Coś dziwnego w filtrze

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Coś dziwnego w filtrze

Postautor: Młyn » 21 marca 05, 10:50

hmm.... było mi zadobrze wszystko działo itp. aż tu dzisiaj patrze a w mojej kaskadzie coś dziwnego jakby biało-przezroczyste Gluty. wyłączyłem ją w celu przepłukania i cześć z nich oderwała sie od tej cześci co zasysa i poszła do wody zebrałem je zabrałem filterek i przepłukałem. Teraz tego niema ale wie moze ktos co to mogło byc i czy to jeszcze wruci??
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś dziwnego w filtrze

Postautor: A-kara » 21 marca 05, 16:57

hmm...a czy ta maź była duża? Może kaskada wciągneła rybią ikre? :?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Młyn
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 05, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś dziwnego w filtrze

Postautor: Młyn » 21 marca 05, 17:59

Hmmm... niewiem w jakim sęsie durz powiem task było tego troche ale niewiem czy to była ikra poniewarz cos podobnogo tylko ciut cimniejszego znalazłem nad wirnikiem kaskady jak czyściłem przyklejone do scinek. wiec niewiem

A jak właściwie wygląda Rybia Ikra bo ja tu do głupików to sie przyzwyczajiłem ze to sie samo mnoezy ale to jest żyworodne. :?:
80x32x45

115 l- 2 Skalary, 3 Żałobniczki, 2 Kirysniki, 4 Głupiki , 4 Zbrojniki, 5 Neonów Inesa, Samotna Molinezja :(

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Coś dziwnego w filtrze

Postautor: ciosek » 21 marca 05, 18:12

Ikra - małe (z reguły ok 1 mm) jajeczka, o barwie od takiej jasnokremowej do takiej pomarańczowawej., zalezy od gatunku i żywienia.

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Coś dziwnego w filtrze

Postautor: Spaiky » 25 marca 05, 00:40

U mnie coś takiego tworzy się na przyssawkach grzałki w akwarium kwarantannowym. Najprawdopodobniej są to jakieś dziwne glony lub bakterie, które w dużych skupiskach mogą tworzyć cos takiego. Dziwne bo w ogólnym nic takiego nie ma, a przeciez to ta sama woda jest.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości