Filtr kaskadowy-proszę o poradę

KECAJ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 lutego 05, 00:38
Lokalizacja: Łódź

Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: KECAJ » 24 lutego 05, 01:32

Zamierzam kupić filtr kaskadowy, mam aqua 112 l. I nie wiem jaki, prosiłbym o rady i opinie na temat proponowanych filtrów. [/b]

Awatar użytkownika
Est
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 4 listopada 04, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: Est » 24 lutego 05, 01:58

ja uzywam aqua el FZN-2 mozesz kupic FZN-3 , poszukaj na forum bo bylo gdzies o kaskadach i o tych filtrach.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: Tomekł » 24 lutego 05, 09:00

też radziłbym ci kupić FZN-3 ale chyba FZN-2 tez mugł by być
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: Dave » 24 lutego 05, 15:32

Zgadzam sie z przedmowcami. Najlepszy bylby FZN-3. Jest przeznaczony dla duzo wiekszych akwarii, ale mozesz go wlaczyc na pelen reguator i zalozyc gabke w zespole przelewowym. To odpowidnio spowolni filtr i umozliwi, zastosowanie tez wilu innych wkladow, niz gabka.

KECAJ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 lutego 05, 00:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: KECAJ » 24 lutego 05, 16:37

Myślałem bardziej o Aqua Clear- Hagena , symbol 150. Natomiast obawiam się naruszyć konstrukcje pokrywy, bo jakiś tam otwór trzeba będzie wyciąć. Powiedzcie, znając pokrywy do 112, czy nie będzie za blisko światła i czy wogóle da się to zrobić....

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: aajaa » 24 lutego 05, 21:00

Zrobić się da spokojnie, a może pomyśl o kubełku??? Jeśli już uprzesz się na kaskadę to proponuję FZN-3. Sama mam akwa 112l, i mam w nim kubełek (aquael niestety) i kupiłam sobie kaskadę FZN-3, bo mi się wydawało że będzie lepiej, ale jak podłączyłam go na próbę to zrobił mi bałagan w akwa ,ryby zaczęły wariować, kubełek nie miesza tak wody, gdyby nie dyfuzor to wcale nie byłoby widać ruchu. chociaż nadal uważam że ta kaskada jest skuteczniejsza, podłączam go jak potrzebuję szybko wyczyścić wodę , i tylko odsuwam pokrywę ale korci mnie żeby zamienić jednak filtr, ale może w drugim akwa :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: Dave » 24 lutego 05, 21:27

Mysle, ze jednak ryby zaczely wariowac bo ustawilas filtr na maksymalna wydajnosc, a deszczownice umiescilas za wysoko nad powierzchnia wody.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Filtr kaskadowy-proszę o poradę

Postautor: aajaa » 25 lutego 05, 10:36

Chodziło mi o to że wszystkie rośliny powierzchniowe zostały podwodnymi :wink: , a ryby szlały z prądem, chociarz kosiarki, neony i kardynałki to lubią, gorzej z sajikami i małymi ziemojadami. Krewetki się pochowały :D Inna jest zasada działania kaskady a inna kubełka, a nie wszystkie ryby lubią mieszanie wody

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości