Filtr wew Fluval 3 plus

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Filtr wew Fluval 3 plus

Postautor: Kornelia » 2 marca 05, 00:48

Witajcie
Własnie zakładam nowe akwa 112 l i zdecydowałam sie na filtr wew Hagen - Fluwal 3 plus.
Czy dobrze wybrałam ?
Czy jest mi jeszcze coś do tego potrzebne (np pompka i napowitrzacz)?
Czy wystarczy tylko ten filtr na to akwa?
Proszę o poinę osoby które urzytkują ten rodzaj filtra.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filtr wew Fluval 3 plus

Postautor: Suonko » 2 marca 05, 10:34

Z plusów - jest cichy, łatwo go zdejmować, rozbierać na części, łatwo jest wyjmować gąbki, części zapasowe są dostępne w większości sklepów, dobrze napowietrza (przy 112 nawet powinno się ograniczyć strumień wypływający, bo za mocno "chlupocze").

Na tym niestety kończą się plusy.

Moim zdaniem jest za mało wydajny na akwa 112L. Tzn wszystko jest ok, dopóki nie masz żadnej zawiesiny w wodzie, jeżeli woda robi się mętnawa (z jakichkolwiek powodów), to F3+ nie zbierze świństwa ... U mnie po tygodniu mielenia zmętniałej wody jej stan się nie poprawił.
Kolejna rzecz to to, że w miejscu, gdzie są klipsy do zdejmowania głowicy również pobierana jest woda. Przez to woda dużo krócej przechodzi przez gąbkę, a tym samym nie jest tak oczyszczona, jakby się chciało.

Nie chcę mówić, że to zły filtr, bo jest o niebo lepszy od AquaSzut, ale ma niestety swoje wady i minusy.

Lepiej zastanów się nad Fluvalem 204. Ja po przejściu z F3+ na F204 jestem zachwycona tym drugim i nie mam zamiaru wracać do wewnętrznych filtrów. Oczywiście pozostaje kwestia ceny ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr wew Fluval 3 plus

Postautor: kuba!!! » 2 marca 05, 12:45

jak masz miejsce to kup kaskade np. aquael-a. Jezeli miejsca nie masz to kup kubelek aquael :D http://www.um-um.pl/product_info.php?cP ... 0f1023ac56
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Filtr wew Fluval 3 plus

Postautor: Dave » 2 marca 05, 17:36

Zastanow sie nad tamtymi filtrami do, ktorych linki Ci podalem na gadu-gadu. Zastanow sie glownie nad AquaELem: FZN-3 (lub 2), FZK i innymi kubelkami tej firmy. Lepiej nie zawracaj sobie gitary wewnetrznymi. Sa dobre dla bardzo poczatkujacych, ale jesli ktos chce sobie cos zmienic w filtrze wo w wewnetrznych jest to bardzo ograniczone.

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Filtr wew Fluval 3 plus

Postautor: Kornelia » 3 marca 05, 00:18

Nieststy musze mieć filtr wewnętrzny
Z 2 powodów:
1 brak miejsca na fitr z tyłu akwa a na bocznych ściankach
no coż to drugi powód mam małe dziecki i jak znam życie będą chciały zobaczeć co to wisi na akwa.
Musze się zdecydować na wew - dlatego szukam dobrego.

A naczytałam się już tyle że dostałam małego zamętu.
Dzięki za rady.
Może jak dorosną pociechy to zmienię- chyba że macie propozycje co do innego ale wew.
Z góry dzięki

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości