Kolejność wkładów w kubełku...

KECAJ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 lutego 05, 00:38
Lokalizacja: Łódź

Kolejność wkładów w kubełku...

Postautor: KECAJ » 2 marca 05, 23:08

Proszę o fachową poradę. Dopiero co kupiłem filtr Fluval 204. Użytkownicy tego filtra wiedzą jakie wyposażenie oferuje producent. I teraz mam pytanie-czy moglibyście mi poradzić optymalny zestaw wkładów do tego filtra? Nie chcę eksperymentować ani zrobić czegoś głupiego. Proszę o rady i refleksje ze swoich doświadczeń z tym filtrem.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolejność wkładów w kubełku...

Postautor: Suonko » 2 marca 05, 23:20

KECAJ, w instrukcji masz wypisane wszystkie rodzaje wkładów i ich miejsce w poszczególnych etapach filtrowania.

Zasada generalnie jest taka:
1. filtracja mechaniczna
2. filtracja chemiczna
3. filtracja biologiczna

Ja ustawiłam licząc od dołu:
- Wata perlonowa (pół koszyka)
- Żwir amonowy (pół koszyka)
- Ceramika Bio Filtusa (1 koszyk)
- Ceramika Bio Fluval (1 koszyk - to ten z zestawu)

Ta wata na dole to "średnio dobry" pomysł, bo się mocno brudzi, ale wymienię ją za jakiś czas na prefiltr. Jeden koszyk ceramiki w późniejszym terminie wymienię z kolei na keramzyt.

Na pewno nie zrezygnuję ze żwiru amonowego. Odkąd go używam mam azotany w okolicach 3, także jest naprawdę OK. Oczywiście Bio ceramikę w jednym koszyku też będę trzymać. Pozostaje 1.5 koszyka do kombinowania.

Pamiętaj, żeby waty nie pchać do najwyższego koszyka, bo może się wkręcić w wirnik, a jakbyś chciał torf, to kup taki specjalny woreczek siateczkowy (Filtusa kosztuje około 3-4 zł).

Zastanawiałam się za to nad czymś jeszcze w F204. W tej komorze, gdie są gąbki jest sporo wolnego miejsca ... Może by to jakoś wykorzystać ??? Może jeszcze jakieś gąbki ??? Jakbyś coś wymyślił, to daj znać.

No i gratuluję udanego złożenia filtra :lol: Jak nie pisałeś i nie dzwoniłeś, to znaczy, że nie było tak źle :mrgreen: :twisted:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości