________________

Nixon - Aeromaniak (www.aerobie.com.pl)

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: majka_kicia » 11 czerwca 04, 08:56

Dobry pomysl Nixon. Ja wciaz czekam na odpowiedz czy do mego akwa 120l potrzeba napowietrzacza??
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Adam » 11 czerwca 04, 08:58

Ja mam podobnie jak Elmo, tzn na przyssawkach, ale węzyk jest nad żwirkiem za roślinami i go nie widać, ale przyssawki pod żwirem też spełniają swoją funkcje. Tylko ja nie podaje tam tlenu tylko CO2

Do Majka: To zależy jakie masz napowietrzanie z filtra i ile roślin.

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: majka_kicia » 11 czerwca 04, 09:03

Niestety nie wiem jakie mam napowietrzanie z filtra, ale mam 35% roslinek.
Dzięki za wszystkie rady.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Idzikowski » 11 czerwca 04, 21:14

No ołów to rybki może zabić...więc daruj sobie.

Proponuję poprostu za dosłownie kilka grosików kupić specjalne przyssawki do przewodów z oczkiem jak przy igle rpzez które to oczka przekładasz przewód i czepiasz do do szyb. Są małe wygodne i w różnych kolorach przez co można dorbać by lepiej zamaskować je. Nic prostrzego i tańszego. Do kupienia w każdym sklepie akwarystycznym, który nie tyle co się nazywa akwarystycznym co nim faktycznie jest.

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Adam » 12 czerwca 04, 10:54

Majka tzn 35% akwa masz zarośnięte roślinami? Jaki masz filtr? Jeżeli rusza powierzchnią wody to myślę że nie potrzebujesz dodatkowego napowietrzania, ale trudno powiedzieć. Rybki zachowują się normalnie? Nie mają przyduchawy? Poobserwuj rybki rano po zapaleniu światła, zanim rośliny zaczną produkować tlen.

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: majka_kicia » 13 czerwca 04, 16:04

Rano rzwawo plywaja, a dzis sobie kupilam roslinki i mam 50%!! Filtr mam dobry. Porusza wode.
Dzięki za wszystkie rady.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monotwanie napowietrzenia :(

Postautor: Idzikowski » 13 czerwca 04, 16:35

Majka, ale o co ci chodzi z tym 50% roślin ???????????????

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości