Filtracja

Awatar użytkownika
delta
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 czerwca 04, 23:32
Lokalizacja: Kraków

Filtracja

Postautor: delta » 10 czerwca 04, 00:04

Jestem ciekawy jakie macie systemy filtracji w akwarium i jakie wkłady stosujecie do kubełków? Ja w akwarium 180 L wodę filtruję za pomocą Fluvala 204 z wkładem mieszanym (ceramika + keramzyt), który jest filtrem biologicznym, oraz Aqua Szut Senior Bio - wkłady standardowe (gąbka i ceramika). Na rurze ciągnącej wodę do Fluvala mam założoną dodatkowo gąbkę. Woda kryształ.
delta

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Filtracja

Postautor: Hawk » 10 czerwca 04, 07:32

Zewnetrzny filtr to Penn-Plax Cascade 1000 ( 1000 l/h) do akwa 240 litrow. Wklady to ceramika Hagena, MHK, oraz 3 raodzaje gabek Penn-Plax'a. Od "gruboziarnistych oczek" do cieniutkich. Odprowadzenie wody to deszczcownica.Dokladny opis mojego akwa macie tu
Filtr wewnetrzny to Aquael FAN 3 z wkladem gąbkowym. Woda tez krysztal ;)
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 04, 15:27 przez Hawk, łącznie zmieniany 1 raz.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Filtracja

Postautor: Aigel » 10 czerwca 04, 09:57

Ja mam FLUVALA 404, oraz PowerHeada 402. W kuble jest tylko ceramika.
Ten system na 375 l z 24 dorastajacymi trofciami sprawuje sie bardzo dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Justyna
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 7 czerwca 04, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Justyna » 10 czerwca 04, 12:08

ja chciałabym kupić nowy filtr do mojego akwarium...i zastanawiam się czy hagen aquaclear mini,kaskadowy do akwarium 75 litrów (ja mam 60l) nie byłby dobry...przepływ do 378l/h...czekam na propozycje:)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Idzikowski » 10 czerwca 04, 15:11

Ściągnąłem art z mojej strony na temat filtracji w zbiornikach u mnie. Doszedł do tego jeszcze jeden zbiornik, w którym chodzi kolejny Fluval 304 oparty na poniższym schemacie wypełnienia. :ok:

Filtracja w obu zbiornikach oparta jest na wydajnych filtrach zewnętrznych kubełkowych firmy Hagen. W jednym ze zbiorników działa filtr Fluval 304 zaś w drugim model 404. Spisują się jak na razie bardzo dobrze. Woda jest krystalicznie czysta. Ich dużą zaletą jest pokaźny apetyt na drobiny pływające w wodzie często po karmieniu pokarmami mrożonymi czy większą ilością płatków. Fluval 304 ma wydajność około 800 l/h natomiast model 404 około 1000 l/h. Spełniają swoją rolę bardzo dobrze. Mają prosty sposób montażu oraz czyszczenia. Jedyną wadą, którą naszczęście bez problemu da się usunąć są perforowane węże. Niestety mogą często być przyczyną nieciekawych sytuacji gdyż w momencie gdy wyłączyliśmy do czyszczenia zbiornika filtr, a następnie go ponownie włączyliśmy, cały suf osadzający się w rurach wyleci nam do akwarium i nici z naszej ciężkiej pracy. Dlatego właśnie albo musimy czyścić często rury albo tak jak zrobiłem to ja wymienić je na miękkie rury z domieszką silikonu firmy Eheim.
Fluval 304 wypełniony jest gąbkami, watą, ceramiką na stałe natomiast węglem aktywnym w czasie gdy jest to niezbędne.
Fluval 404 wypełniony jest gąbkami, watą oraz Substratem Pro firmy Eheim oraz tak samo jak poprzednik gdy będzie to niezbędne węglem.
Filtracja w kotniku oparta natomiast jest na filtrze kaskadowym firmy Hagen. Jest to model AquaClear Mini. Ma on wydajność około 380 litrów na godzinę, a więc wodę w kotniku 45 litrowym o wymiarach 50x30x30cm przefiltruje teoretycznie prawie 8,5 raza w ciągu jednej godziny i ponad 200 razy w ciągu doby. Filtr wyposażony jest w gąbkę oraz ceramikę. Dodatkowo na rurę zasysająca wodę z akwarium nałożona jest wymiarowa gąbka. Osadzą się na niej w późniejszym okresie bakterie, tak pomocne w naszych zbiornikach.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Filtracja

Postautor: Adam » 10 czerwca 04, 20:07

Ja mam na 112l Eheima 2213, wkłady to ceramika Eheima, gabka, dalej ceramika sery i znowy gąbka. Używam też gąbki jako prefiltra.

Nixon
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 8 czerwca 04, 14:12
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Filtracja

Postautor: Nixon » 11 czerwca 04, 07:30

Witam .. :D

AquaShut Turbo na 120l aqw <a ja mam 54l>. Wkład ceramiczny przekładany 3-4 razy zwykłym ąbeczkowym wkładem ..
Filtruje jak szalony bo nie ma oporu z puchy i niemam żadnych zanieczyszczeń w aqw.
__________________________________________________________________________

Nixon - Aeromaniak (www.aerobie.com.pl)

Awatar użytkownika
Adam
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 20 maja 04, 21:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Filtracja

Postautor: Adam » 11 czerwca 04, 08:46

Też go kiedyś miałem dobre filtry. Tylko troche dziwnie mi w akwa wyglądał.

Awatar użytkownika
delta
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 czerwca 04, 23:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Filtracja

Postautor: delta » 14 czerwca 04, 22:16

Aqua Szut Senior Bio jest bardzo dobry. Posiada dodatkową komorę na inny wkład filtracyjny - bardzo przydatne. Jest spory, ale w akwa nie rzuca się bardzo w oczy.
delta

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robert
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 13 czerwca 04, 11:42
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtracja

Postautor: Robert » 20 czerwca 04, 10:58

Ja w swoim akwa 120 litrów mam kaskadę aquaela FZK 3 w 2 koszykach na dole i u góry gąbki a w środku ceramika sery wsadzona w pończochy mojej żony. Na wlot założona gabka z jakiegoś fan tez aquaela .
miałem w srodku jeszcze FAN-a 2 ale mi pralkę z akwa robił ,po próbie z sama kaskada okazało się że wydoli i tak zostało .
Pozdrawiam :lol:

[ Dodano: 2004-06-20, 11:01 ]
Widze że na tej grupie nie ma zwolenników aquaela ja jednak z mojej kaskady jestem bardzo zadowolony i z czystym sercem moge ja polecic .
A co wy sądzicie o tych kaskadach?

Gość

Re: Filtracja

Postautor: Gość » 20 czerwca 04, 13:27

Sorry Filtr nazywa się FZN 3 a nie jak napisałek FZK 3 :oops:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Filtracja

Postautor: ciosek » 20 czerwca 04, 13:34

Ja mam Fluvala 304, narazie mam standard czyli gąbkę i ceramike (wegla nie uzywam narazie bo po co), ale mam 1.5 koszyczka pustego, narazie filtr pracuje w akwarium w którym oprucz wody jest.... tylko żwirek :), dopiero zakładam, narazie chodzi w nim tylko filtr i grzałka. zamierzam kupić jeszcze troche ceramiki na 0.5 koszyczka i wate na cały dolny kosz. Poprostu filtr jak dla mnie jest boski, schowany w szafce chodzi bardzo cicho, trzeba sie wsłuchiwać żeby go usłyszeć. NA począ tku miałem problemy z zalaniem jego, pompka jak dla mnie sie nie sprawdziłą, więc więc załatwiłem to wciągając wode przez wezyk ustami, troche zalałem szafeczke ale filtr jest odpowietrzony miodzio.

P.S Idzik wielkie dzieki za to że poleciłeś mi ten filtr :). Tomek mam pytanko jeszcze, ile zaplaciles za te węże do eheima? i czy pasuja idealnie do fluwala czy trzba było je "tuningowac" ;)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtracja

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 17:52

Wiesz...kurcze nie pamiętam, ile dałem za węże, ale za komplecik bo to się kupuje na metry do akwa mojego wyszło jakoś z 50-70zł chyba. Są to drogie rzeczy...jednak zrobiłem małą rewolucje...węże te niestety w dużej meirze ograniczają przepływ wody, ponieważ są spłaszczone, filtr filtruje dobrze i przy tych Eheima wężach nie ma bardzo dużego ruchu wody w porównaniu do etgo jak zmieniłem na Fluvala perforowane...niestety będę musiał je czyścić, ale przeżyje i to :ok: . Niestety przy dużych Pielęgnicach muszę mieć dobry obieg owdy w akwa i maxymalną możliwą wydajność filtra. Proponuję ci zostać przy zwykłych oryginalnych rurach gdyż tamte mogą sprawić ci trochę kłopotu także w montażu, nie jest to takie szybkie i przyjemne jak przy rurach Fluvalowskich.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Filtracja

Postautor: ciosek » 25 czerwca 04, 15:39

No bo ja przy pierwszym montazu filtra obciąłem gumę (bo myslalem ze do niej się to rurke do zasysania montuje) bo chciałem skrucić, a popatrzylem ze na tym zaworze są te kołnierzyki, patrze wąż tez ma kołnierzyki no to mysle ze zaskoczą i bedzie gites, a jednak nie bardzo :/ pozniej spojrzalem na pudełku, i myslalem ze sie pochlastam. (po za tym i tak wąż mógłby być te 50 cm dłuższy) no i kupilem drugi, zaplcilem za niego 40 pln, co wydawało mi sie dużą sumą za kawałek węża, no ale teraz nie żałuje, przeciągnąłem go sobie na drugą strone akwa (tak że z jednej mam wlot a w drugiej wylot) i jest spoko, w ogole go nie przycinałem i mogłem sobie pozwolić na puszczenie go dołem a potem kolankiem równo do góry, tworzac kąt 90 stopni, no i nie szpeci mi ten wąż juz tyłu akwarium :).

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości