Filtr Aqua Szut 550

mario108
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 17 stycznia 10, 18:15

Filtr Aqua Szut 550

Postautor: mario108 » 17 stycznia 10, 18:24

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i mam nadzieje ze mi pomożecie.

Jestem stosunkowo świeżym akwarystą. W moim 112L pracuje filtr Aqua Szut 550. Generalnie sprzęt jest świetny. Ale zauważyłem ze czasami sapda wydajność napowietrzania. Az do momentu całkowitego braku "bombelków".
Wtedy ją rozbieram i składam na nowo. Czasem wystartuje czasem nie. Czasem musze ją kilka razy poskładać zeby zaskoczyła. POtem pracuje na full pare dni i zaś - bąbelki - przerwa - bąbelki - przerwa.

Mam wzwiązku z tym pytania:
1. Czy wam ta pomka działa non-stop prawidlowo, czy również macie podobne zachowanie.
2. Czy moze to być spowodowane tym że trzeba ją co 2 tyg gruntownie przeczyścic - filtr i tłoczek???

Napiszcie prosze czy to normalne zachowanie tego sprzętu i jak sobie z tym radzicie.
Bede ogromnie wdzięczny.

Pozdrowienia!
112L 2x18W

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: Jakus » 17 stycznia 10, 18:34

Wirnik się brudzi i to zmniejsza wydajność filtra. Wirnik powinno się czyścić przy każdej podmianie wody czyli co tydzień i wtedy nie będzie problemu z przerwami w napowietrzaniu. Jeżeli chodzi o problem z wystartowaniem filtra to przed każdym ponownym podłączeniem go do zasilania dobrze jest najpierw poobracać go pod wodą aby się odpowietrzył (zalał wodą). Czasem jak w wirniku zostaje powietrze to filtr nie chce wystartować.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

SeBuu$
Narybek
Narybek
Posty: 96
Rejestracja: 23 grudnia 08, 13:44
Lokalizacja: namysłów

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: SeBuu$ » 17 stycznia 10, 20:02

Mam ten sam problem, u mnie z tego co zaobserwowałem winna jest gąbka. Jak była nowa to nie działo się to tak często.. Trzeba ją często czyścić.

mario108
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 17 stycznia 10, 18:15

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: mario108 » 18 stycznia 10, 08:40

Witajcie.

Dzięki za reakcje. No więc od razu przystąpiłem wczoraj wieczorem do działania. Podmieniając wodę wyczyściłem cały filtr, turbinke, gniazdo turbiny. Jak na razie, po tych zabiegach pomka idzie pełną parą w raz z napowietrzaniem.

Będę na bieżąco informował ile dni bez czyszczenia wytrzyma. Ale tak jak napisał kolega powyżej chyba co tygodniowe czyszczenie będzie optymalne.

Pytania mam:

Ponieważ aktualnie używam oryginalnego filtra, na jaki wymienić taki filtr? Jak najlepiej "zaprawić" taki świeży filtr? Boje sie ze jak wsadze świeży to nie będzie on odpowiednio bogaty w składniki i może to obniżyć jakość wody na jakiś czas.

Pozdrowienia
112L 2x18W

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: osama » 18 stycznia 10, 10:13

mario108 pisze:Ponieważ aktualnie używam oryginalnego filtra, na jaki wymienić taki filtr?
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=17659

mario108 pisze:Jak najlepiej "zaprawić" taki świeży filtr?
Było 100x na forum. Najprościej będzie, gdy będa 2 filtry działały razem choć 10 dni lub gdy gąbkę z aqua-szuta założy się na rurkę ssącą nowego filtra zewnętrznego.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
trok
Ryba
Ryba
Posty: 274
Rejestracja: 20 kwietnia 07, 22:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: trok » 18 stycznia 10, 12:00

Napowietrzanie spada jak spada szybkość przepływu wody w wylocie filtra, albo jak się zapcha otworek w króću od wężyka.

Czyszczenie gąbki zbyt często nie jest dobrym pomysłem.

Poza tym to takie napowietrzanie jest zbędne. Całkowicie wystarczy ruch powierzchni wody.

Do tej głowicy można dołożyć dodatkowe pojemniki filtracyjne i tak go rozbudować.
http://e-akwarium.eu/p53,aqua-szut-poje ... elony.html
Mogę się mylić....

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: marrkus85 » 18 stycznia 10, 17:12

Wtrącę jeszcze, że filtr może nie zasysać powietrza jeżeli znajduje się zbyt głęboko pod powierzchnią wody.

mario108
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 17 stycznia 10, 18:15

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: mario108 » 18 stycznia 10, 20:05

Dzieki wszytskim za odpowiedzi ;-)

trok pisze:Napowietrzanie spada jak spada szybkość przepływu wody w wylocie filtra, albo jak się zapcha otworek w króću od wężyka.


Rozumiem że spada prędkość również z powodu zapychającego się filtru czy turbinki.

Czyszczenie gąbki zbyt często nie jest dobrym pomysłem.


Nawet kiedy czyszczę ją w wodzie z akwarium??



Poza tym to takie napowietrzanie jest zbędne. Całkowicie wystarczy ruch powierzchni wody.


Niepotrzebne tzn? Nie musi byc napowietrzane akwarium w ten sposób i mogę zupełnie wyłączyć?

Osama, dzięki za linki! Musze dobrze przejżeć to forum bo widzę ze jest to jedne z lepszych w sieci.
112L 2x18W

Awatar użytkownika
trok
Ryba
Ryba
Posty: 274
Rejestracja: 20 kwietnia 07, 22:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Filtr Aqua Szut 550

Postautor: trok » 20 stycznia 10, 00:16

Tak dokładnie- dobrze mnie zrozumiałeś.
Napowietrzanie można całkiem wyłączyć jeśli wylatująca z filtra woda robi zamieszanie na powierzchni. Jak jeszcze dołożysz deszczownię 1cm pod powierzchnią z otworami skierowanymi pod kątem (ok 30*) ku powierzchni, to będzie super dyfuzja. I będzie cicho...
Mogę się mylić....

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości