Polski czy niemiecki? Unimax 500 czy Eheim 2228?

esox lucius
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 10, 14:40

Polski czy niemiecki? Unimax 500 czy Eheim 2228?

Postautor: esox lucius » 27 marca 10, 15:06

Witam.
W przyszłym tygodniu mam zamiar kupić filtr. Czytałem kilka for o tematyce akwarystycznej i w dalszym ciągu nie mogę podjąć decyzji :czacha:
Na jednym forum nawet założyłem podobny temat ale nie wywiązał pożądanej dyskusji. Jedynym jego efektem była zmiana filtra. Zamiast JBL e 1500 rywalem Eheima 2228 został Unimax 500.
Krótki opis akwa w którym ma być filtr.
180x50x60.
Oświetlenie T5 2x80 wat.
Niewielkie zarybienie jak na taki zbiornik:
4 skalary
6 brzanek rekinich
2 grubowargi dwubarwne
4 grubowargi syjamskie
3 zbrojniki
3 sumy indyjskie
Może będzie jakaś zmiana która będzie polegać na zamianie :smile: jednego gatunku na drugi ale to dopiero w przyszłości.
Gęsta roślinność z wolnym miejscem do pływania.
Do Eheima przekonuje mnie niezawodność i bezproblemowa obsługa do Unimaxa to że jest to wyrób polski (tanie i ogólnie dostępne części zmienne), większa powierzchnia filtracyjna, 4 koszyki (w Eheimie 3 :? ), 2 wirniki, 2 węże odpływowe i dwa ssące długość węży (8 metrów, w Eheimie 2x1,5 metra).
Co waszym zdaniem wybrać i dlaczego?
Jak macie jakieś pytania piszcie, postaram się odpowiedzieć.
Z góry dziękuje :dzieki:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski czy niemiecki? Unimax 500 czy Eheim 2228?

Postautor: Tomek83 » 27 marca 10, 15:22

Dla mnie sprawa jest prosta: jeżeli kogoś stać na Eheima to nie ma się nad czym zastanawiać.

esox lucius
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 27 marca 10, 14:40

Re: Polski czy niemiecki? Unimax 500 czy Eheim 2228?

Postautor: esox lucius » 28 marca 10, 10:23

Tomek83 pisze:Dla mnie sprawa jest prosta: jeżeli kogoś stać na Eheima to nie ma się nad czym zastanawiać.

Tu nie chodzi o to czy stać bo różnica cenowa tych dwóch filtrów jest niewielka (80 zł).
Tu jest dylemat czy postawić na niezawodność czy na dużo większą powierzchnię filtrującą. I wcale nie jest powiedziane że Unimax jest awaryjny. Ma równie pozytywne oceny co Eheim tylko nie ma jeszcze wyrobionej marki.
Ponieważ model Unimax 500 wszedł do produkcji jakieś 4 lata temu chciałbym o opinię tych którzy użytkują bądź użytkowali ten filtr. O modelu Eheima 2228 można znaleźć dużo opinii. Wszystkie są typu: działa i nie zawodzi.
A czy model Unimax 500 również działa i nie zawodzi???
Bo jeżeli tak, to za podobne pieniądze mam 4 koszyki filtracyjne i sporo większą powierzchnię filtracyją. I nie podniecam się marką. Chodzi tylko i wyłącznie o zastosowanie praktyczne.
Co sądzicie o takim postawieniu sprawy? Poradźcie.
A tak na marginesie :grin: to osobiscie użytkuje filtr wewnętrzny aquaela już ponad 10 lat i ciągle działa :smile:

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości